Не мога да спя от болки в ставите

  • 16 641
  • 33
Здравейте момичета,

По цели нощи не мога да мигна - на никоя страна не мога да лежа, болят ме страшно ставите на краката и особено тазобедрените - от тежестта ли е, незнам, но не мога да спя изобщо.
Случвало ли се е на някоя от вас? Вярно, че ще ми е трето раждане и не съм на 20, но досега не съм имала проблем  - родих преди 2 години и не помня такъв тормоз.
Освен това ми се разблъсква сърцето както си спя и трябва да седна в леглото, за да се успокои и тогава пак да легна. Нито на гръб става, нито на една страна......Понякога имам усещането, че ме болят и бъбреците заедно с кокалите, сякаш ми ги заливат с вряла вода - правих обикновено и стерилна урина и всичко е наред newsm78
Споделете и вие.....  bouquet
Виж целия пост
# 1
И мен ме боляха ставите в по-късните месеци на предишната бременност. Незнам обаче какво помага против такава болка, сещам се за Парацетамол, но аз не съм пила нищо. Мина ми, след като родих  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
И аз имах такива болки, не само в ставите, но и в костите. Наистина е адски неприятно, чувстваш се като разглобен. Дори споделях с мъжа ми, че не вярвам някога отново да се почувствам като нормален човек.
Обаче всичко мина, след като родих. Търпение и леко раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Мен също ме боляха ужасно тазобедрените стави! Имах чувството, че се разлагат!
Болката спря малко след раждането, но не веднага!
Предполагам, че е от тежестта. А за сърцебиенето - и при мен беше така, но ми казваха, че е нормално да ми е затруднена работата на сърцето, заради бебока...
И това мина веднага след появата му...
Стисни със зъби и леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 4
И аз имам такива болки. Спя само настрани, по гръб не ми е удобно и започва да ме боли кръста.Единственото, което ми помага е когато съм легнала на ляво левия крак е изпънат, а десния свит, а под корема слагам възглавница, може две или някоя по-голяма. Пробвай, в тази поза тежестта не е изцяло върху единия крак. Дано да ти облекчи болките. Simple Smile
Иначе за сърцето нищо не мога да ти кажа. Най-добре е да те види лекар.
Виж целия пост
# 5
Аз съм в същото положение, болката в ставите ме е направила почти неподвижна, което също не е хубаво.Обясниха ми ,за тазобедрените стави- че болката е част от настройването на организма за раждане и е свързано с наместването на бебето.... Thinking
Виж целия пост
# 6
Нали знаеш - всякак бременност е различна... А и щом казваш, че не си първа младост... нормално е, пък и виждам, че си напреднала с материала... Simple Smile
Последния месец място не можех да си намеря, май най-добре ми беше права и разкрачена с ръце на кръста; болеше ме и срамната кост, направо имах чувство, че ще се разцепя Embarassed...и аз имах сърцебиене, ей така - както си седя най-спокойно и бам-бам.
Виж целия пост
# 7
И аз бях с болки, ниско долу, към опашната кост.Особено като легнех наляво, болката се усилваше.Също и при продължително стоене права.Мисля че е напълно нормално, костите се рзместват, за да отворят пътя на бебето. Няма как, ще се изтърпи  Grinning Ако искаш облекчение най-добре се консултирай с ортопед.
Поздравления за третата бременност, пожелавам ти всичко да мине по вода до края.
Виж целия пост
# 8

Последния месец място не можех да си намеря, май най-добре ми беше права и разкрачена с ръце на кръста; болеше ме и срамната кост, направо имах чувство, че ще се разцепя Embarassed...и аз имах сърцебиене, ей така - както си седя най-спокойно и бам-бам.

 Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 9
И аз бях като разглобена особено последните 2 месеца, нямаше кокалче да не ме боли, а пък кръста и гърба бяха ужас. За капак последната седмица ми се сецна и един нерв на кръста, който при всяко движение ме докарваше до рев от болка. Абе бременни истории, какво да ги правиш  Laughing
Виж целия пост
# 10
Alexa, направо ще падна!
Аз съм колкото теб на възраст, имам първо дете родено 1993(като твоето), имам и син на 20месеца и сега съм бременна с трето (ще имат 25мес. разлика)  Laughing
Имам същите оплаквания като теб, макар че съм в по-ранен етап на бременността. Явно са се позахабили ставите от 3-те бременности, непрекъснатото "смучене" на калций от костите (аз и къмя все още) си казва думата...
А ЕГН-то си ни е екстра даже  Laughing
Май ще трябва някакви добавки да пием с теб.
Лека бременност ти желая   bouquet
Виж целия пост
# 11
И мен много ме боляха костите , пубисната също, нощем място не можех да си намеря, като полежа 30 мин на едната страна  се будех от болки и обръщах на другата и така до сутринта, и за сърцето не се тревожи "ово е стандарт" Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Alexa, направо ще падна!
Аз съм колкото теб на възраст, имам първо дете родено 1993(като твоето), имам и син на 20месеца и сега съм бременна с трето (ще имат 25мес. разлика)  Laughing
Имам същите оплаквания като теб, макар че съм в по-ранен етап на бременността. Явно са се позахабили ставите от 3-те бременности, непрекъснатото "смучене" на калций от костите (аз и къмя все още) си казва думата...
А ЕГН-то си ни е екстра даже  Laughing
Май ще трябва някакви добавки да пием с теб.
Лека бременност ти желая   bouquet

Да знаеш, че има още една мама във форума с нашите показатели, мисля че ника и беше "клои", но на латиница и не знам как точно беше изписан. Тя е с трето на път и със други две на възрастта на нашите деца Laughing
Нищо ни няма на ЕГН-то, просто кой каквото ще да каже, ама три си е геройство!
Незнам какво да пием - дали пък калций няма да ни помогне... newsm78

Като гледам доста от нас се сблъскват с кокаляците по време на бременност. Ама верно болят, като че ли гният, мамка му Embarassed
Виж целия пост
# 13
Това е от хормоните-ставите се разширяват,подготвят се за предстоящото раждане.Жалко ,че не боли само таза.Мен ме боли  от време на време  дясното коляно.
Виж целия пост
# 14
От хормоните от бременността ти се охлабват сухожилията които държат ставите и стават буквално като кукла на конци и като добавиш тежестта... става просто супер.
разширава ти се таза - подготовка за раждането. нормално е и при мене при първата бпременност нямаше такъв проблем.. и затова родих с форцепс. сега много ме болят но поне се надявам да има полза от това и да ми се разшири таза достатъчно че да си родя без усложнения.

Не съм чула някой майка да се е отървала от това, особено ако не можеш да спиш по гръб изобщо като мен- цялата тежест през нощта пада на тазобедрената става и тя като са й поразхлабени връзките... става просто прекрасно...
смятам да пробвам само да си направя леглото максимално меко като постеля всички одеала и пухенки които намеря
А как си мечтая за нещо като люлка - струва ми се че в люлка или хамак ще ми е по-удобно, защото ще има ккаво да ми придържа гърба и коремищета иняма да се стоварва цялата тежест на ставата.. ама няма как...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия