ципралекс и кърмене

  • 1 376
  • 4
момичета,вчера бях на психоанализа и според лекаря живея в стрес и ми препоръчва да почна с антидепресанти-Ципралекс ,който изобщо не пречел на кърменето newsm78-били правени изследвания на високо ниво,според които кърмене и ципралекс са съвместими newsm78
да ама мен ми звучи странно
има ли някой друг ,който да кърми и да пие ципралекс
наистина ли не е противопоказен при кърмене
Виж целия пост
# 1
Мненията за прием на антидепресанти по време на кърмене са разнопосочни.
Ципралексът се сочи като по-безопасен от Сероксат, Золофт и други подобни.
Лично аз не бих рискувала обаче. Confused
Това е описанието в официалната листовка.

Цитат
Бременност и кърмене
Не приемайте Ципралекс, ако сте бременна или кърмите, освен ако Вие и Вашия лекар не сте обсъдили рисковете и ползите, които произтичат от това.
Общото състояние на вашето новородено би могло да се повлияе от употребата на тази група лекарства (антидепресанти).
Виж целия пост
# 2
И аз не бих рискувала. Не мисля, че антидепресантите са безопасни и дори да не кърмиш трябва да се взимат само ако наистина се налага и няма друг изход. Пила съм Ципралекс преди около 5 години,  наистина имах нужда. Бяха ми го предписали за 6 месеца, ако не се лъжа, но аз го пих 2 и спрях. Оправих се, но не знам дали той ми помогна. Помисли дали наистина имаш нужда от антидепресанти... Успех!  Hug
Виж целия пост
# 3
мерси за отговорите  bouquet
и аз сега прочетох листовката което още повече ме обърква,защото пък според психиатърката са съвместими newsm78с кърмене

част от стреса ми е от това, че съм нон стоп залепена за детето и се кърмим много
така ми се ще да отбивам вече, но как  newsm78
Виж целия пост
# 4
Разбирам те. Тежко е да си нон стоп с детето. Няма ли на кой да го оставяш от време на време, да се поразсееш малко? И аз понякога усещам, че ми идва в повече. За съжаление не мога да ти дам съвет за отбиване, но ако можеш наистина го оставяй на някой от време на време. При мен това помага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия