Кърмене и кремове съдържащи кофеин

  • 985
  • 7
Здравейте,
Предстои ми да родя през май и имам желание да кърмя. Интересува ме обаче мога ли да използвам стягащи кремове на Лиерак (за тяло и корем), съдържащи кофеин докато кърмя. Не искам да навредя на бебето си ,  а същевремено трябва доста бързо да вляза във форма, тъй като от добрия ми външен вид зависи и работата ми.
Благодаря на всички, които ще ми отговорят!
Виж целия пост
# 1
В специализираните четива се препоръчва да не се използват, защото кофеинът през кожата минава в кърмата. НО! много от кърмещите майки, особено с поотраснали бебета, си пийват кафенце и кофеин в кърмата така или иначе има. Всичко е въпрос на лична преценка. А ти какво работиш, че е толкова важен външния ти вид? (просто любопитствам)
Виж целия пост
# 2
Аз ползвам, кърмя постоянно. Има и кремове без кофеин. За стягане говоря. Иначе за целулит повечето са с кофеин.
Но не мисля че дозата за мазане е повече от чаша кафе, а много мами пият по едно кафе на ден.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите.
 Работя като модел и имам поети агажименти, които трябва да изпълня.
Виж целия пост
# 4
в този случай наблягай на превенцията Grinning - не си позволявай да качваш много килограми през последните месеци на бремеността. Иначе кърменето не е задължително свързано с преяждане, освинване и пр., така че ако спазваш разумен хранителен режим и започнеш физическите натоварвания веднага, щом състоянието ти позволява, бързо ще свалиш кг. от бременността. Като разглеждам снимките на доста мами от този форум, спокойно могат да ти бъдат колежки Flutter
Виж целия пост
# 5
Здрасти гост,
Много-много не се притеснявай, а кърми. Аз самата кърмих до 10 м., после бебока сам се отказа. Сега пиеме само от чаша. Аз се мазах със антицелулитен крем на Dove. Е, не е Лирак, но пък само той не съдържаше кофеин. И да ти кажа останах доволна. Иначе месец и половина след раждането бях по-слаба от преди да забременея. Явно е въпрос на структура. Не съм пазила никакви диети и кърмих активно. Но не съм се и тъпкала с храна. Доста се разхождах с количката и може би това ми помогна да се възстановя. Поздрави на бъдещия бебок:)
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета, наистина ми помогнахте.
Успех на всички Laughing
Виж целия пост
# 7
Браво на теб, 4е въпреки работата ти си бременна и искаш дори да кърмиш:)  Запомни само 4е не е вярна българската приказка, 4е трябва да ядеш за двама.  Про4ети някъде из форума или другаде по колко калории  в пове4е на ден ти е нужно за бебето и ще видиш колко малко са те ...например  се равняват на 1 картоф пове4е, едно пар4е пилешко месо пове4е ...в такива граници са.....не 1 кг месо пове4е или 2  шоколада пове4е  или 3 филии хляб по4ве4е ...абсурдни неща...Ако се храниш нормално, без да се тъп4еш, може и да не наддадеш много кг, а може и изобщо да не напълнееш.  Но след бременността ако кърмиш, сваляш много бързо излишното и то в рамките на първия месец най-много, поне при мен:) А с гимнастика и др....ти си модел и знаеш как става Simple Smile дори без диети и ограни4ения:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия