Сраствания след секцио

  • 4 095
  • 20
Здравейте,
как мога да разбера дали имам сраствания?
За сега нямам оплаквания,но искам да разбера какви са ако имам.

Мерси Wink
Виж целия пост
# 1
Разбира се след преглед с ехограф.  Peace
Виж целия пост
# 2
През май направих извънматочна бременност. Логична причина са сраствания от претърпяна гинекологична операциа, в моя случей секцио, тъй като преди проблеми с тръбите не съм имала, а имам и две бременности. За срастванията си разбрах по този начин, иначе никави субективни усещания не съм имала
Виж целия пост
# 3
Симтомите са различни в зависимост от мястото и вода на срастванията. Ако се касае за тръбите - извънматочна бременност, стерилитет в най-тежката степен. Ако са сраствания между чревни бримки - раздуване, опъване, коликообразни болки, запек и мн. други. Общо взето, ако не се намери друга причина за оплакванията, по метода на изключване се диагностицират.
Директно не се виждат (С ехограф например), за съжаление Peace
Виж целия пост
# 4
Директно не се виждат (С ехограф например), за съжаление Peace

Би ли обяснила малко по-подробно, ако обичаш. Темата интересува и мен, дори мислех да пускам подобна.
От известно време имам някакво странно усещане, някъде около десния яйчник, все едно нерв се отпуска и свива. Rolling Eyes Нямам болка, придърпване, нищо необичайно, само това "трепкане", което е почти постоянно.
Записах си час за лекар в събота, но той каза, че ще ме гледа на видеозон. Та по тоя повод ми стана чудно, ако това се дължи на срастване, нали според теб няма да се види?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 5
А как се лекуват срастванията.Някой наясно ли е и би ли разяснилV
Виж целия пост
# 6
А как се лекуват срастванията.Някой наясно ли е и би ли разяснилV
Ако е нещо много сериозно, предполагам оперативно, за друг начин не се сещам. newsm78
Виж целия пост
# 7
То и аз така предполагах,благодаря за разяснението!
Виж целия пост
# 8
Ами аз разбрах, че имамсраствания при нормален гинекологичен преглед. Иначе май няма как  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Винаги има някакви сраствания след секцио, въпроса е да са в границите на нормалното. Доколкото знам се откриват с преглед с ехограф Peace
Виж целия пост
# 10
ще ви следя ...бях със секцио, но не съм ходила на преглед след това
Виж целия пост
# 11
Винаги има сраствания - това си е операция, но както е казала Simona, важното е да не са големи.
Гледай си бебчето и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 12
благодаря на всички за отговорите.
аз ходих на прегледите-гинекологични,но нищо не ми е казала.т.е всичко е наред.
но имам като че ли запек Crazy
и от 3 дни ме наболва все едно далака, newsm78,пък не съм ходила дълго за да ме боли.
пък той е на друго място и няма общо с гинекологичната област нали?
та се чудех ако има сраствания какви са симптомите Thinking
Виж целия пост
# 13
Разбира се след преглед с ехограф.  Peace


Глупости, да ме прощаваш. Ако беше така с ехото щяха да се виждат и сраствания по тръбите.
Само с цветна снимка или лапароскопия.

Мама мия, гледай си детенцето и не мисли за сраствания.
Виж целия пост
# 14
Виктория, това звучи като потрепване на мускулче по-скоро... Peace
А за лечение на сраствания се мисли, ако проблемите са наистина сериозни и то е оперативно "разделяне" на срастналите зони. Но няма гаранция, че няма да се повтори в някаква степен.
Мама мия, гледай си детенцето и не мисли за сраствания.
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия