Не може да се изправи сама

  • 2 570
  • 55
Привет! Simple Smile
Имам дъщеря на 11 м. и половина.Активна е , мъчи се да ходи (държа я за ръцете), яде прекрасно, но...не може да се изправи сама до седнало положение, кошарката и е от тези сгъваемите-за сън и игра.Няма за къде да се хване, а не може да се набере по мрежата.Вече взех сериозно да се притеснявам.Иначе е стабилна на краката си, стои си седнала, но легне ли-дотам.Почва се едно мрънкане и рев и не може да се изправи.Като я сложа права в кошарата си обикаля без проблем, даже се пуска.На земята не съм я оставяла, защото в детската е само паркет,нямам килим,той ще пристигне чак към края на януари.Съответно не може да се научи да се хваща за някъде и да става.Не знам какво да правя- как да и помогна да се научи.Дайте съвет моля  Praynig И мислите ли, че има проблем и трябва да се обърна към специалист?
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми също не можеше да се изправя.На същата възраст горе-долу тя не можеше в количката от легнало положение да се изправи самада седне.Аз също много се притеснявах и лекарката ми даде талон да я заведа на скенер мисля беше и при невролог да я изследват за церебрална парализа.Мъжът ми като разбра имаше сериозен скандал.Въобще и не даде дума дастава да я водим по доктори и нея заведохме.Сега е вече на 4,всичко е нормално даже сме балерини и правим шпагат.Не се притеснявай.По принцип на тази възраст децата са много подвижни,но има и изключения.
Виж целия пост
# 2
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.
Виж целия пост
# 3
Правите ли упражнения, гимнастика. Ако не правите започнете и всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 4
Пробвай да я сложиш в обикновена дървена кошара и виж дали ще се изправи Thinking моята дъщеря само за решетките се изправяше на 11 м., инае нищо не можеше да прави, нито да пристъпва, нито да сяда ...
Виж целия пост
# 5
Не мисля, че имаш повод за притеснение. Синът ми започна да се изправя след годинката.
Виж целия пост
# 6
Моето дете до 11 месечно не пълзеше и всички (майка ми,свекито,съседки,познати и непознати) почнаха да ми правят намеци,че явно нещо му има.Тъкмо реших да го водя на лекар и пропълзя като ракета.Лека-полека започна да се изправя,после да обикаля около мебелите.Вече е на почти година и половина и не може да ходи сам без опора.Заведох го на лекар и той ми каза,че нищо му няма.
Всяко дете е различно,едни са по-сръчни с двигателните упражнения,други първо се развиват интелектуално.
Виж целия пост
# 7
Вържи на кошарата от няколко страни нещо като дръжки, аз бях вързала рингове, за да се хваща.
Виж целия пост
# 8
И моята дъщеря не може да се изправя,докато връстниците й пълзят,а някои се опитват и да ходят.Аз си го обяснявам с това,че няма за какво да се държи,за да има опора,докато се научи самостоятелно,а ме е страх  да я оставя на земята,за да се катери по мебелите.Обаче вчера докато беше на спалнята й показах как да се хване за таблата и се изправи почти сама,значи с показване и с тренировки става.
Виж целия пост
# 9
Моят Иван също имаше тези проблеми. Показвах му няколко пъти как трябва да застане първо по корем, после на коленца и след това да търси опората в ръба на кошарата... Схвана... Само че преди това го бях влачила в клиниката по ДЦП на д-р Чавдаров, която се оказа някаква страхотна машина за пари. поставят диагнози, плашат майките - така, че внимавай... За моят иван казаха, че може и да не проходи, ако не посещаваме тяхната Войта терапия. На 11 месеца не можеше нищо - само се влачеше по корем и то по 20 см, а проходи на година и 2 седмици без никакви терапии. та година и 3 месеа вече се катереше ато катерица по мебелите... Та съвет - иди да го види невролог в Педиатрията и внимавай да не попаднеш в клопката на Чавдаров. Той пише във форума и е доста мил и любезен като трябва да си намери жертви...
Виж целия пост
# 10
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.
Едва ли може най-точно през нета да прецени.
Всяко дете е индивидуално и тук авторката ще срещне различни отговори.
Моята дъщеря е на 10 и половина м. и неможе да се изправя още, но пък като я държа за ръце пристъпва.
Виж целия пост
# 11
не се притеснявай, всяко дете  по различно време се ориентира към тези действия, твоето просто не е изпитало потребност за да се опита да се изправи, при първото ми дете то проходи много рано, към 9-10м вече сама, но чак след това се научи да се обръща от гръб по корем и обратно и също от легнало до седнало положение късно усвои, иначе като я сложех седнала още на 5м си седеше сама, просто децата по различно време пробват различни неща, мисля че при вас всичко си е наред
Виж целия пост
# 12
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.

За мен като специалист това е правилният отговор. По-добре изкоментирай с педиатър и след подробна анамнеза на развитието до сега и беремеността преценете дали да отидете и на невролог  Peace
Виж целия пост
# 13
Моето дете не се изправя само също. Ходи като се държи за мебелите, кошарата или за ръцете ми, тича с проходилката из цялата къща.
Не иска да пълзи и се ядосва като е по корем все на гръб се обръща и гледа да се хване за нещо и да седне.
За сега не се притеснявам, всичко е индивидуално, но ми се иска вече да може да се изправя сама.
Виж целия пост
# 14
Посъветвай се с лекар.

Но трябва и все пак да осигуриш условия да може да се движи свободно. Пусни я на пода, да лежи, да се върти, да си опознава. Какво като е паркет. Докато дойде килима, може да сложиш от тези големите мекички детски пъзели (с буквички и цифри). Според мен просто няма място детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия