бременност и лазерна операция на очите

  • 4 636
  • 37
Бременна съм в първия месец и  съм късогледа  Shocked  Притеснявам се от раждането заради диоптъра. Дали е възможна лазерна операция на очите докато съм бременна? Какви рискове крие такава операция при бременност и имам ли някакъв шанс да ми се подобри зрението, за да не раждам секцио? Много ще съм благодарна да получа някакви съвети и коментари.  Hug
Виж целия пост
# 1
Аз си правих преди година лазерна корекция на късогледство.За да си направиш подобна корекция трябва да си над 18 години и да не си бременна.Ще трябва да изчакаш след раждането с корекцията.А за раждането не е задължително да е секцио,аз родих нормално сина си,тогава имах диоптър.
Най-добре отиди на очен лекар и след прегледа той ще ти каже дали можеш да родиш нормално. Peace
Леко бременеене ти пожелавам.
Виж целия пост
# 2
Мисля , че секциото е неизбежно , щом имаш проблеми с очите , дори и да те оперират Naughty
Виж целия пост
# 3
пиши голям ли ти е диоптъра.Аз също съм с диоптър но родих по нормален начин
Виж целия пост
# 4
Ще се наложи да изчакаш с операцията.
Виж целия пост
# 5
Проблемът е дали късогледство е довело до някакви изменения на ретината.

На мен лекарите ми казаха, че имам изтънена ретина и че може да се разкъса по всяко време. Направиха ми цезарово сечение, а ретината ми се скъса няколко месеца по-късно без да съм правила някакво усилие. Лазерната операция на боля, всъщност е святкане в очите с много силна светлина, но беше неприятно.

Намери си добър офталмолог.

Леко бременност!

Виж целия пост
# 6
Отиди на преглед при очен лекар, който може да прецени дали можеш да родиш нормално. Аз също имам диоптър, той не е определящ. Ходих на очен лекар, който написа, че няма проблем да родя нормално, така и родих.  Peace
Виж целия пост
# 7
blagodarq vi momicheta za vsichki otgovori dioptara mi e 5 i sam tanciorka, koeto e drygoto koeto me pritesnqva
Виж целия пост
# 8
Когато забременях бях с диоптри -3. По време на бремеността ми се качиха до -5. Наблюдаващият ме гинеколог ме пращаше редовно да ходя на очен лекар. Според него, а по-късно се оказа, че и според офталмологът ми при диоптри от -3 нагоре е препоръчително раждане със секцио, като важно значение оказва и това дали са наред очните дъна или не. На мен офталмологът ми каза, че нямам проблем с очните дъна, но въпреки това написа като препоръка раждане със секцио и така родих.
Виж целия пост
# 9
Не е задължително да раждаш със секцио. Трябва да отидеш на преглед на очен лекар и да видят не само диоптрите ти, но и очните ти дъна, налягането което имаш. Всичко това е от значение. Аз избягнах секциото с 3.75- нямаше никакъв проблем според очния лекар.

По принцип както са ти писали по-горе от раждането диоптърът е възможно да се промени.

Леко раждане - ако раждаш нормално не е лошо да посетиш някой курс за дишането, може да помогне при напъните за да си подготвена и да се избегне напън в очите (както стана при мене междудругото....)
Виж целия пост
# 10
За вида раждане може да ти каже само очен лекар. Аз поради сходни с твоите причини родих секцио, няма страшно, оцелява се. Laughing
Какво те притеснява, че си танцьорка? Нещо да не си развалиш фигурата ли?
Виж целия пост
# 11
Както и други момичета са ти написала - това, че имаш диоптър и колко не е толкова определящо за начина на раждане. Важното е състоянието на очните ти дъна и на ретината, защото при нормално раждане правиш напъни, които се отразяват именно там, а  не на диоптрите ти. Аз също съм късогледа. Когато бях бременна ходих на преглед, докторът беше много внимателен и ме попита как искам да раждам, със секцио ли? Много беше изненадан, когато му казах , че не искам секцио, ако не се налага. Беше ми препоръчал да ми направи някаква процедура за укрепване на ретината с лазер. Отидох на още един доктор, който пък ми каза, че това не е наложително за раждането, но ако искам подобна процедура да си я направя след раждането. Не я направих тогава и все още не съм. Родих нормално и диоптрите не са ми се променили.
Препоръчвам ти консултация с още един офтамолог.
Не разбирам каква е връзката между това, че си танцьорка и раждането. Ако имаш предвид, това, че коремната ти мускулатура и по-стегната. Не се притеснявай. Пак можеш да родиш нормално.
Леко бременеене и здраво бебе!
Виж целия пост
# 12
Поздравления , пожелавам ти лека бременност и здраво бебче на финала.
Обаче с операцията трябва да почакаш бебето да се роди , препоръчвам ти частната очна клиника във Варна
Виж целия пост
# 13
Прави са мамите, които са ти писали, че е добре да изчакаш с операцията и да се консултираш с някой добър офталмолог. По-голямо значение има налягането на очните дъна, отколкото самия диоптер. Специалист ще може най-добре да те посъветва, така че не се дерзай излишно. Ако няма други причини да ти се препоръча секцио, няма проблем да родиш нормално.

Леко бременеене  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
жената на братовчед ми по същите причини роди със секцио, аз лично родих секцио и трябва да ти кажа няма нищо страшно намери само добЪр екип и най-важното АГ на което да имаш доверие и всичко ще е ОК
Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия