Иска да се храни сама

  • 1 118
  • 25
Вили вече иска да се храни сама. Взима лъжицата и става голяма мацаница. Напълно отказва аз да я храня. Simple Smile Simple Smile Малко рано ми се вижда, но тя доста упорства. Как ви се струва? Оставяте ли малките палавници да се омацат до уши?
Виж целия пост
# 1
Рядко. Когато яденето позволява го оставям да се опитва да яде сам.
Виж целия пост
# 2
Стиви от лятото се храни сам, но само с вилица.
С лъжица му позволявам някой храни, но само като му придържам ръката.
После всичко около него е за миене и пране  Crazy
Виж целия пост
# 3
щом има желание -добре ти дошло...аз ако не храня сина ми гладен ще си остане изобщо не го интересува сам да се храни , а ена 2 години и малко..
Виж целия пост
# 4


 Това е хубаво Simple SmileСинът ми беше на почти същата възръст когато стените ни бяха абстрактно заляти с морови и пюрета.Нека се учи детето, майка й ще бърше Wink
Виж целия пост
# 5
И мойта се мъчи сама  Mr. Green Купих и едно лигавче тип пеликан. Голям смях пада, щото като лапне няколко лъжички и почва да бърка в него да си загребе и от там квото е паднало. За омазването по масата и на пода, почнах да не обръщам внимание. Почиствам и така  Grinning Разбрах, че в яслата се хранят сами ( с малко помощ), така, че да се учи  Peace
Виж целия пост
# 6
И ние сме същите, хваща лъжицата и иска сам,всичко около него става............... ooooh! но му позволявам под "зоркият " ми поглед с някои храни.За супа примерно и дума да не става...... Naughty
Виж целия пост
# 7
Моето дете още преди да навърши две години прояви такова желание за самостоятелно хранене.Но...не му давам всичко сам да яде,защото например манджи не яде сам,ами само ги бърка.
Кисело мляко с лъжичка яде сам безпроблем,дори не се маже толкова.
И по-твърди неща може да яде сам,но с манджата само си играе. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Вили вече иска да се храни сама. Взима лъжицата и става голяма мацаница. Напълно отказва аз да я храня. Simple Smile Simple Smile Малко рано ми се вижда, но тя доста упорства. Как ви се струва? Оставяте ли малките палавници да се омацат до уши?

Не е рано. Долу-горе по това време е първия им период, в който искат да се хранят самостоятелно. Ако го пропуснеш, трябва да чакаш още година и нещо до следващия. А цапаницата няма да ти се размине без значение дали е на 1.4 или на 3 Wink Тъй че смело оставяй детето да се справя само, щом така иска.
Виж целия пост
# 9
оставям я сама да се храни,като в едната ръчичка по-скоро и давам коричка хляб и аз през това време я храна,но понякога категорично ми отказва Tired
Виж целия пост
# 10
изобщо не е рано, оставяй я. Прегълтни мацаницата за известно време, но щом има желание, ще се научи бързо да яде чисто. И за теб рахат. Синът ми започна да се храни сам преди да проходи стабилно, на около година и 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми държеше лъжица от 10-11 месечна докато я храня и от време на време хапваше нещо с нея. Отказа да я храня аз когато беше на година и половина оттогава яде сама. В началото й слагах  гумен лигавник, който се огъваше и там се събираше супата.
Виж целия пост
# 12
И Пламен от преди 4-5 месеца поиска да се храни сам. Когато не е много течна храната му давам иначе не, защото не ми позволява и лигавник да му сложа и става мазало голямо. Но пък ако изобщо не им даваме да опитват няма как да се научат Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Ние сме така от първия ден, в който започнахме да се захранваме, т.е. от около 5 мес. Проблема беше, че отначало не пускаше лъжичката като я оближеше и започвахме да се борим за лъжицата за да я напълня отново  box
Виж целия пост
# 14
Дай й една лъжичка в ръчичката и я храни с друга, нека се учи детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия