Внасяте ли си здравни осигуровки като сте по майчинство

  • 15 282
  • 52
Счетоводителката от фирмата към която съм на трудов договор,(не работя там,просто се водя на работа заради майчинството и фирмата е на мъжът ми)днес ми се обади че трябвало там до 5-6 число на месеца да внасям сумата от 11 лв.за здравни осигуровки.Бах мааму ooooh! че нали съм си по майчинство,кви са тези масали незнам,не я и изслушах де направо и се развиках,а то може би управителя на фирмата да трябва да ги внася въпросните 11 лв.Тези който са по-светнати от мен да кажат.
Виж целия пост
# 1
мдаа. фирмата трябва да внася здравни осигуровки за периода на майчинството.
Виж целия пост
# 2
Не внасям Peace
Виж целия пост
# 3


    Тези пък прекаляват!При проблеми се обади в Министерството по труда и соц.грижи.Откакто влязахме в ЕС много се "радват" на такива случаи.
Виж целия пост
# 4
Трябва да си ги внесеш разбира се.
След като не си работила там ,а само са те оправили за майчинството.Кой очакваш да ти ги плати?
Защо пък ще си го изкарваш на счетоводителката?
По принцип работодателя ги внася ,ама ти не работиш там...само те водят заради майчинството ,нали ...или греша?
Виж целия пост
# 5


    Тези пък прекаляват!При проблеми се обади в Министерството по труда и соц.грижи.Откакто влязахме в ЕС много се "радват" на такива случаи.
Цитат
не работя там,просто се водя на работа заради майчинството и фирмата е на мъжът ми
До колкото разбрах фирмата е на мъжът и нали?
Ако започне да пита насам-натам ,може пък да си отнесат някой акт Wink.
Виж целия пост
# 6
А за точна информация можеш да попиташ в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251746.0
Виж целия пост
# 7
Е щом фирмата е на мъжа ти,значи той ти е и работодател.Значи той трябва да ги плати Laughing
Виж целия пост
# 8
Чакайте сега,нали докато е по майчинство всички осигуровки се плащат от държавата.Поне при мен е така - в момента съм по майчинство и всички видове осигуровки си ми вървят.
Виж целия пост
# 9
Докато получаваш майчинство / 2год./ работодателя дължи на държавата здр.осигуровки за майката. Ако си само фективно в тази фирма им дължиш всеки месец здр.осиг. Ако не-не дължиш нищо на фирмата. Държавата поема осигуровките на неосигурените майки,които ще получ.майчинство 1 год.от соц.грижи.
Виж целия пост
# 10
На мен ми плащат осигоровки от предприятието, вкоето работя. Продължават да го правят.
Виж целия пост
# 11
Вземи се обади и се извини на счетоводителката. Да беше я попитала вместо да й викаш.
Виж целия пост
# 12
Трябва да си ги внесеш разбира се.
След като не си работила там ,а само са те оправили за майчинството.Кой очакваш да ти ги плати?
Защо пък ще си го изкарваш на счетоводителката?
По принцип работодателя ги внася ,ама ти не работиш там...само те водят заради майчинството ,нали ...или греша?

Е щом фирмата е на мъжа ти,значи той ти е и работодател.Значи той трябва да ги плати Laughing
Това е и моят отговор Peace
Виж целия пост
# 13
До колкото разбрах фирмата е на мъжът и нали?

 Правилно, пропуснала съм някой ред при четенето! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
 Работодателя плаща здравните осигуровки - досега беше 3.9 % . ( сега не съм много в час).
 А по въпроса за счетоводителката , не е лошо да и се извиниш. Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия