как се захранва кърмено бебе

  • 598
  • 4
Здравейте, всъщност моята тема обединява няколко проблема. Моят бебо е на 6 месеца и все още е единствено на кърма. Усещам че е готов за захранване но от около 3 седмици като че ли коремчето му се стегна, изхожда се по веднъж на 2 или 3 дена без да дава признаци това да го измачва. Консистенцията също се промени и се появиха и по тъмни частици. С педито бяхме решили да захраним с оризова каша и после със зеленчуково пюре, след като "проблема" се появи тя ме посъветва да започна с плодово пюре.  И тъй, все още не съм го захранила и се колебая, а бебо напира, става по 5, 6 пъти на нощ. Мами, посъветвайте ме  newsm78.
Имам още една питанка и нужда от споделен опит но ще пусна нова тема. Благодаря предварително   
Виж целия пост
# 1
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192180.0
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192347.0
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Аз лично захраних моето дете смея да твърдя много рано,  макар че все още сме на кърма вече 7,5м. Не съжалявам за това, напротив мисля че детето ми свикна с различни вкусове.Започнах първо с плодово пюре след което със зеленчуковото.Ако детето ти има проблеми с храненето според мен започни първо с плодовото,защото то е сладко и по лесно се приема от децата.Но пък някои деца свикват със сладки вкус и после по трудно приемат зеленчуковите пюрета.Просто зависи от твоето дете дали има проблеми с храненето.Мисля, че на 6м. храносмилателната система у децата е развита и няма пречки да се притесняваш да захраниш твоето бебче.
Виж целия пост
# 3
Но пък някои деца свикват със сладки вкус и после по трудно приемат зеленчуковите пюрета.

Затова най-добре започни с оризова каша и след това продължи със зеленчуковите пюрета.
Кърмените бебета и тези на АМ се захранват по един и същи начин.
Виж целия пост
# 4
riri_tol ти е дала чудесни лнкове прочети ги...Wink може да започнеш от втората, че е по-кратка и по-синтезирана от към схеми....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия