Как да ги накарам да не ме забъркват...

  • 2 202
  • 22
Здравейте,
Става въпрос за моята приятелка и мъжа й, с които сме близки вече почти 20 години- състуденти сме. Женени са от 16 години, но през няколко години си заформят някаква любовна история извън семейството. Моят проблем е, че всеки път аз съм поставена веднага в позицията на доверен човек. Първият път беше преди 10 -тина години, мъжът се беше хванал с някаква колежка, приятелката ми обаче заподозря и една вечер ме извика и ми се наплака на рамото. След малко обаче мъжът й си дойде и тръгна да ме закара до нас. По пътя ми говори, че жена му си въобразявала някакви глупости и аз трябвало да поговоря с нея. Той гарантирал, че нищо няма. Бях прекалено шокирана от всичко чуто последователно от двамата и ясно и гласно казах, че не желая да ме забъркват в техни си неща. Размина историята, но приятелката ми реши, че е момента да си връща и си хвана някакъв тип за секс. И хайде пак аз осведомена подробно, + молба да я прикривам- заедно сме на кафе, пазаруваме и т.н. Добре, че още нямахме мобилни телефони, та не се наложи изобщо да лъжа мъжа й, не се срещнахме изобщо. Просто всичко размина за месец. Станаха си пак семейство за пример. Преди 4-5 години- нова история на мъжа, този път детето им хвана смс-и на телефона му, абе беше сигурна изневяра. И пак аз осведомена детайлно + съдействах на приятелката ми да проверява за адвокати, развод и т.н. Да, ама минаха няколко месеца, мъжа й се върна към семейството. Реши да й се извинява и ми се обади да съм го посъветвала как да се справи. Пак казах, че не участвам в семейните им неща и стоя на позиция приятелка на жена му. Е, оправиха си пак семейството и си заживяха щастливо. Да, ама вчера пак нова история- приятелката ми се влюбила този пъът в някакъв и т.н. Мога ли пак да я прикрия за няколко пъти? Ами не, вече ми писна! Ама не знам как да изляза тактично от ситуацията. Все пак тя е човек, на когото наистина държа и ми е помагала в адски трудни за мен моменти. А и вече си имаме традиция и играем през уйкенд заедно семейно карти, така че ще се виждаме и с мъжа й.
Не знам какво да кажа, как да го кажа този път. Моят мъж играе " нищо не знам", понеже на него никой не му говори директно и така му е добре. Само ми казва " не се меси, те ще си се оправят". Хубаво, ама те ме замесват.
Вие какво бихте направили? Извинявам се, че стана като роман, но се пробвах да обясня ситуацията.
Виж целия пост
# 1
Мъжът ти много добре ти е казал- те ще се оправят,независимо с теб или без теб.Ако ти ясно им заявиш,че не искаш таралеж в гащите,за да не си разваляте отношенията, те ще си намерят някой друг за параван и ти няма да се чудиш какво да правиш.
Виж целия пост
# 2
Чисто и просто кажи на твоята приятелка ясно и точно, че именно защото държиш на нея и я цениш много, няма да се забъркваш в нейната любовна или не съвсем любовна история.
Да се спасява както иска, да прави каквото си иска с нейния живот, но да не забърква теб и твоето семейство, защото не ти е приятно.  Sick
Когато такова нещо се каже в прав текст, без недомлъвки - тогава не се рискува разваляне на приятелството. Peace
Но ако се отдръпнеш от нея, като недоизкажеш мислите си, то тогава ще имаш повечко и гарантирани проблеми с нея. ooooh!
Макар, че всичко това е хипотетично казано - всичко си зависи от човека срещу теб.

Каквото и да направиш - успех!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Мъжът ти много добре ти е казал- те ще се оправят,независимо с теб или без теб.Ако ти ясно им заявиш,че не искаш таралеж в гащите,за да не си разваляте отношенията, те ще си намерят някой друг за параван и ти няма да се чудиш какво да правиш.
И аз така си мисля.Това са семейни работи по-добре не се меси,за да няма после -,,ама ти така,ама ти ина4е...''Те сами ще се оправят Simple Smile
Виж целия пост
# 4
е много неприятна история наистина, постараи се наистина да не се замесваш в техните ОТНОШЕНИЯ
Виж целия пост
# 5
Чисто и просто кажи на твоята приятелка ясно и точно, че именно защото държиш на нея и я цениш много, няма да се забъркваш в нейната любовна или не съвсем любовна история.
Да се спасява както иска, да прави каквото си иска с нейния живот, но да не забърква теб и твоето семейство, защото не ти е приятно.  Sick
Когато такова нещо се каже в прав текст, без недомлъвки - тогава не се рискува разваляне на приятелството. Peace
Но ако се отдръпнеш от нея, като недоизкажеш мислите си, то тогава ще имаш повечко и гарантирани проблеми с нея. ooooh!
Макар, че всичко това е хипотетично казано - всичко си зависи от човека срещу теб.

Каквото и да направиш - успех!  bouquet

И аз така постъпих преди години с моя приятелка .Беше решила да се вижда с някакъв нейн познат и искаше ключа от апартамента ни (нас тогава ни нямаше за известно време ).Директно и казах, че не искам да ме занимава ,че държа на нея ,но това не ми е по вкуса .Все още сме големи приятелки .Тя вече не поддържа връзка с въпросния господин.Така или иначе се разведе с мъжа си ,но аз не съм участвала в делата и .И си останахме приятелки .
Ако тя ти е истинска приятелка ,ще те разбере -уверявам те.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Не мисля, че ако наистина си семейна приятелка трябва да толерираш изпълненията нито на единия, нито на другия. Да не си кош за душевни отпадъци?
Кажи на твоята дружка, че както тя, така и той са ти близки и не е морално да участваш в каквото и да било, което е в разрив с тяхното семейство като цяло.
Успех ти желая, защото позицията ти никак не е изгодна.
Виж целия пост
# 7
На времето е имало изповедалня в църквите, и поп който да слуша в нея.
Явно е имало защо. Ти май изпълняваш тази роля. Що не я заведеш на църква, да се изповяда, може и да помогне  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
 Просто кажи и на двамата, че не желаеш да участваш в любовните им идилии защото е прекалено личен проблема. Приятелката ти ако ти е наистина такава ще те разбере.
Виж целия пост
# 9
Нямам семейства приятели. Нито един от приятелите ми не е решил да се ожени за друг мой приятел. Така че в подобна ситуация, ако изобщо реша да помагам на някого, няма да имам колебания на кого и няма да ми се налага да изслушвам тегобите и на другия. Пък ако приятелка има проблем с мъжа си, как ли пък няма да тръгна и него да изслушам. Абсурд.

Виж целия пост
# 10
Аз бих  поговорила с приятелката си, дали аджаба този семеен навик,всеки да си хваща от-време на време по някой любовник,не вреди на децата,на тях самите и изобщо на семейството.Бих настоявала мъжа ми да не се прави на нищонезнаещият приятел,ами да се включи и той,със съвет,разговор и т.н.Бих се радвала ,ако един ден и на мен се случи нещо подобно,приятелките ми да не ми разказват новите стойки на камасутра,ами да ми дадат здравословни съвети.
Виж целия пост
# 11
Щом постоянно се разделят и събират, значи им харесва да живеят по този начин. Накрая те ще си оправят отношенията, но ти със сигурност ще излезеш виновната.
Виж целия пост
# 12
Хората имат различни стандарти, можеш да си избереш да не им се връзваш изобщо. И на мен все ми се изповядват за изневерите си, а аз съм категорично против подобен начин на "разтоварване", така че те разбирам. Да, би могла да вземеш да ги превъзпитаваш, ама дали ти е необходимо? Как да обясниш на друг човек етична норма? Има хора, които смятат, че е нормално и здравословно да кръшнат, стига другият да не разбере. А аз най-напред пред себе си не мога да излъжа, камо ли да излъжа друг човек. Ама на другите, като лъжат, прощавам. И така си живеем.
Виж целия пост
# 13
Не бих се месила.
Виж целия пост
# 14
Приятелката ти те възприема като своя най-добра приятелка,а не като семейна такава.Ти самата казваш "приятелката ми и мъжът й",а не -едно приятелско семейство примерно.Уточни сама за себе си каква се чувстваш и искаш да бъдеш.Истинските най-добри приятелки споделят абсолютно всичко и не им "писва" от проблемите на другия.На тях можеш да се опреш за всичко,вкл и изневяра,ако така си решила,а ако има развод винаги ще свидетелстват в твоя полза.Аз така го разбирам и имам такава приятелка и съм такава приятелка.И защо държите да замесите и мъжете си във вашето приятелство?Жената е споделила с теб не за да изпортиш всичко на мъжа си!Да не говорим,че дори и да не вземеш страна,съпругът ти вече няма да има добро мнение за приятелката ти,защото се поставя на мястото на нейния мъж.А може и затова да ти е неудобно да й съдействаш,да не би да реши,че подкрепяш изневярата и ти също се възползваш от подобна подкрепа?Прекалено сложни са станали взаимоотношенията между вас четиримата и нещата вече не са само между двете ви или поне за теб е така.  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия