Как ползвате ролките за коса ?

  • 3 116
  • 7
Винаги ми е било интересно как се ползват ролките за коса. Идеята ми е за тези красиво оформените къдрици,като примерно тези на чалгарките. Как се постига такъв ефект,как се навива самата ролка,навън или навътре,колко време се държи .. Какъв вид трябва да са самите ролки и от къде се купуват.. Ей такива "сложни" нещица  Flutter
Виж целия пост
# 1
И на мен ми е интересно.
Като ученичка имах голям мерак да съм с къдрици и си спомням,че освен,че си навивах косата на ролки,преди това всеки кичур го усуквах и къдриците ставаха много интересни,но тогава нямаше толкова силни стилизиращи средства и много малко ми издържаше косата, а за да съм толкоз Убава спях с ролките и чак на сутринта ги махах Tired
Виж целия пост
# 2
Трудно ще е да спиш с тези по-широките ролки. Предполагам, че поп-фолк певиците се правят с такива големи ролки.

Мисля, че се навиват навътре.
Виж целия пост
# 3
Пък аз като малка реших да си правя къдрици. Изкъпах се,хванах кръглата четка и сешоара и навивам с четката и суша.. После така ме е разплитала майка ми,че половината кичур си остана по четката.. hahaha
Виж целия пост
# 4
Аз от една седмица съм на такава вълна точно. Няколко пъти ходих на фризьор да ме правят на такива букли, но не ми се дават постоянн по тридесетина лева за прическа и питах фризьорката може ли нещо у дома да правя. Тогава ми обясни какви ролки и т.н.
Купих си от тези тъй да се каже пръчици които се огъват и на тях се навива косата и после се усукват двата края на тази джаджа. Първият път спах с тях и първо не можах да се наспя от неудобство второ на сутринта като ги махнах бях като "овца". Следващите пъти пробвах по друг начин.  След като е почти изсъхнала косата т.е. само да е леко влажна сложих тези пръчици навивам ги от долу на горе т.е. от корена към краищата стоя 2-3 часа и след като ги развия се получава. Вчера примерно пробвах друго не върху измита коса, а просто напръсках косата с шпрей който купих за къдрици и навих пак стоях 3 часа  и снощи като излизах всички си помислиха че съм била на фризьор. Това е само от три опита може би след десетина опита ефекта ще е още по добър. Успех и на вас.
Виж целия пост
# 5
Пробвала съм с тези ролки-пръчици, но нещо ми е хлъзгава косата и не се задържат  Rolling Eyes. А за тези големите лепящи ролки /и такива имам/ според мен са по-скоро за обем на косата отколкото за къдрене  Peace
Виж целия пост
# 6
Всякакви ролки съм изпробвала.Най-добрите за мен са си тези от по левче-два,които ги има по повечето бутки за козметика-става въпрос за дунапренените,със стандартна големина(нито тънки,нито дебели),меки са и най-вече ефикасни.Най-големите ролки са за обем,от тях къдрици не се получават.Има едни малко по-дебели за по едри къдрици,но при тях ефекта не е много дълготраен.Може и навън да се навият,даже така ми харесва повече.
Виж целия пост
# 7
че това е елементарно
навиваш се на ролки какво сложно има,може и с маша още по хубаво става
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия