Сукане в стил "Кроул"

  • 602
  • 12
Момичета, вече повече от месец синът ми има много откачен маниер на сукане- цока няколко секунди, после изплюва зърното и се оглежда, после пак захапва за няколко секунди, пак плюе и т.н. Една мама го беше нарекла кърмене в стил "Кроул". Имате ли идея защо така прави? Кърмата ли не достига? Решил е да се отбива ли? Честно да ви кажа, страшно е изнервящо, да не говорим, че успявам да го накарам да суче по този начин най-много десетина минути, като се съмнявам, че е изсукал нужното му количество. А сме зле с наддаването. Иначе не реве от глад. Дайте някакво обяснение и съвет, щото вече сили и нерви не ми останаха..Sad
Виж целия пост
# 1

Привет Нимфателке! Laughing
От втория месец дъщеря ми суче по подобен начин. Wink  Започва добре, суче най-много 2-3 мин. после започва "Кроул"-а Laughing , след няколко такива дръпвания се отказва окончателно. Иначе казано най-дългото ни сукане продължава не повече от десетина минути, но си наддава много добре, така че бъди спокойна. Както казва една позната "ако дебита ти е голям детето се нагълтва бързо".
Целувки на малкия лакомник! Heart Eyes
(еееей забравихме се с теб Confused )
Виж целия пост
# 2
Това и в двете посоки ли го прави? Не знам дали разбра какво попитах, ама моя Мишо като го кърмя предпочита да лежи с главичка към лявата ми гърда. Ако го завъртя, за да суче от дясно прави точно таклива "номера" - захапва, дръпва, след което рязко се обръща, изпуска зърното и ме поглежда в очите, даже се смее. Затова аз винаги кърмя първо от ляво (за да съм сигурна, че поне половината си дажба е изял успешно) и после без да го въртя го премествам към дясната гърда - държа го под мишница - не е много удобно, но поне суче още малко. А и вече съм свикнала. А като започне да прави тези маймунджелъци непрекъснато решавам, че вече се е нахранил.
Да не би да го храниш често и да не огладнява добре? Защото когато е гладен моя не прави така - въобще не подбира - нито поза, нито нищо, може Металика да слушаш пак няма да се обърне, а иначе само малко да шумне нещо и той веднага да види какво става - къщата замира когато се храним Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Цитат на: mama_na_misho
къщата замира когато се храним Simple Smile

И ние така, дресирала съм всички у дома да не мърдат, паркета ни на места скърца якооо, и за това всеки застива там където го е хванал момента Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Мери
Цитат на: mama_na_misho
къщата замира когато се храним Simple Smile

И ние така, дресирала съм всички у дома да не мърдат, паркета ни на места скърца якооо, и за това всеки застива там където го е хванал момента Laughing  Laughing  Laughing


хахахахахаха, а моя така влюбено гледа етажерката с книгите, ако случайно съм седнала под нея, че забравя да си преглътне млякото
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай,не е от недостиг на кърма - и моята маймуна така сучеше,и досега ми го прави този номер - а си наддава чудесно.Просто явно са се нахранили (колкото и кратко да са сукали)и тогава ги започват тези номера Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, мами, за отговорите. Виждам, че не само моят бебок ги прави тея номера, ама не се успокоявам много, щото не наддава добре. Общо взето може да суче по-нормално, когато му се спи. Ето, преди малко си сука спокойно без въртене около половин час, а след това заспа. Мама на Мишо, храня го на поискване (само в 12 и 16 часа яде пюре и каша), но интервалите между отделните хранения не са къси- поне 2,5-3 часа. Хедра, лошото е, че тези номера ги прави постоянно, а не когато се е нахранил. Ама явно така ще я караме- на майка му само да са и здрави нервите.Simple Smile
П.С. Мери, не съм те забравила, ама рядко влизам в чата, а ако влеза, теб те няма...Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Цитат на: nimfetka
кърмене в стил "Кроул"..Sad

Жестоко направо! #Milti  #Milti
Виж целия пост
# 8
И ние отскоро усвоихме този така интересен за бебо и изнервяш за мама стил. Ужас е ! ина4е е супер кротък. Аз го отдавам на това 4е ве4е вси4ко му е супер интересно и затова постоянно се оглежда/ От време на време все едно ме проверява дали съм още там- пуска гърдата, оглежда се поглежда ме ухилва се доволно мазно и пак се спуска стремглаво.! Напоследък благодарение на този стил не можем да излезем на разходка- постоянно яде и все не се е наял от много зяпане. Аз от известно време го оставям да изгладнее хубаво даже малко да пореве от глад и тогава го взимам и се наяждаме хубаво. Вие пък сте ве4е доста големи, не знам зашо 4ак сега е по4нал с тези номера, но мен ако питаш, по-добре на 6 месеца отколкото от 3-тия.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Victoria_R
Аз от известно време го оставям да изгладнее хубаво даже малко да пореве от глад и тогава го взимам и се наяждаме хубаво. .

Мен ме изнервя подобно поведение,ако продължава дълго време.Затова и аз го оставям да огладнее хубаво,най-често когато е гладен не прави такива номерца.Иначе и нашата къща застива,всички престават да се движат и да дишат(мама включително #Crazy  Grinning ) и ако тати нещо реши да прави и бебо си отклони вниманието от яденето,от очите на мама хвърчат искри Hands Fist
Виж целия пост
# 10
И ние го минахме този период, за щастие бързо - няколко седмици само, някъде около 5-6-тия месец.Много е дразнещо наистина #Onfire
Сега сме в друг - захапва и започва да си дърпа главата, както е със зърното в устата, блъскайки ме с ръка по тялото.Понеже не съм особено добре тапицирана, точно в тази зона съм кажи-речи само ребра и кожа, всеки път очаквам да стана цялата на синини Imp Голям бой ме бие Sad
Виж целия пост
# 11
Цитат на: belinda
... всеки път очаквам да стана цялата на синини Imp Голям бой ме бие Sad

хехехехех, лелеееее, стягай се Laughing , щом от сега така, мисли му за после Laughing
Ама прозвуча точно като майка над която се издевателства. Laughing  Laughing  Laughing  
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Мери

Ама прозвуча точно като майка над която се издевателства. Laughing  Laughing  Laughing  [/color]


ама то си е така бе Laughing Смей се ти, смей се.....и тебе те чака  Twisted Evil   Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия