Шест месеца неуспешни опити...

  • 3 171
  • 30
...за второ дете. Все пак не е малко време. Има ли основания според вас да се притеснявам? През април бях на гинеколог, споделих, че почваме с опитите, прави ми преглед, изследвания, всичко беше ОК. Въпреки всичко вече почвам да ставам неспокойна. Има ли други, които трудно са забременяли с второто? И дали е е необходимо да правим някакви други изследвания?...
Благодаря предварително на всички за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Не мога много да ти помогна, в смисъл - нямам отговор на въпросите ти. Все пак исках да ти кажа, че ние се опитваме от 10 месеца да си направим второ бебе (засега неуспешно). Първия път забременях на петия или шестия месец опити. Тогава се бях притеснила, но точно когато щях да започна да изследвам хормони взех, че забременях. Мислех си, че щом веднъж е станало, няма да имам проблем и втория път, но засега не става. Според доктора ми всичко ми е наред и е въпрос на време, но... аз си се притеснявам. Все пак повечето лекари са склонни да търсят проблеми след около година неуспешни опити и за тях 6 месеца изобщо не е период, който буди някакво безпокойство, особено при раждали вече жени. Тъй като съм в същото като твоето положение, няма как да ти дам съвет, но ти пожелавам най-искрено съвсем скоро да забременееш и тревогите ти да изчезнат Hug
Виж целия пост
# 2
Лошото е,че въпреки наличието на  едно или повече деца не ни прави безпроблемни със следващото забременяване!
Разисквай го този момент с лекаря си.На твое място,не бих чакала да мине година Peace
Виж целия пост
# 3
Рожбо е права, за съжаление!

Ако през изминалите 6 месеца не сте планирали точно половите контакти, т.е, залагали сте на случайни контакти - тогава може това да е проблемът. Ако си засичала овулацията точно /с ову тестове, мерене на БТ или фоликулометрия/, тогава периодът е притеснителен.

При всички положения, на твое място бих настоявала за спермограма - лесно, бързо, ненатоварващо и безболезнено, но важно изследване! Макар, че повечето провинциални лекари да съветват да се чака една година, аз също не те съветвам да чакаш толкова! Може би, защото аз чаках и съжалявам за загубеното време! Tired
Говори с лекаря си и започнете от някъде! Успех! Peace
Виж целия пост
# 4
И аз не те съветвам да чакаш повече. Казвам го от личен опит. И аз като теб си мислих, че като имам едно дете и другото ще стане от раз, по план. Да, ама не....Опитваме ние близо1,5 година и си мислим, че просто не улучваме момента. Ще стане - казват всички, на психическа основа е..И в един слънчев ден откривам този форум и чувам за понятието "вторичен стерилитет", не мога да повярвам, че има такова нещо...Започнахме изследвания - първо при мъжа ми и се оказа с много лоша спермограма, последва операция от варикоцеле и т.н....Сега имам час при д-р Стаменов и започваме и с моите сериозни изследвания. не искам да те отчайвам, но това, че веднъж си била майка не значи априори, че когато си поискаш след това можеш да имаш друго дете. Не се обиждай, просто тръгни да търсиш причината. Всъщност зависи и на колко години сте ти и мъжът ти. Стискам ти палци и ти желая успех. Дано скоро да стане!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз чакам вече повече от година  Confused Но все още не съм стигнала до фаза да меря Т, да следя овулации, да планирам полов акт  Naughty Смятам, че това би ме докарало до допълнително напрежение.
Виж целия пост
# 6
Смятам, че това би ме докарало до допълнително напрежение.
Мен ме докара... Confused Тои месец нито ще броя, нито ще изчислявам, нито ще се вглеждам какво и кога ми тече...нищо!
Виж целия пост
# 7
...за второ дете. Все пак не е малко време. Има ли основания според вас да се притеснявам? През април бях на гинеколог, споделих, че почваме с опитите, прави ми преглед, изследвания, всичко беше ОК. Въпреки всичко вече почвам да ставам неспокойна. Има ли други, които трудно са забременяли с второто? И дали е е необходимо да правим някакви други изследвания?...
Благодаря предварително на всички за отговорите.
Здрасти,да се включа и аз!При мен вече 5 мес. не става второто,притеснена съм като теб.Мисля си,че като ми дойде около 18този месец и всичките ми надежди отиват по дяволите.Казвам това,защото и аз другия месец се отправям на изследвания,писна ми да чакам.Затова подкрепям всички който те съветват да отиваш на лекар.Желая ти да няма нищо обезпокоително и скоро да се похвалиш!  bouquet
Виж целия пост
# 8
За мен, самият факт, че правя нещо, ми носи голяма доза спокойствие!
Няма нищо по-плашещо от неизвестността. Преди да ни поставят точна диагноза, всеки месец бях на ръба на нервна криза. Обичайните въпроси - защо, къде сбърках, защо пак не стана - завладяваха съзнанието ми до такава степен, че не бях на себе си от нерви! Сега имаме план за действие и следваме начертания път стъпка, по стъпка.
Вече не треперя всеки месец дали ще ми дойде или не. Не изпадам в истерии.
Дано всичко е наред при теб! Peace
Виж целия пост
# 9
При мен опитите за второ дете са от 8 месеца. Първото ми забременяване стана без проблем и не съм очаквала, че сега ще се видя в такова "приключение". Не става и не става Sad Преди да започна опитите ходих на лекар и той ми каза, че всичко е нормално. Сега отново съм си записала час да видя какво точно се случва или по-точно защо нищо не се случва newsm78
Не знам какво да те посъветвам...Наистина казват, че може да е на психическа основа, но пък аз не мога да разбера как така силното ни желание за бебе може да ни пречи да забременеем newsm78. Дано при теб няма здравословен проблем. Пожелавам същото и на себе си Praynig
Може да отидеш на лекар поне за да се успокоиш, че няма причина за тревога. Аз така ще направя. Ако пък наистина излезе някакъв проблем ...то тогава...ще направя каквото трябва по-нататък Thinking
Виж целия пост
# 10
много ви благодаря за отговорите   bouquet
не си следя овулацията и пр. от гледна точка на това да не се "втрисам" и да не се доизнервям, ама май  ще започна да го правя
за първото дете се трудихме почти година докато стане, незнам защо си мислех, че с второто ще е по-бързо Confused
решила съм да изчакам до края на годината и ако няма резултат, ще почнем с изследванията
аз съм на 25, мъжът ми е на 29 години, ако това има значение
какво е вторичен стерилитет между впрочем? за първи път чувам подобно понятие newsm78
Виж целия пост
# 11
За вторичен стерилитет се говори, след като е имало една успешна бременност, т.е веднъж си забременяла и родила, но след време се е появило заболяване /у мъжа или у жената/, което е довело до стерилитет.
Защо все пак не пуснете спермограма? Не е толкова стресиращо, повярвай! Grinning
Каквото и да решиш, пожелавам ви успех! Дано този път да не чакате дълго! Peace
Виж целия пост
# 12
а, знам, че не е страшно, след неуспешните опити с първото правихме- всичко беше ок
мисля сега пак да направим
къде ли може в софия?... миналият път правихме в Тина Киркова, ама нещо не ми се иска пак там Tired
Виж целия пост
# 13
Още ще си кажеш ти! Laughing
Сега сериозно - насочи се към някоя специализирана клиника по стерилитет. Пусни търсачката, за да сондираш мнения. Ние посещаваме клиниката в Плевен, та не мога да ти помогна за София.
Всичко ще е наред! Peace

Ето ти линкове на двете най-посещавани клиники в София:

http://www.ivf.bg/?p=11
http://www.invitro-bg.com/

И в двете клиники правят достоверни спермограми. Успех!
Виж целия пост
# 14
Да се вклю4а и аз.и ние сме за второ и сега ни е 3-я месец.имам една неуспешна бременност м.г ,при която забременях от първия пат след като хванахме ову-то с тестове.
Из4аках да минат 8 месеца и запо4нахме на ново с опитите ,но грешката е моя 4е си мислех 4е ще стане пак от първия пат.изпаднах в изтерия като ми дойде първия месец,втория бях в по лека криза като разбрах 4е пак не е станало...е третия въобще не се надявах,и пак си ми дойде.
сега си отмина лелката и другата седмица ми се пада да ловуваме яйцето.но като си помисля пак 4е съм втора смяна и пак няма да успеем да го хванем ме хваща  #Cussing out.кажете ми според вас ако не стане до края на годината да тръгнем ли на изследвания с мъжа ми.аз бях предния месец на доки и ми каза 4е нямам никакви последици от спонтания м.г,и мога да забременея отново.Но дали пак нещо в мъжа ми се е променило в ка4еството на спермата  newsm78.за последната една година...???даите ми съвет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия