Наднормено тегло при кърмаче ???

  • 592
  • 4
Сблъсквали ли сте се с такъв проблем?Сина ми (5 м.) е изключително кърмено бебе,теглото му е  в горната граница на таблиците ръст/тегло.Четох,че не е причина за безпокойство и после компенсира.На фона на мамите,които се безпокоят добре ли наддават децата им  може да изглежда маловажно,но за мен не е.Ще се радвам да се включи някой,минал по този път  Flutter
Виж целия пост
# 1
Синът ми никога не е влизал в нормите на нито една класификация. Роди се 5, 180кг и 60см, а на 5м беше 10,900кг и 74см. Изключително кърмен е като го захраних след 7навършени месеца. Вода започна да пие след 11месец. Педиатърката ме съветваше да го ограничавам в храненето, което си звучеше като виц. Как да обясня на едномесечно бебе, че ще трябва да суче под час и то само 5 минути. Опитах веднъж и последва юнашки рев, който ме върна в действителността и се отказах от 5 минутната диета за детето ми. С времето започна да качва по-помалко, а след рождения си ден няколко месеца задържа килограмите и се поизточи. Сега е жизнен и енергичен - по цял ден бяга и се катери върху всяко изпречило му се препятствие.
Най-важното е детето ти да е здраво и не се шашкай, ако  излезе от горната граница на някоя странна статистика  Hug
Ето малко снимки как е изглеждал през изминалите 18месеца.
Виж целия пост
# 2
Моят също е едро бебе-роди се 4.250 и  на 4 месеца беше 9 кг.
В неговия случай обаче не смятам,че може да се говори за наднормено тегло-той просто е голям Grinning
Еднственото ми притеснение е по-големият риск от рахит , но това се предотвратява лесно-я с капки Вигантол,я със слънце.Също не смятам да го захранвам преди шест месеца,явно кърмата му стига предоволно на този етап Grinning
Не ме притеснява теглото му поради две причини-първо,само на кърма е,а тя е идеално съобразена с нуждите му, и второ-няма генетична предразположеност към затлъстяване.
Виж целия пост
# 3
Колко тежите? newsm78
Ние сме 8,500 кг на 3 месеца.И ние се родихме големи.Не смятам,че сме дебели.Просто някои деца са по-едрички.Големият ми син беше същия,ела го виж сега на 7 години-22 кг,щурец абсолютен.
Давай да хапва колкото си иска. Wink
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви,Мами  за отговорите.     bouquet  newsm03Ние се родихме мънички-3,100-50 см.    babyuu   На 4 м. беше 8,200-64 см.    smile3504Явно и конструкцията му е по-едра,има широки рамене и гръден кош,още от раждането.Аз също съм била бузесто бебе,после-щиглец.А със съветите на GP-то  за ограничаване на храненето не мога да се съглася,надявам се като порасне да се нормализират .

Мама ra4e,благодаря за снимките ,много е сладко детенцето ти,да е живо и здраво.И ние така се диплим,като седне,няма да го правя баскетболист (поне за сега ) newsm47
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия