опасна играчка

  • 936
  • 12
Извинявам се предварително, ако темата не е за тук!
Вчера исках да купя на дъщерите си от онези пъзели с части 10/10 см. с букви,които като се наредят става нещо като килимче (дано да сте ме разбрали) и продавачката ми каза че от няколко дена били забранени да се продават, защото били опасни. Някой чувал ли е нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
По телевизията казаха, че били опасни. Ако си спомням добре, беше нещо свързано с материала, от който са направени.
Виж целия пост
# 2
Наистина се притесних сега. Децата имат един такъв пъзел и почти всеки ден играят с него. Освен да го изхвърля веднага....
Виж целия пост
# 3
Ето, в тази тема наскоро се спомена за това, че е опасно!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260926.0;all
Виж целия пост
# 4
Голямата ми дъщеря постоянно си играеше на такова килимче докато не проходи, че и после дори. Даже все ги лапаше да си чеша венците.Сега съм го прибрала, но май ще го хвърля веднага.
Виж целия пост
# 5
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ...
Виж целия пост
# 6
Благодарение на тези пъзелчета синът ми научи бързо и лесно буквите - и на кирилица, и на латиница. Никога не ги е лапал, просто си ги подреждаше, а сега дори не ги подрежда, а ги използва като "килимче", за да си играе по пода. Търсих из нета и из магазините информация за хипотетичната им "вредност", но не открих Crossing Arms

Чудно би било, когато някой хвърля такива информации, да се позовава поименно на сигурен източник - коя телевизия го е съобщила, коя лаборатория го е изследвала, кое точно е вредно, за всички производители ли важи, или само за някой конкретен?!?
Няма да изхвърля удобната и любима на детето ми играчка, само защото "някой някъде нещо казал".
Виж целия пост
# 7
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ...
Ами те почти всички играчки са от PVC, с какво да играят децата тогава newsm78
Направо ме вкарахте в размисъл сега...
Виж целия пост
# 8
Изобщо не са всички ...
Виж целия пост
# 9
Детето ми също много си играеше с тези пъзели. Така научи буквите. Аз вече съм ги прибрала, защото не са интересни , но се притеснявам че детето ми си е играло повече от година с опасна играчка.
Виж целия пост
# 10
такива килим4ета с буквите и цифрите са ни основни помагала! и то на разли4ните азбуки , много помагат, ужас, сега има да се притеснявам! ама как да обясня ,4е са вредни, ако е доказано и да ги хвърля!
Виж целия пост
# 11
Така и не разбрах защо точно са вредни, какво му е на материала?
Моля за обяснение. Praynig
Виж целия пост
# 12
http://www.imoti.net/nd/news/news.php?id=301
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия