Водата и кафемашината...

  • 5 499
  • 11
Има кафемашина от 7 години. Използвам я постоянно. До преди няколко месеца с чешмяна вода. Отскоро наливам минерална, но има образуван варовик. Вие как го почиствате? Ако използвам само трапезна минерална, дали пак няма да си го има и дали няма да я повреди, че доста време си работи добре, но...

От този тип е, но е Мулинекс и е старичка...
Виж целия пост
# 1
Има прахчета - продават ги в ХИТ, вероятно и в другите подобни магазини. Не помня как точно се казват, но по картинките ще се ориентираш. С такива почистваме нашата кафемашина веднъж на няколко месеца. Майка ми пък имаше някакви таблетки, с които почистваше кафеавтомата си.
Виж целия пост
# 2
Има прахчета - продават ги в ХИТ, вероятно и в другите подобни магазини. Не помня как точно се казват, но по картинките ще се ориентираш. С такива почистваме нашата кафемашина веднъж на няколко месеца. Майка ми пък имаше някакви таблетки, с които почистваше кафеавтомата си.
А за шварц машинка дали стават  Thinking Че моята се запуши, пробвах с оцет и с калгон ма не става  Tired
Виж целия пост
# 3
Аз я почиствам като наливам оцет в резервоара и го източвам 2-3 пъти,но с тези прахчета определено ще е по-лесно Hug
Виж целия пост
# 4
Като на4ало забравяш минералната вода.Ве4ер слагаш сол и сутрин я изто4ваш с първата вода.Така правят по заведенията  Thinking пробвай
Виж целия пост
# 5
Калгон?
Само да не остави трайна следа и да се изтровите после.
Виж целия пост
# 6
С прахчета е най-ефикасно. И аз не помня как се казваха - едни малки квадратни червени пакетчета, струват около лев, има ги в почти всички големи супермаркети.
Виж целия пост
# 7
Благодаря Hug, ще проверя. Peace
Виж целия пост
# 8
А за шварц машинка дали стават  Thinking Че моята се запуши, пробвах с оцет и с калгон ма не става  Tired

Да, под кафеавтомат имах предвид точно автомат за шварц-кафе  Wink
Виж целия пост
# 9
А лимонтузу newsm78
Виж целия пост
# 10
Ще пробвам, в съседната тема дадоха идея да пробвам със сода  Crazy Абе тая машинка  моята е бош уж хубава, ма водата явно не е  ooooh! За 50лв толкоз труд не е истина  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Въобще не се занимавай с глупости. Вземи си пакетчета декалцификатор, каквато и да е марка. 1-2 лева струват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия