На планина?

  • 1 564
  • 24
Искам да попитам от каква въздраст и на каква надморска височина може да се качи бебе?
Естественно че ще отидем като се затопли..... Simple Smile
Едва ще дочакам,ние с мъжа  сме планинарчета и мислим и бебо да го водим с нас! Wink

Виж целия пост
# 1
Чистият въздух няма да навреди. За надморската височина... нал няма да качвате бебо на Хималаите Simple Smile
Бих ти препоръчала шапка и очила. По оптиките има хубави бебешки очила.
Аз съм със светли очи, и особено зимата ако съм без очила на планина... ставам като електроженист в очите.
Виж целия пост
# 2
Задължително ще екипираме дребния! PeaceИ да ти кажа много ми се ще да отида до Хималаите ама няма спонсориии! Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 3
Искам да попитам от каква въздраст и на каква надморска височина може да се качи бебе?
Естественно че ще отидем като се затопли..... Simple Smile
Едва ще дочакам,ние с мъжа  сме планинарчета и мислим и бебо да го водим с нас! Wink


и аз съм съгласна с  AnMary ако няма да го качвате на Алпите,Хималайте и т.н. го заведете детето още тези дни да подиша въздух ,още повече че щом сте планинари ..........опаковате малкото пъшкулче и айде
Моя фъстъчко и днес е на планина , само аз си седя в нас .........
Виж целия пост
# 4
 Дъщеря ни беше на 5 месеца, когато я качихме на вр. Ботев, през зимата. Предварително се бях подплатила с информация.      Надморската височина не е проблем. От бебешки очила също нямате нужда, очите на децата имат свойството да се нагаждат по светлината,  разходът е напълно излишен. Добре е детето да не се излага на студ и да не стои в бебешкия самар повече от 2-3 часа. Естествено, при температури под минус 10 е по-добре да не тръгвате на дълъг преход. При вятър и дъжд - също. Има специални кремчета против измръзване, слънцезащитен продукт също е задължителен. Колкото по - малко е бебето, толкова по-лесно се разнася и по-малко багаж му трябва. Ние носехме (на 5 месеца) само памперси, един кат дрешки и спално чувалче. Тогава беше само на кърма, така че не съм мъкнала буркани и шишета.
 Супер е, че ще ходите по планините всички заедно, успех и да разкажеш после! А ако имаш още питания - заповядай  Grinning
Виж целия пост
# 5
Ние ходихме с малкия на планина лятото,тогава беше на 7 месеца и му се отрази добре(като имаш предвид тукашните жеги).Не мисля че има проблем да го заведете дори и сега ,тъкмо ще подиша чист въздух
Виж целия пост
# 6
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=82222&view=1&photo=177
Тук сме на 7-8 месеца.
Първо ходихме на Витоша, за да видим как ще седи в самара. После Ботев, Вихрен, Мусала...
Много й хареса на София, "разреденият въздух" изобщо не беше пречка, дори пляскаше на хората под Вихрен, голям майтап беше Grinning.
Много е хубаво, че искате да водите бебето на чист въздух Peace!
Виж целия пост
# 7
Няма никакъв проблем. Ходихме за пръв път на планина, когато Марти беше на 4 месеца, на море на 6 месеца. Чувстваше се прекрасно.
Виж целия пост
# 8
Малкия беше на 4 месеца когато го водих за първи път на Бъндеришка поляна на зимна планина (иначе през лятото сме го качвали още като съвсем малък), много добре му се отразява!
Виж целия пост
# 9
Дребос я качихме на 1500 м, когато беше на 1 месец. Много й хареса и спа през цялото време.
Вашето щом е на 5 месеца, спокойно можете да си го водите с вас - екипирано и намазано с подходящ крем. Peace
Виж целия пост
# 10
Ми наш Ивайло ей сега по Коледа и НГ беше в Говедарци (1200 м.) и Мальовица (2000 м.). На 3 месеца беше. Ето снимки, да не кажете, че е майтап:
http://images22.snimka.bg/004881327.jpg
http://images22.snimka.bg/004845322.jpg
http://images22.snimka.bg/004881495.jpg
Имаше много бебенца, времето, за разлика от софийското, беше прекрасно  Heart Eyes На бечо му се отрази много добре  Party Не забравяйте слънцезащитен крем  Peace
Виж целия пост
# 11
Дано няма сърдити ама ми е чудно има майки дето не биха се замислили да идат на кафе с детето си обаче не биха го завели на планина ,  пак казвам не се отнася за нито една от присъстващите тук ,просто се замислих колко бебета сте виждали по- заведения ? МНОГООООО  а в планината? newsm78
Виж целия пост
# 12
На 4м беше за първи път на 3000м - екипирана и в количката, където е добре защитена - не виждам проблем.

На 1г и 3м се качва на 4000м - беше забранено за деца под 3г, ама ни пуснаха по наше настояване Embarassed
Виж целия пост
# 13
Здравей tantra!  Simple Smile
Вече са ти отговорили - спокойно може да ходите с малкото човече навсякъде из нашите планини. Аз само ще допълня малко информация ако наистина искате да ходите, а не просто да го качите някъде, докъдето се стига с кола:
1. Трябва да помислите как ще носите бебето. Количката не върши голяма работа, защото дори и да е "високопроходима" пак не е особено подходяща за планински пътеки. Количката те ограничава до планинските курорти и алеите около тях. Кенгуруто и слингът за нас бяха единствените възможности. Ние носим Никола в слинг. Носенето в слинг има и друго голямо преидмство - детето не е изолирано от теб, а усеща твоята топлина. Аз слагам термобельо, слинг-ът и после слагам полар и яке и ги закопчавам върху двама ни - така че със сигурност не му е студено.
2. Ядене - от собствения ми опит мога да ти кажа, че е много лесно, ако се кърмите. Не се разправяш със шишета, затопляния и т.н. Просто намираш подходящо място - хижа или слънчева пейка и предлагаш гърдата. Между другото аз използвам слинга и като шал, с който се намятам, когато кърмя, така че мога спокойно да си храня детето и в претъпкана столова без никой да заподозре какво става Smile.
3. Височина. Доста попрочетох по въпроса и из материалите които намерих пише, че за бебето височина до 3000м не е проблем (т.е. може да ходиш навсякъде из нашите планини), обаче е хубаво то постепенно да привиква към височината. Затова ние започнахме постепенно с разходки драгалевци - бай-кръстьо, после драгалевци - голи връх, бай-кръстьо - разходка по платото, и чак след това тръгнахме към Черни връх.
При тази схема не съм забелязвала Никола да е имал каквито и да било проблеми. През повечето време спеше Smile...
4. Очила - докато не падна снега го носихме без слънчеви очила, защото и без това той през повечето време спеше. Откакто стана на 4 месеца започнахме да се оглеждаме за очила и преди 2 седмици му купихме едно моделче на Polaroid, което е с ластик и му става, а и той като че ли няма нещо много против него Wink.
Та така... Никола след няколко дена ще стане на 5 месеца, вече е ходил на Витоша, Рила и Пирин на по 6 часови преходи (с почивка по средата за кърмене). Сега през зимата ходим със ски и открихме, че и спусканията (с умерена скорост и не по пренаселени писти) са ОК.
Успех!!! Ако мога с нещо да помогна - пиши Wink.
Виж целия пост
# 14
В Чепеларе, с най-високата надморска височина град в България, също се раждат бебета. Планината само може да е в полза на бебока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия