Колко милилитра АМ се дава на едномесечно бебе?

  • 1 704
  • 12
Здравейте,мами!Съжалявам ако темата не е за тук,но ми трябва по-бърз отговор,а тук има повече мами,които преглеждат този раздел   bouquet.
 Въпросът ми е следния: моета дъщеричка е на естествено хранене(изцяло на кърма),но януари ще се наложи да се подменят част от храненетата и с АМ и още от сега ще пробвам дали и харесва  Party  .А и някой път се налага да я оставя с баба и,а ние с баща и да вършим работа,но така трябва да се приберем бързо заради кърменето  Tired .И сега реших да пробвам с АМ от време на време,например в четвъртък и в събота ще се наложи по веднъж на обяд да приеме АМ.Та въпросът ми е: какво количество храна приема едномесечно бебе(точно на месец е)  newsm78 ?Защото нямам представа колко изсуква.100 мл ли да и направя или повече?А и неискам да се прехрани и надебелее от АМ  Naughty .
  Ще съм искрено благодарна,ако някой ми отговори точно.И как да приготвя млякото зада не стане на буци.Взела съм Аптамил 1.
Виж целия пост
# 1
Между 100 и 150 милилитра е нормално. Детето ще си покаже колко иска.
Виж целия пост
# 2
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
Виж целия пост
# 3
А защо не се цедиш и да й дават кърма като те няма?
Виж целия пост
# 4
Помпата не ми е хубава(тип спринцовка) и мнгоо бавно става и е болезнено....а накрая ако е стояла в хладилник изобщо не я иска малката  #2gunfire ,така че е безсмислено.
Виж целия пост
# 5
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
Точно така  Peace
Виж целия пост
# 6
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
И аз така давах,но детето само ще си покаже.Прави и малко повече мляко,по добре да остане отколкото да е гладна.
Виж целия пост
# 7
 Shockedнашия сеге яде по 120.
на 1м. по 90 мл. Peace
А и неискам да се прехрани и надебелее от АМ  Naughty .
  /quote]

няма да `надебелее`от 10-20мл.повече,просто ще върне повечко. Wink
Виж целия пост
# 8
Детето само си показва, иначе формулата е: 1 месец - 110 мл, 2 месеца - 120 мл, 3 -130 и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 9
това количество за цял ден ли е?
Виж целия пост
# 10
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace


правилно
Виж целия пост
# 11
На кутията на всяко АМ има таблица и указание за приготвяне според месеците на бебето.Там ще се ориентираш най-добре.Иначе месеците + 100 мл.
1 м. - 110 - 120 мл.  Peace
И аз съм на това мнение,но още веднъж бих те посъветвала да намериш някакъв начин да й дадеш кърма,щом имаш, това е най-добрия вариант.
Виж целия пост
# 12
това количество за цял ден ли е?
Не..за едно ядене.
Оставете тези стари легенди, че децата на АМ са дебели и с наднормено тегло Confused Моят син най-много качваше пък с кърмата като беше...след 3-тия месец започнахме изцяло на АМ и качваше за два месеца по 800гр.
Според мен си купи една хубава помпа и давай изцедена кърма на бебето.
Но ако си решила да минаваш на АМ не си мисли, че от АМ детето ти ще стане дебело.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия