Una mamma per amica или мами в Италия 70

  • 13 479
  • 270



музикален поздрав към всички

Предишните ни теми :
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част63, Част 64 Част 65, Част 66, Част 67, Част 68,Част 69


Виж целия пост
# 1
Я,по4ти 1ва  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Иииии, язък превари ме...пу втора  Party

Да ви се похваля, баницата стана 4удна..направо не можах да повярвам и аз толкова хубава да стане....Сега я 4акам да изстине и я по4вам от единия край..Онлайн  мога само от миризмата да ви пратя май  newsm78 ако духа вятър към Наполи.. Joy Joy
Миликс, ох, дано не ви спрат интернета скоро, 4 е с теб се попикавам от смях зна4и..много си забавна...
 Hug
Виж целия пост
# 3
гери, слушам тоя прекрасен поздрав, а беба ту се кокори като гръмната, ту се хили глупаво...странен е тоя първи ефект на Вивалдди върху нея! Умирам от смях!
Виж целия пост
# 4
http://www.youtube.com/watch?v=2seJEwKPx7s
Виж целия пост
# 5
Да цитирам Миленка от предишната тема

Я кажете задушаваха ли ви и вас като дойдохте тук с въпроси глупави около България и с дежурния въпрос Ти пияче л'Италия? Си манджа бене, веро, хихиххи? За тях гладни и слабички идваме. И все тълпи рода и приятели ме оглеждаха нон стоп, сякаш съм в 6 рпу едновремешното.

Понякога ме прихващат бесните и почвам да обяснявам на свеки, че хората имат и по-големи проблеми от това да метнат една паста във фурната. Mr. Green
След минути обяснение що е то икономическа криза, инфлация, положението на  пенсионерите в Бг , тя възкликва "Значи си доволна, че има какво да ядеш тук..." #Crazy

 Отказах се да обяснявам кое как е, просто никой не те разбира.
 Както казва една приятелка де факто няма да срещнеш разбиране, а само подигравки и съжаление... Tired
 А моя личен опит е ,че наистина  са много студени хората тук , на север. Confused
 Мъжа ми ми обясняваше в началото как не трябвало да споделяме какво ни вълнува, за  да не притесняваме другите (говоря за приятели и близки роднини). Rolling Eyes
 Свеки има една дежурна фраза като ни види "Come va, tutto bene, vero?" е какво да й кажеш след тези думи. Mr. Green

А иначе външните хора са супер любопитни, скъсаха се по интервюта за работа да ме питат лични неща, altro che privacy  Sunglasses

Да я цункаш малката Марги!  Heart Eyes  bouquet  
Виж целия пост
# 6
Мерси, гери, таман ме прихванаха моите и я понамачках с цунки, голямо пухче е, едно такова за ядене направо крудо, ала  файн йънг канибалс Joy
Ох, Гери, и аз с такива впечатления съм, мерси, че прехвърли въпроса ми тук! Hug
Аууу ще ходим при свеки на имен ден следобяд да я поздравим. Тя беше муорибонда, на умиране демек уж според нея, та донесе снимка за сканиране и обработка да я приготвела за гроба си, а бе старини, в депресии изпада май и тя.
Виж целия пост
# 7
Запис и привет дами Hug

Гер4е, на твойта свеки да и спретнеШ един хууубав подарък на Бефана, няма по заслужила от нея еййй Mr. Green Веднага ми идва и една идея: хубава метла Laughing

Сон4е, много сладък твоя Сами Heart Eyes

До после,
хубав ден
  bouquet
Виж целия пост
# 8
Отказах се да обяснявам кое как е, просто никой не те разбира.
 Както казва една приятелка де факто няма да срещнеш разбиране, а само подигравки и съжаление... Tired
 

А най гадното е 4е тези подигравки и съжаление понякога идват от семейството.
Винаги когато спомена думата България или запо4на нещо да обяснявам за това как е там, сестрата на Паоло прави една физиономия тип 'егати смешките ' или 'това къде беше'. Веднъж се беше обърнала с гръб към мен но не ми убегна от погледа ехидната и ирони4на усмивка която направи когато запо4нах да обяснявам как не мога да си намеря работа, все едно 'е, ти какво о4акваше, да си намериш ли'..просто такова лицемерие цари тук , 4е направо ми иде да запо4на да стрелям наред   #2gunfire #2gunfire
Всеки път като се видим ,ме пита ама защо не идваш да ни виждаш, идвай, малката така ти се радва (вярно е), 3 пъти й пращам телефона ми, всеки път го нямала, а защо не си го запази?? Ако знаех отговора сигурно още пове4е щях да се ядосам....живи и здрави... Peace
Виж целия пост
# 9
И аз да се запиша в новата темичка! По повод любопитството и глупостта на италианците и аз съм се дразнела много! Да вземат първо малко да се образоват и след това да ме питат: "Ама вие в България и море ли имате?".  ooooh! А да не говорим, че едва ли не за нас зад "желязната завеса" навремето едва ли не са мислели, че комунистите "манджавано и бамбини"   hahaha 
Виж целия пост
# 10
Пу 18та  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Али, тук наситина са говорели, че ленин и всички комунисти са хапвали детско карпачо Mr. Green ленин нарочно го пиша с малка буква. Ах, да не попадам под лупата на търсещите грешки от оня форум от тая сутрин
Виж целия пост
# 12
Здравейте хора
Милих,той Берлускони все още твърди същото Rolling Eyes
Мен са ме питали дали имаме хладилници.викам не ние правим дупки в земята и така съхраняваме месото.Миналият ден новата помощничка на фризьора ме чу да говоря по тел.на български и ме попита:-това какъв език е?-Българси,аз съм българка.-Значи вие в България не говорите на италиански.
Момичето е на около 20 гд.
Какво да кажа в такъв случай.То човек като е проз.Как се пише със з или с Shocked
Виж целия пост
# 13
  Линдитка, познати картинки. Peace
  Моята свекърва все ме пита, ами нямаш ли познати и приятели да ти помогнат за работа? Shocked
  И ми подчертава дебело как тя е работела на моя възраст, с тази разлика, че тя има общо 15 год. трудов стаж, започнала е да работи на 37 год. след като децата й за били съответно на 13 и 7 годишна възраст. Confused
  Да не говорим какви времена са били тогава, на която и врата да почукаш е имало работа. Peace
  Преди време гледах едно документарио за 70 години, хората с една заплата са издържали многочленни семейства , че и са спестявали. Peace
  Тя като шивачка и мъжа й като работник са можели да си позволят са живеят под наем , докато междувременно са изплащали 2 апартамента и то плащайки  камбиали .  Shocked
 Къде са сега тези времена?? Confused

Деска, супер идейка, ще си я запиша, да видиш каква метла ще й взема.  Wink

Хайде Овчева стига с това "с" и "з" , че ще дойдат модерНаторките с червените химикали.  Laughing
Със сигурност ни четат "гости" и приготвят компроматиMr. Green
 newsm78 Аз сега се замислих , ти всъщност как се казваш, ако не е тайна ?  Hug

  
Виж целия пост
# 14
Мацки, аз отдавна не се впрягам с простотиите на хората тук. Невежеството е по4ти пълно, някои са си направо неграмотни, незнаят да говорят и пиШат, камо ли образование някакво, без да генерализирам, но все пак...

Имам една много свежа "приятелка", която всеки път ме пита кога Ще си ходя пак в Румъния Grinning От 5 години се знаем...

Радвам се, 4е пове4ето приятели на Вал. са доста ерудирани, имат връзки с 4ужденци, та е приятно да си в тяхна компания, интересуват се живо от ситуацията в Бг и винаги се отнасят с уважения като станае въпрос за бг действителността..

...Аа, забравих, има и един свежар, дет все ми вика, добре 4е съм доШла от Изтока тук #Crazy  (много сме близки, за сега си трая,  може и да го изпратя на някое място скоро)

Когато съм на гости, предимно невежи стар4оци по4ват да острумни4ат как румънци и албанци, араби и всякаква "измет" идват да само да без4инстват тук, винаги се извиняват, "без да обижадат" моята страна. Аз си ставам от масата и отивам да се разходя...

Пове4ето си траят, Щот езикът ми е дълги4ък Peace

Мисис"Беее "Ов4ева, подайте моля и на мен снимка с ваШия лик Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия