Как да разбера, дали кърмата е достатъчна

  • 2 695
  • 6
Здравейте, имам бебе на 7 дни, родено секцио. Захранена е на шише в болницата, като от 4 дена е на гърда плюс шише. До вчера дохранвахме след кърмене по 30 грама и бебето беше спокойно и спеше почти през цялото време, като през нощта последното хранене беше в 23,30 и после отказа да се събуди и да яде до 5,30. След това се яде в 10, като този път не дохраних, понеже беше повърнала. Не заспа и рева 3 часа, когато отново яде, но отново не дохраних по съвет на педиатъра. Плака около час и заспа - спа около час и половина и пак ревна.
Проблемът е, че първо стои на гърдата около час, час и нещо, не съм сигурна, че гълта нещо, но дърпа. Не съм сигурна и колко дърпа. Сега дохраних с 40 грама фризолак и пак порева и заспа. Като изцеждам след хранене, от гърдата не излиза почти нищо. Решила съм за следващото хранене да й дам АМ, а да изцедя гърдата, която е на ред (редувам гърдите за всяко хранене), за да добия бегла представа, какво има в нея. Не знам, дали е правилно, но ако някой има някаква друга идея, готова съм да я приложа, че вече нямам понятие, какво става.
Забравих да кажа, че до сега не съм кърмила, като ревне не помага нищо - нито гушкане, нито разхождане, нито люлеене - само слагане на гърда - тогава млъква. Другото е, че детето няма хрема, не кашля, прибрахме се в къщи в петък, т.е. би трябвало да е свикнала с обстановката, ходенето по голяма нужда леко е намаляло (миналия път нямаше нищо, но сега като ядяхме се изходи). Ми това е, всеки съвет ще ми е от полза. Педиатърката ми общо взето нищо не каза - каза да дохранваме, но с колко... 20-30-40 грама...
Виж целия пост
# 1
Здравей и честито бебе!
Не те съветвам да се цедиш, така няма да добиеш представа колко мляко имаш, защото обикновено бебето може да изсуче повече мляко отколкото ти можеш да изцедиш. Само ще се стресираш че имаш малко кърма.
Опитай да не спазваш интервал вежду кърменията, а да кърмиш винаги, когато бебето иска. Да знаеш, че за няколко дни бебето ще е скачено за теб, но така ще ти се увеличи кърмата. За да разбереш дали бебето е изсукало достатъчно-следи колко пъти на ден пишка (нормално е да има 4-6 напишкани памперса на денонощие и 3-4 пъти да ака). Понеже бебето е дохранвано досега, ако съм на твое място, бих дохранвала в случай, че пишка/ака малко, и то постепенно бих намалявала количеството на добавката.
Кърмата се произвежда на принципа на търсенето и предлагането, така че колкото повече мляко се изсуква от гърдите ти толкова повече мляко те ще произвеждат.
Запаси се с повече търпение, защото много от кърмените бебета първите месец-два сучат много дълго и много често (при всяко бебе е различно), но постепенно започват да се наяждат по-бързо и да правят по-големи интервали м/у кърменията. Рядкост са обаче майките, които кърмят успешно и спазват режим на 3 часа.
Желая ти успех, и горещо ти препоръчвам да поровиш в Библиотеката на този подфорум-ще намериш много полезни статии, които ще отговорят на въпросите ти и ще те накарат да се чувстваш по-уверена в себе си!!! Hug
Виж целия пост
# 2
 Направила си няколко грешки  още  в самото начало(както повечето майки)...... Но мисля че не трябва аз да ти давам съвети  защото аз още оправям моите  Laughing Но просто ми се прийска да ти  вдъхна кураж .Бих те посъветвала единствено да пишеш на някоя от дълго кърмещите майки   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0  Аз благодарение на тях се справям с кърменето вече повече от месец(живот и здраве дано да е и повече)
Пожелавам ти успех и дай боже да си говорим пак в дългокърмещи  майки Grinning
Виж целия пост
# 3
А усещаш ли гърдите си напрегнати преди кърмене?Ако са твърди значи имаш кърма.Давай на бебо да суче когато поиска, така ще се регулира лактацията.Не се отчайвай и бъди упорита.При мен помогна.
Успвх !..... и забравих-честито бебче. живо и здраво!
Виж целия пост
# 4
Честито бебче живо и здраво да ти е!
Ами според мен ако искаш да кърмиш детенцето, трябва да му даваш да суче когато поиска и колкото дълго иска. Ако искаш да го храниш под режим просто нещата няма да се получат, бебето ще плаче ти ще се изнервяш и кърмата ти ще намалее още повече. Бебетата не сучат само за да се нахранят, сучат и за да се успокоят. Моето бебче като новородено сучеше по 1 и половина часа, после по толкова спеше и двамата бяхме супер спокойни. Прочети в библиотеката статиите за началото на кърменето, аз благодарение на тях кърмя до сега без никакви проблеми.
Успех и бъди спокойна  Hug
Виж целия пост
# 5
Мога да ти дам съвет само от своя опит. Не давай само едната гърда, пък после да дохранваш. Давай от двете. Три часа са достатъчни да се образува отново същото количество кърма.
Аз така успях да си увелича кърмата - през три часа и двете.
Колкото по-често даваш на бебето да суче, толкова повече кърма ще имаш.
Зарежи дохранването, още сте в началото, когато бебето се нуждае от доста малко кърма и няма нужда да даваш добавка.
Стискам палци всичко да се нареди!
Виж целия пост
# 6
Здравей и честито бебче!
Въпреки че и аз имам проблеми които в момента не мога да реша  Simple Smile т.е. не съм експерт, искам да кажа че и на мене в началото не ми достигаше кърма и съм давала и двете гърди даже не през три часа а през час, час и половина даже - например суче от дясната 20-30 мин, после от лявата 20-30 и ако иска още - пак дясната - в нея вече има нещо... повече от три пъти не съм ги редувала не ми се е налагало - след това може да огладнее след час и пак така, но почвам от другата, за да се ползват горе-долу по равно. Пробвай го ако искаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия