Болничен за раждане

  • 629
  • 11
Здравейте, мили мами!
Май ще задам много нелеп въпрос, но моята гинеколожка не е съвсем сигурна откога се издава болничния за раждане - 45 дни като се брои и датата на термина или 45 дни без да се брои датата на термина - тоест в моя случай - терминът ми е 24.12.2007 - дали болничния трябва да бъде от 10.11.2007 или от 11.11.2007. Моля споделете вие какво мислите и как са издадени при вас болничните - че както се заяждат в НОИ като нищо няма да ми го платят.... Confused
Виж целия пост
# 1
Болничният лист се издава за периода 45 дни преди определен термин, т.е. самата дата не се включва в периода.
Виж целия пост
# 2
Датата на термина не се смята,защото ако се роди на термина втория болничен ти го издават от съответната болница именно от тази дата.При теб до колкото съм компетентна по въпроса,  болничния трябва да бъде издаден от 9.11.2007.
Виж целия пост
# 3
Датата на термина не се смята,защото ако се роди на термина втория болничен ти го издават от съответната болница именно от тази дата.При теб до колкото съм компетентна по въпроса,  болничния трябва да бъде издаден от 9.11.2007.


 Peace
Виж целия пост
# 4
Аз съм с термин 15.11. и болничният ми е от 02.10.,тоест включва самата дата.
Пишеше "Да се яви на работа на 16.11"-ще почакат да се ява,де.
Виж целия пост
# 5
защо я нямаше тая тема аз като ходих за болничен ConfusedИ аз не знаех от кога ,но не се и сетих да питам и сега имам много работи за оправяне-термина ми беше на 12.09 и болничния беше до 12.09 и от болницата ми издадоха за 13.09 и аз реших,че всичко е наред....да,ама не,след много звънене и питане се оказа,че първия болничен е ДО 12.09,т.е.датата когато ти е термина не се включва в болничния,ама кой да знае,сега ще ходя до гинеколожката да ми издава болничен само за 1ден и оттам ще чакам от НОИ да ми преизчисляват парите.което саоще няколко месеца без пари:((((
Виж целия пост
# 6
Датата на термина не се смята,защото ако се роди на термина втория болничен ти го издават от съответната болница именно от тази дата.При теб до колкото съм компетентна по въпроса,  болничния трябва да бъде издаден от 9.11.2007.

много точно казано
Виж целия пост
# 7
Аз съм с термин 15.11. и болничният ми е от 02.10.,тоест включва самата дата.
Пишеше "Да се яви на работа на 16.11"-ще почакат да се ява,де.

Дали е правилно така?  newsm78 .Моя термин е 14.11 и болничния ми е от 30.09. Преброих дните и се падат точно 45 без термина  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Аз съм с термин 15.11. и болничният ми е от 02.10.,тоест включва самата дата.
Пишеше "Да се яви на работа на 16.11"-ще почакат да се ява,де.

Дали е правилно така?  newsm78 .Моя термин е 14.11 и болничния ми е от 30.09. Преброих дните и се падат точно 45 без термина  Rolling Eyes

Не е правилно. При вас е изчислено точно
Виж целия пост
# 9
Не се брой датата на термина.  Peace
Виж целия пост
# 10
Много ви благодаря на всички за навременните отговори   bouquet - сега само остава да убедя гинеколожката да ми го напише от 09.11.2007. Май ще е трудно, но ще настоявам защото благодарение на Вас вече съм сигурна кое е правилното.
 Hug Hug
Виж целия пост
# 11
Моя термин е на 29.12.2007 и ще ми издадат болничния при следващия ми преглед на 14.11.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия