какво е пащърнак и какво е рожкови

  • 11 781
  • 8
пробвах с търсачката-нищо не намерих,та ще съм много благодарна,ко някой ми обясни какви са тези неща,как действат,кога се въвеждат.........и тем подобни  bouquet
Виж целия пост
# 1
Пащърнака е кореноплодно растение. Може да се въведе сравнително рано, след първите няколко зеленчука. А рожковите са заместител на какаото, по-полезни са, доколкото знам, но не съм наясно кога се въвеждат. Питай в "Приперна схема за захранване", сигурна съм, че там ще ти отговорят.
Виж целия пост
# 2
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%89%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BA

Виж целия пост
# 3
 Рожков е вид дърво или може би по-точно дървовиден храст с кафяви плодове. Освен за храна се използва и като декоративно растение в паркове и пр.
На първия ми син давах каша на Нестле с рожков - беше вкусна, мисля, че беше на около 8-9 м.
Виж целия пост
# 4
Пащърнака е някакъв вид ряпа според мен.Дадох го от 7 месец
Виж целия пост
# 5


Ароматна подправка, с месест сочен корен, със сивкавобял цвят и своеобразен приятен мирис и сладникав вкус, наподобяващ магданоза и целината. Известен е още от древността и е служел за храна до XVIII век, когато е заместен от морковите и картофите. Съдържа етерично масло, каротин, витамините В1, В2, фолиева киселина, витамин С (приблизително колкото в цитрусовите плодове), въглехидрати, белтъчини, мазнини, пектиноподобни вещества, минерални соли, миристицин, фурокумарин и др.

В националната ни кухня е намерил приложение при приготвянето на супи, сосове, яхнии.


Наричат го още бял морков.
Не е ряпа.
Виж целия пост
# 6


Цитирам mamma B i o n d a :

Рожков - вечнозелено дърво от семейство бобови с височина 6-10 м., среща се по Средиземноморието. Плодовете наподобяват боб - кафявовиолетови, плоски, с дължина ок. 20 см. Берат се зелени, докато са сочни - съдържат ок. 50% захар.
Бебешка каша NESTLÉ Ориз и Рожкови

 

Бебешката каша Ориз и Рожкови е пълноценна и приятна на вкус подходяща при захранване на всяко бебе, навършило 6 месеца.
Бебешката каша Ориз и Рожкови е хипоалергенна храна на основата на ензимно хидролизирано оризово нишесте и брашно от зародиши от семена на рожкови.. Тя е без аналог на пазара, защото съдържа белтък от растителен произход и това я прави пълноценна.

Не съдържа:
    Глутен;
    Латоза;
    Млечни протеини

Помага при:

    Профилактика на алергии;
    Хранене при различни видове хранителни алергии;
    Регургитация;
    Диария;
Виж целия пост
# 7
Пащърнака е кореноплодно растение. Може да се въведе сравнително рано, след първите няколко зеленчука.
Peace

Моята дъщеря така харесваше този пащърнак, направо ми беше чудно.
Пащърнака го дадох към 7 месеца.
Виж целия пост
# 8
И Пеш много ядеше пащърнака, да имаше как само него да давам. Въведох го на 6 месеца и 10 дни, като съм захранила на 5 и половина т.е. един от първите зеленчуци ми е. А рожкови съм виждала само на каша, така че на етикета пише за каква възраст е и от тогава може да се дава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия