Много се стряска...

  • 512
  • 8
Много съм разтревожена, бебчо се стряска постоянно, без видима причина или шум. Помня от дъщеря ми, че това беше тревожен факт, но не помня подробности. Дали не беше нещо свързано с рахита? newsm78 А той е доста едричък, още няма 4 месеца, а вече е 8 кг, наддава по 1.5-1.6 кг на месец.
Моля, дайте съвет, тревожен ли е този факт и в какво отношение?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Защо не питаш педиатъра, ако нещо те тревожи? Синът ми също се стряскаше, освен това качваше много и д-ра ни препоръча да направим кръвни изследвания за рахит - нямаше, слава Богу.
Виж целия пост
# 2
нашия е 8 кила сега също, едър е и до скоро се стряскаше така - педиатъра ни увеличи вигантола след прегледи и изследване, даваме и калции допълнително, каза ни че няма рахит, но има някакво загатване - то има степени и ние сме в най-началната, почти го няма и понеже расте много бързо му е нужен повече калций или нещо от сорта ... колкото до рахита, трябва да има много др признаци освен стряскането, потене , преди заспиване да върти много глава, петно на главата и се установява с кръвна картина  Peace а стряскането е много често в тази възраст, защото започват да чуват по-добре , а и ако му държите тихо вкъщи - нормално. все пак при консултация го кажи на педиатъра, но не е нещо спешно и страшно, че да трябва спешно нещо да се предприема, особено в тези грипни времена  Simple Smile успех  Hug
Виж целия пост
# 3
И моето дете до скоро се стряскаше много, вече... доста по-рядко. Едричък е й той, давам му вигантол по 2 капки. Мисля, че и аз бях чела нещо за стряскането и рахита, ама не помня какво точно. Консултирай се педиатър, но не мисля че има защо да се тревожиш Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И моето започна да се стряска много ,макар че е на 4 месеца...но в случая той е с доказан разхит(кръвна картина и прочие..).Много е неприятно,но гледам веднага да го заиграя с някоя играчка и да се успокои,лошото е че започна да се стряска много и през ноща.Буди се с плач..дано при теб отшуми скоро!
Виж целия пост
# 5
Може да има рахит детенцето , затова и аз като другите мами те съвтвам да се консултираш с педиатъра ви.
Виж целия пост
# 6
Ако ще се почувстваш по-спокойна се консултирай с педиатър,но аз мисля,че е нормално.Владо се стряскаше с повод и без повод до преди месец / избухвал е в страхотен рев дори от шума при слагане на капачката на шишето или от кихане например /
Виж целия пост
# 7
Много съм разтревожена, бебчо се стряска постоянно, без видима причина или шум. Помня от дъщеря ми, че това беше тревожен факт, но не помня подробности. Дали не беше нещо свързано с рахита? newsm78 А той е доста едричък, още няма 4 месеца, а вече е 8 кг, наддава по 1.5-1.6 кг на месец.
Моля, дайте съвет, тревожен ли е този факт и в какво отношение?
Благодаря ви!

Консултирай се с педиатър.

И моят син имаше такъв период. Въобще не е безобидно и нормално, ако са налице и други признаци. Само педиатър може да ти ги изреди и да определи дали има връзка м/у тях и повод за безпокойство.
При нас нещата се оправиха с ударни дози калций и някакви различни схеми за даване на  Вигантол.
Виж целия пост
# 8
Ако ще се почувстваш по-спокойна се консултирай с педиатър,но аз мисля,че е нормално.Владо се стряскаше с повод и без повод до преди месец / избухвал е в страхотен рев дори от шума при слагане на капачката на шишето или от кихане например /

И моето момче се стряска от кихане и се стараме да кихаме безшумно или поне не много шумно Simple Smile Веднъж мъжа ми се засмя по-силно докато го къпехме...  такъв рев по време на баня не беше имало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия