за вигантола

  • 648
  • 1
здравейте, Д-р Слънчева! Синът ми е на два и половина месеца. Преди две седмици отидох на преглед с него при доктор, просто профилактично. Каза, че е напълно здрав, всичко му е наред, но като разбра че приема по две капки вигантол на ден беше категоричен да се увеличат на 8. Попитах да не би да се съмнява за рахит, той отвърна - не, но при тази доза несъмнено ще хване! От тогава започнах да давам колкото ми каза той. Смених също имлякото, от НАН на Аптамил. Да , обаче от тогава апетита много намаля, всяко хранене се превърна в мъка и за двама ни. От количеството 120 , той едва изпива 60 и започва да се дърпа, плаче  и се сърди. Като го изправя спира и само като усети биберона пак почва същата история. Чак след пауза понякога 50 минутна приема останалото мляко. Реших, че млякото не му харесва и отново му взех НАН, но проблема остана. И така две седмици по-късно се обадих на доктора и попитах за съвет, а той отговори, че сигурно има вътрешна инфекция, да го заведа на преглед. За всеки случай (исках да съм сигурна) отидох при друг препоръчан доктор и той беше категоричен, че от капките е проблема- такова количество се давало на деца вече болни, а синът ми няма никакви симптоми на рахит. Каза, че от превишена доза вигантол, се получавала интоксикация и в следствие на нея, се губел първо апетита. Сега незнам какво да правя, съвсем се обърках. Случайно погледнах във форума и попаднах на Вас. Моля Ви дайте ми съвет, Колко капки в крайна сметка се дават на здраво бебе??? Много Ви благодаря, извинявам се за дългото обяснение, но исках да обясня точно за какво става въпрос.  Поздрави!
Виж целия пост
# 1
Спрете за два  месец вигантола. Ако бебето е на адаптирано мляко в повечето случаи може и без профилактичната доза от 2 капки -всички млека са обогатени и покриват реално дневните нужди на бебето за вит. Д. Извеждайте бебето всеки ден по 2 часа на разходка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия