Общи игри за деца на възраст между 2-4г.?

  • 1 810
  • 14
Кажете ми начин да забавлявам 4-5 деца на тази възраст? Някакви общи игри или нещо подобно? Сещам се за балона се надува, ама друго....  newsm78 Други общи игри не мога да се сетя.  ooooh!
Виж целия пост
# 1
Пускам, пускам кърпичка, Да направим влак (това второто не го знам точно как е, моят син се опитва да ми покаже какво правят в ДГ, но не много успешно Wink )

Преди 2 седмици се прибрахме от почивка и в хотела правеха мини-диско за деца от 2-3 до 7-8 годинки - с песнички и танци. Един от танците е известния от нашето детство танц на патето Яки.
Сигурна съм, че всички песнички могат да се намерят в нета, тъй като аниматорите във всички хотели, в които сме били последните 2 години използват общо взето еднакви песнички=
Дори успях да ги намеря Simple Smile http://www.mp3.de/musik/genre/band/010000/278434/32_98290
Виж целия пост
# 2
А тази игра, пускам пускам кърпичка как се играе и ще могат ли 2г. да я схванат?
Виж целия пост
# 3
Гоненица  Laughing ... игри в пясъчника .... Зоопарк ... Отидох в гората, разрових листата... смешн ае и малките вероятно много ще се смеят
Виж целия пост
# 4
..криеница след 3 и малко
..палатки от одеала/столове
..рисуване на пода на огрооооооооооооооооооомен лист,да има място за всички
...ако са моми-прически:)
..кралю-порталю
..топка-едните ритат,другите мятат,малките бутат..
..аз в подобни ситуации като е вътре и им е писнало другото чета книжки,правя се на луда с кукли(тип кукл.театър),винаги има успех
..малките ще си играят сам по сам,големите се сек се организират с някакъв сценарии..
Виж целия пост
# 5
Времето ще е хладно най вероятно и ще трябва да е вътре. И най-вероятно сама ще трябва да ги забавлявам всичките. А за книжки не знам дали ще им е интересно? Те като са много деца и подивяват от кеф.  newsm78 Ще пробвам някои от идеите.   bouquet
А това с кукления театър ще трябва да го обмисля.  Thinking А това отидох в гората разрових листата не го разбрах как се играе?  Embarassed Проблема е че не познават терена на който ще ги занимавам и не знам с какво разполагат там.   ooooh!
Виж целия пост
# 6
Песничката "Пеят ,скачат палците......".Може би знаеш някоя песничка за влакче.
Виж целия пост
# 7
Песничката "Пеят ,скачат палците......".Може би знаеш някоя песничка за влакче.

Да тази песничка е знам. Не се бях сетила.
Виж целия пост
# 8
Приказки за куклен театър, които могат да се правят в домашни условия, с наличните играчки и приказки, които се знаят от всеки, са: "Дядо и ряпа", "Маша и мечокът", "Трите прасенца", "Болен здрав носи", "Вълкът и седемте козлета", "Косе-босе".
Песнички: "Хей ръчички, хей ги две", "Мама ми купи днес нова книжка със картинки", "Мила моя мамо".
Виж целия пост
# 9
Успокоителна игра:
"По таз пътечка равна
върви дружина славна
-Ох, как се изморих,
ох,как се изпотих
Сега дома отивам
и сядам да почивам"
Децата сядат на земята и почиват.Това се повтаря докато им омръзне. Grinning
Виж целия пост
# 10
Не може ли просто да изсипеш една купчина играчки на пода и да ги оставиш да си играят
Виж целия пост
# 11
Сещам се за рисунки - групови и индивидуални. Редене на пъзели, танци на ритмична музик. Работа с конструктор - много подходяща за момчетата. Игра с топки - но е малко опасно на закрито и за друго май не се сещам  newsm78
Виж целия пост
# 12
а, сетих се и редене на мозайка, но това е за по-големите деца. за малките си е опасно!!!
Виж целия пост
# 13
 Едно дете се избира да е коте и жуми, а всички останали - мишки и казват стихчето :
             " Коте ,коте ,котаранчо,
               зъл и страшен опашанчо ,
               имаш ли зъби и нокти
               за мишлета сиви кротки ?"
 и се разбягват, Детето, което играе ролята на коте ги гони , хваща и води в къщичката ( ъгъла на стаята) . Което дете остане последно то става коте.
Виж целия пост
# 14
Тази игра е малко по-кратка, от тази, която аз знам!

"По таз пътечка равна                           Един води, а децата вървят след него,
върви дружина славна.                          като внимателно минават през цялата стая.       
Върви, върви, върви,                              Вървят бавно и внимателно.
подскок, подскок, подскок.                    Подскачат 3 пъти.
Върви, върви, върви,                              Вървят бавно и внимателно.
подклек, подклек, подклек.                   Клякат, стават, клякат, стават, клякат стават.
-Ох, как се изморих,                               Избърсват с едната си ръка челото,
ох, как се изпотих.                                 като при умора.
Сега дома отиваме                                 Вървят бавно.
и сядам да почиваме"                             Сядат на земята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия