Повръща много и мирише на кисело...

  • 2 204
  • 11
Здравейте!Моето бебе (на 4 месеца момченце)много повръща.Сменихме млякото с Фрозовом и повдигнахме матрака на 30 градуса,но отскоро отново започна много да повръща,особенно като му дам да суче малко или като му дам кърма.Лошото,е че повръща и от водичка.Понякога повръща на фонтани,понякога като плюене.Според педиатърката му е рефлукс.Зная,че има много теми за рефлукса,но започнах вече много да се притеснявам.Редно ли е след 2 седмици почти да не е повръщал-(като през тези 2 седмици беше само на фризовом),и сега отново да се появят тези симптоми.Не искам да спирам да му давам кърма,особенно с тази грипна епидемия,но какво да правя???Има ли майки с такъв проблем?Имам чувство,че има много киселини в стомахчето,повърнатото мирише на кисело..SadНяколко пъти се събужда с рев ,който определям че е от силна болка...(може да са зъбки..но може и от стомахчето)..моля ви ако има майки с такъв проблем да ми пишат!!!
                                                                  Благодаря предварително! Sad Sad
Виж целия пост
# 1
Аз не мога да ти дам съвет, но само  ще ти кажа, че когато храната е постояла повече в коремчето, тя мирише на кисело. На нас ни се е случвало половин час след ядене, от много подскачане да върне малко и мирише точне на кисело. Когато беше по-малък и преяде, примерно, и върне веднага, няма по-спецефична миризма, върнатото мляко си мирише на мляко. Не знам при вас как е точно, но миризмата май не би трябвало да те притеснява.
Виж целия пост
# 2
Причината,поради която не повръща от Фризовома е,че млякото е по-гъсто и се задържа в стомахчето по-добре.Кърмата и водата са по-леки като консистенция и затова веднага биват повърнати.Проблемът е нормален за бебета с рефлукс.Опитай да храниш 50:50 с кърма и Фризовом(първо кърми и после давай добавката),след като се нахрани го дръж известно време изправен.Стискай зъби още малко,със захранването проблемът постепенно отшумява.А повръщаното по принцип си мирише на кисело при всички хора.
Виж целия пост
# 3
Първо кърми после дай Фризовом. Малко е трудно и сложно, защото бебето може да се нахрани само с кърма и няма да иска АМ след това.  И 30мг. Фризовом след кърмене може да свърши работа, стига рефлукса да не е много силен. С няколко проби ще налучкаш. Дръж го изправен след като се нахрани, разхождай го лекичко, без резки движения и люлеене. Като се сетя, Ани си повръщаше и изправена, даже се смееше след като избълва млякото.  ooooh! Имай търпение и ще отмине от самосебе си. А за киселата миризма и при Ани се случваше, когато повърне половин, един час след нахранването.
Да допълня само, че Ани пиеше Фризовом от края на 1 месец до 1 годинка. Спря да повръща на 8 месеца.
Виж целия пост
# 4
Благодаря на мамите за бързите отговори!И аз първо давам кърма после Фризовом-а.Държа го изправен поне 30 мин след ядене..и пак няма ефект.Стискам зъби ...дано по-бързо отшуми.Надявам се като започна пюренцата да изчезне рефлукса:(((!!..
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми е на 5месеца, пие мляко против повръщане и пак има дни, в които много повръща. Вчера 3пъти я преобличах и хвърлих за пране всички налични лигафи.
Ще отмине и това, не се притеснявай толкова.
Виж целия пост
# 6
Да допълня само, че Ани пиеше Фризовом от края на 1 месец до 1 годинка. Спря да повръща на 8 месеца.

Същото беше и при дъщеря ми - спря повръщането , като заместихме млякото в повечето хранения през деня
Виж целия пост
# 7
И с Владимир положението е същото,понякога е на фонтани,друг път по-малко,но не пропуска.Мирише на кисело от това,че храната е постояла в стамахчето.Да знаеш само как мирише повърнатото от кашите и пюретата / особено зеленчуковите/.Няколко от познатите ми споделиха че са имали същия проблем и след започване на хранене от кухнята всичко се е нормализирало.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на мамите за бързите отговори!И аз първо давам кърма после Фризовом-а.Държа го изправен поне 30 мин след ядене..и пак няма ефект.Стискам зъби ...дано по-бързо отшуми.Надявам се като започна пюренцата да изчезне рефлукса:(((!!..
И дъщеря ми има рефлукс. Когато въведох пюретата положението значително се подобри, но все още не е спряла напълно да повръща. Не се притеснявай, до годинката би трябвало да отшуми Peace.
Виж целия пост
# 9
Причината,поради която не повръща от Фризовома е,че млякото е по-гъсто и се задържа в стомахчето по-добре.Кърмата и водата са по-леки като консистенция и затова веднага биват повърнати.Проблемът е нормален за бебета с рефлукс.Опитай да храниш 50:50 с кърма и Фризовом(първо кърми и после давай добавката),след като се нахрани го дръж известно време изправен.Стискай зъби още малко,със захранването проблемът постепенно отшумява.А повръщаното по принцип си мирише на кисело при всички хора.

Както винаги - прекрасно и точно казано  Peace

Виж целия пост
# 10
Моята дъщеричка спря да повръща чак когато успях да премахна добавката - на 4,5 месеца  Peace
Виж целия пост
# 11
Моята дъщеричка спря да повръща чак когато успях да премахна добавката - на 4,5 месеца  Peace

По додбавка адаптирано мляко ли имаш предвид? И без мляко ли е останало детето толкова рано или си минала на изключително кърмене?  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия