Мажeте ли бебета си всяка вечер и с какво?

  • 2 291
  • 67
Питам , защото аз всяка вечер правя масажи на моя юнак и го мажа с бебешко олио, а за лятото ползвах лосион, но вече почвам да се чудя дали е добре това мазане всеки ден. Все пак кожата трябва диша, но пък от друга страна масаж не мога да правя без олио   и за това питам? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз не правя масаж,но всяка вечер след баня мажа лицето с крем за лице,дупето с пенатен или подобен,и тялото с олио.През деня мия 1-2 пъти дупето само и я мажа с мляко за тяло и крем за дупе.
Виж целия пост
# 2
Не ги мажех, защото кожата им беше достатъчно мека и свежа и ми се виждаше излишно това мазане.
Виж целия пост
# 3
Продължавам да го мажа с NIVEA софт за бебета но не толкова обилно и "старателно" когато беше по-малък (пък и него вече не го свърта дълго на едно място) Wink  Peace
Виж целия пост
# 4
След баня го мажем с лосион или олио на Джонсън, къпем го през вечер.
Виж целия пост
# 5
Мажа всяка вечер с млякото на Мустела Peace
Виж целия пост
# 6
Масажите ги спрях около 5-тия месец още, след баня мажех със зехтин. Сега не мажа с нищо.
Принципно гледам да хлепотя по-малко химии върху детската кожа. 
Виж целия пост
# 7
Мажа го с бебешкото олио на Бюбхен.Всяка вечер след баня.
Виж целия пост
# 8
Не всяка вечер, но ги мажа, защото кожите им са много сухи.
Виж целия пост
# 9
Питам , защото аз всяка вечер правя масажи на моя юнак и го мажа с бебешко олио, а за лятото ползвах лосион, но вече почвам да се чудя дали е добре това мазане всеки ден. Все пак кожата трябва диша, но пък от друга страна масаж не мога да правя без олио   и за това питам? newsm78

За да диша кожата не се слага олио...по-доброто е хидратантен бебешки крем какъвто има всяка бебешка серия.
А се маже по-скоро за да не се изсушава кожата в този период на бърз растеж. Лично аз в началото купих беб. олио, но като видях че реално остава по-скоро по дрехите ooooh! моментално го смених и ВСЯКА вечер след баня, слагам хидратантен крем Peace
Виж целия пост
# 10
Мажех със зехтин, когато беше бебе, до лятото. През лятото с бебешки лосион отвреме-навреме.
Сега вече не мажа, кожата и си достатъчно мекичка и гладка  Peace
Виж целия пост
# 11
До годинката бяхме редовни с мазането, или с мляко, или с олио. Сега вече не си даваме толкова зор. Проблеми с кожата не е имал.
Виж целия пост
# 12
Моето бебе е на 10 месеца и все още всяка вечер след баня го мажа с млякото на Мустела. А масаж така и не успях да направя нито един път - върти се, суче се и въобще не стои на едно място, просто е абсурд дори само да го намажа.
Виж целия пост
# 13
 След първия месец не мажа с нищо, кожата и си е супер и така. Ако имаше някакви проблеми, вероятно щях да мацотя с нещо...
Виж целия пост
# 14
Къпя го всяка вечер и след баня го мажа с мляко за тяло с лаванула на Джонсън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия