За зъбките-и хомеопатичните лекарства

  • 994
  • 11
Има ли момичета води ли децата си при Хомеопат при болезнено никнене на зъби.И има ли ефект от самите лекарства които ви е изписал Хомеопат.Дъщеря ми е на 1 годинка.
Виж целия пост
# 1
Преди два месеца бях пуснала същата тема, но в Здравния справочник. Никой не ми отговори и се надявам сега да има повече отговори.
Виж целия пост
# 2
Az davam homeopatichno lekarstvo na sina mi ot okolo dva mesetza. Preporacha mi go priatelka, kojato beshe vodila deteto si na homeopat i toi i go e dal. Az ne sum go vodila, no si go kupuvam ot negovia kabinet/apteka. Kazva se Calcarea phosphorica 9. Polojenieto s nikneneto na zabi beshe tragichno, ne mojeshe da spi noshtem, budeshe se po sto pati. Otkaktko mu go davam, kato che li ima efekt. Pak se budi, no e po-spokoen. No pri nikneneto na kucheshkite zabi i tova ne pomaga. Toj sega e na 1 i 3 mesetza i pochnaha da mu rastat - hvana hrema zaradi tova, ne moje da spi noshtem...taka che javno niama spasenie ot tova, prosto triabva da se iztarpi. Tired
Виж целия пост
# 3
Момичета не съм много наясно с хомеопатите,но от известно време се замислям дали да не заведа малката,та някой може ли да ми каже къде да го търся тоя хомеопат Embarassed просто нямам представа къде има такива кабинети Embarassed
Виж целия пост
# 4
Цялото семейство се лекуваме само с хомеопатия. Синът ми не е пил никакви други лекарства освен хомеопатични. Болезненото и мъчително никнене на зъбки при него отшумя като "страничен ефект" от хомеопатичното лечение. Заведох го на хомеопат за друг проблем, но хомеопатията разглежда човек в неговата цялостност и го подобрява цялостно, та и зъбния проблем си решихме. Simple Smile

Има 90 и няколко хомеопатични лекарства, които са с "трудно никнене на зъби" в картината си. Всяко от тях би могло да е подходящо.  В хомеопатията е важна цялостната картина на случая, не е възможно да има адекватно предписание на базата на един откъслечен симптом. Ако едно хомеопатично лекарство е помогнало на едно дете за определен проблем, то е било подходящото за него. Не се знае как ще подейства същото лекарство на другото дете с привидно същия проблем.


Хомеопатичното лечение е индивидуално - според личните особености на всеки човек. За да има желания ефект е нужно да посетите хомеопат, който да снеме случая на детето и да му предпише подходящото за него лекарство. Успех!
Виж целия пост
# 5
Това е вярно за 90-те различни хомеопатични вещества и те са специално за определения тип,но има и така нар.специалитети,които са комбинирани от няколко в-ва и би трябвало да помогнат на повече хора.Аз ползвам за зъбки Teething Gel на Hylands Homeopathic,които е комбинация от 4 в-ва.Донесоха ми го от Канада-може и в Щатите да го има.В България хомеопатичен продукт е Дентокинд,но във форума съм чела че нещо не помагал много.Хомеопатията и да не помогне,поне не вреди като другите лекарства.
Виж целия пост
# 6
Така наречените "специалитети" не просто не помагат на повече хора, а могат хубавичко да объркат организма и да докарат друг проблем. Подходящото хомеопатично лекарство винаги е едно в определения момент! Това е закон в хомеопатията. Когато се смесят няколко различни хомеопатични лекарства, не се получава ново хомеопатично лекарство, а боза, чиито ефект е непредвидим. Ако се "лекувате"с т.нар. комбинирани препарати, не приписвайте резултата от "лечението" на хомеопатията. Тази ...странна смес не е хомеопатия!
Виж целия пост
# 7
Педиатърката ми каза да давам на малкия Дентокинд - Хомеопатичен лекарствен продукт. Да си призная до сега не съм му давала, защото не съм забелязала да има проблеми. Сигурна съм че при други е помогнало, щом ми го препоръча  Peace
Виж целия пост
# 8
zdraveite sin4eto mi e na 1god i 1 mesec a ima samo 2 zab4eta otdolu qvno 6te izlizat i gornite no polojenieto e ujasqva6to  :cry:pla4e po cqla no6t poqvi se i hrema i izob6to e mnogo kisel kak moga da pomogna pone malko newsm78
Виж целия пост
# 9
Педиатърката ми каза да давам на малкия Дентокинд - Хомеопатичен лекарствен продукт. Да си призная до сега не съм му давала, защото не съм забелязала да има проблеми. Сигурна съм че при други е помогнало, щом ми го препоръча  Peace
И на нас нашата ни го препоръча,аз го давам от два месеца,но н
засега няма ефект.Педито ми каза,че при хомеопатичните трябвало по-дълго време да се приемат,да се наситил организма,за да имало ефект,но вече си мисля,че трябва да посетим добър хомеопат,ако искаме да използваме хомеопатични лекарства.
Виж целия пост
# 10
Аз давах за зъбките Kaлкареа Фосфорика 15 потинция на Боарон. 5 зрънца в малко водичка 3 пъти на ден. Както и Хамомилата много помага.


Виж целия пост
# 11
Педиатърката ми каза да давам на малкия Дентокинд - Хомеопатичен лекарствен продукт. Да си призная до сега не съм му давала, защото не съм забелязала да има проблеми. Сигурна съм че при други е помогнало, щом ми го препоръча  Peace

Аз го давам вечер по едно от 4-5 дни, за да спим всички спокойно. Засега действа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия