Яде по 5 минути само

  • 707
  • 10
Здравейте,

От седмица и нещо моя син започна да яде само по 5 минути. След това се почва едно гукане и песни на народите. Ако се опитам да го насиля да яде, естествено се почва с рев и негодувание. Доста изчетох в библиотеката за кърмаческа стачка, и че има такива случаи, но нито един от съветите не помага до момента. Дори опитах да дам залъгалка и като засуче да я сменя с гърда, обаче след първото цокване и се усеща и плюе. Не ми се ще да го храня от шише, защото за мен кърменето е повече от хранене и ми доставя удоволствие. Та моля майките, които са имали такъв проблем да споделят изчезва ли и ако отговора е да, то кога. Да го мъча ли още детето или да цедя и да давам от шише, колкото и да не ми се ще да е така.
А, и да спомена - изцедено от шише (вече и това пробвах, че щях да се задръстя от кърма) си го яде за около 20 минути и хич не промрънква да му е досадно. Проблема не е в това, че ми намалява кърмата след 5 минути сукане - напротив дори като пусне тече на струйка.
Виж целия пост
# 1
Почти по същото време и ние имахме същият проблем-3месец.И аз като теб опитвах какво ли не.Отначало кърмата тече на много силна стуйка и му идва повече,даже се давичкаше.След това отказваше да яде.Със шишето е много по-лесно.Там млякото излиза равномерно затова си хапва по 20 мин.Но да се изцеждаш постоянно ...,трудно за теб ,а той има вероятност да се отбие.При нас нещата са така :суче 5минути и спре,пее гука...аз изчаквам и след малко-20мин. предлагам пак.Почти винаги действа.Ако ли не на следващото хранене си цоква както трябва,но не се изцеждам.Млякото ти е много и вероятно бързо се уморява.Даи му почивка малко и пробвай пак.Не го насилвай като не иска,по лошо.Пиеш ли нещо за усилване на кърмата?Аз като прекаля и се получава така.Не се шашкай.Бебешока ти няма да стои гладен по желание!Това е от мен. Успех:breastfeeding1:
Виж целия пост
# 2
Нормално е на тази възраст вече да се оглеждат повече понеже света започва да им става по-интересен.Това че суче 5 мин не е толкова страшно.И малкия сучеше горе долу по толкова време но аз не го насилвах колкото яде толкова после може пак да опиташ.Но не давай от шише. Peace
Виж целия пост
# 3
Ама след това се налага да се доизцеждам, защото гърдите ми остават много пълни. Иначе не пия никакви добавки за увеличаване на кърмата. Просто си ми е силна струята.
Виж целия пост
# 4
нашата маймунка е на същата възраст и се държи по същият начин,а резултатът-след 2 часа пак е гладна Mr. Greenаз нямам кърма в повече,но ако имах,щях да я изцеждам и съхранявам.правила съм и друго-давала съм я със шише,само и само да изкара повече от 2 часа,че да си отдъхна и аз.друг е въпросът,че и от шишето тя не изпиваше толкова,колкото съм поднесла,а толкова,колкото сама има нужда и не съм я насилвала.другото предимство на шишето е,че може хем да хапва,хем да се озърта наоколо Partyтака я караме понякога и досега не се е отбила Heart Eyesподозирам,че е цицоманка,обаче,та затова Mr. Greenима бебета,които като открият лесното на шишето,после карй вече с гърдата.прецени и ако искаш пробвай-няма да се отбие от един път Peace
Виж целия пост
# 5
Хм, а при мен моя син по едно време така се специализира в сукането, че за 5мин се наяждаше и му стигаше да го държи сит към 2 часа. Дали е възможно и при теб да е така?
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите!
И него по 2 часа го държи ситост и след това почва да реве за ядене. А преди това като се опитам отново да предложа гърда или биберон не ще. А за от шише пробвах и си го яде без разсейване за около 20 минути.
Виж целия пост
# 7
Ами ние от самото раждане сме така - 5минути и толкова. Резултата е че наддаваме по 1100гр всеки месец  breastfeeding
Та моя съвет е ако пълни нормално памперсите- не предприемай друго
Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговорите!
И него по 2 часа го държи ситост и след това почва да реве за ядене. А преди това като се опитам отново да предложа гърда или биберон не ще. А за от шише пробвах и си го яде без разсейване за около 20 минути.
А след шишето колко време беше сит?
Виж целия пост
# 9
Моят съвет е да не му даваш шишето, защото ще се научи кое е по-лесно и може да откаже гърдата. Дъщеря ми си сучеше на 1-2 часа до 6-я месец по 5 минути, просто не преяждаше. Щом на нея и е добре така, то не мислех, че трябва да го променям Rolling Eyes Е, в момента е пристрастено кърмаче, предпочита си гърдата пред останалото, но аз нямам нищо против Mr. Green
Виж целия пост
# 10
След шишето си направи обикновената нощна пауза, която прави и след сукане от 5 минути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия