Къде да се оплача от детската градина

  • 5 183
  • 12
 
Моля ви, кажете къде да се оплача от детската градина на дъщеря ми - Преспа  в центъра на София.  Постоянно / цял месец декември и продължава/ са сборни групи, тъй като едната учителка непрекъснато боледува или пък е  в отпуска. Вместо да намерят заместник, те просто събират в едни малки стаички по 40 деца - по-лесно е, нали.  #Cussing out Спят на земята на дюшеци, без да сменят дрехите с пижами.  
 Днес вече бях бясна - когато оставих детето,  в стаята  нямаше никой. Тръгвам си и долу почти на врата забелязвам, че дъщеря ми е излязла сама и е тръгнала след мен. Ако не бях се обърнала, вероятно щеше сама да си тръгне за вкъщи. Сега "заместник" на учителката е медицинската сестра, на която не й било работа да ги занимава, така че си ги държат пред видеото, нали са "чуждите" деца, все едно им е.  #Cussing out Да не говорим, че мият с белина коридорите, точно когато децата са там и дишат отровите... и какво ли още не...но може би такива са "стандартите", останали от времето на баба ми...  #Cussing out  Та въпросът ми е, къде се подават жалби.
Виж целия пост
# 1
В общината се подават жалби, заместник кметът по образование отговаря за детските градини. Виж във вашето кметство. Ако става въпрос за детска ясла, те са към заместник кмета по здравеопазване.
Виж целия пост
# 2
ужасна работа,Anaiss,в коя група сте
моите деца са в '3' А
свидетел съм от доста време на това,но ,уви,нищо не предприемам...
пиши на лични ако искаш
Виж целия пост
# 3
Проблеми с намиране на учители  за заместване  е за всички детски градини. Младите хора не желаят да работят толкова тежка и неблагодарна професия , а  пенсионери няма свободни.На когото и да пишете, това е проблем за цяла София. Ще помогнете, ако намерите заместник и го изпратите на директорката да го назначи.
Виж целия пост
# 4
И в нашата градина - 170 групата на дъщеря ми са доста често без учители и са  сборни групи  ... Миналата седмица също бяха в сборни групи. Едната госпожа беше в отпуск  а другата в болничен. Защо се допуска това чудо отпуск по време на учебната година ... newsm78 не ми е ясно. Пълна анархия.Яд ме е , че ги подкрепях по време на стачката #Cussing out
Виж целия пост
# 5
здравейте,

моето момиченце трябва, живот и здраве да тръгне да детска градина точно в Преспа и като чета това нещо за спането на земята направо много ме притеснява. Дали всички деца от първа и втора група спят на земята? И ако е така, поне дали има добра изолация, за да не духа от врата - все пак зима е? Може ли някоя майка чиито деца са е тази градина, да ми разкаже по-подробно за нея, за директорката, за условията, ако искате и на лични или пък тук във форума - ще се наистина благодарна.
Виж целия пост
# 6
Tzvetam,  не те съветвам да даваш детето там. Мисля че всички спят на земята. Проблемът не е само, че духа, ами в това, че в едно малко помещение правят всичко - дюшеците се слагат на пода, където са  играли, яли и т.н. Не знам как им се позволява. Проблемът с учителките е постоянен - напускат, отсъстват, няма заместници. Базата е била добра в далечното минало и за по-малка бройка деца. Сега буквално са натъпкани в малките стаички.  
Виж целия пост
# 7
не ,не всички спят на земята.в някой от групите има и легла.
най неприятното е че никой не запознава родителите,а се изправяш пред вече свършен факт.
Виж целия пост
# 8
в общината
Виж целия пост
# 9
И в групата на Нели е същото положение- едната учителка е болна, другата напусна. До края на януари са сборни групи, затова Нели си остава в къщи.
Виж целия пост
# 10
Не е ли в инспектората РИО ? Който е към общината?  newsm78
Виж целия пост
# 11
мойе да се опла4ете и в ХЕИ
Виж целия пост
# 12
Боже мой, на земята  #Crazy
Отиваш в общината,има си хора ,които отговарят за детските градини.
Аз лично имах проблем с градината на Хриси-спяха една част от децата на дунапрени от някакви си фотьоли,сложени директно на земята. И това било практика от 10 год насам  ooooh! направо ужас  #Cussing out
Ходихме аз и свекърва ми и първо говорихме с тези от общината,но бяхме категорични,че ако няма развитие до една седмица, ще им докарам в градината всички телевизии, една жалба не прави повече,вярвай ми.
Но не е излишна,важно е при подаването на жалбата задължително входящ номер да си вземеш  Peace
При нас се оправи проблема много бързо след разговора,в последствие имахме в  групата чисто нови фотьоли,които се разтягат и са на няколко см. от земята.
Не оставяйте проблема така  Naughty Желая ти успех  Big Ups
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия