Как се чувствате след спиране на цигарите ?

  • 109 459
  • 262
Моля споделете как се чувствате след спиране на цигарите ,като цяло кожа,коса...и т.н.
Как успявате да се проборите с моменти на силен никотинов глад ?
Има ли желаещи да ги отказваме заедно в името на това да се чувстваме и изглеждаме по-здрави  newsm44
Виж целия пост
# 1
През октомври започнах четвърта година от както не пуша. Преди това пуших близо 12-13 год. Никога не мислих, че ще спра цигарите, а и не исках. Една сутрин се събудих и реших, че спирам. Не съм запалила от тогава. Чувствам се отлично. Не е толкова трудно, просто трябва престанеш да мислиш за тях. От както не пуша кожата ми стана по-изчистена и по- гладка. Като цяло се чувства много по-добре. Спирайте ги!!! Но само тогава, когато  сами го пожелаете и усетите че нищо не е в състояние да промени решението ви.
Виж целия пост
# 2
Когато преди година спрях цигарите не очаквах, че положителния ефект от това ще дойде толкова бързо. Изведнъж домът ми се очисти от тая натрапчива и ужасна миризма на цигари. Същото важи и за мен - дрехите, дъха, кожата започнаха да миришат на свежо. За лицето и кожата като цяло - нямам вече пъпки, а косата ми започна да се омазнява по-бавно, след като не я замърсявам насила с цигарен дим. Не съм спряла да ходя в завдения, където се пуши, но това е излагане на дим е много по-рядко и за много по-кратко време. Мъничко напълнях, но не съм съвсем сигурна дали е от спирането или от периода с висене по пицариите и пиенето наколичества бира всяка вечер.

И до сега се чувствам прекрасно, не бих ги започнала никога пак!
Виж целия пост
# 3
Забравих.....аз не напълнях и грам.
Виж целия пост
# 4
Вече започнах 3-тата година от спирането на цигарите, чуствам се страхотно. Мисля че се преодолява зависимоста от тези гадости след първия месец (аз поне тогава спрях да мисля за тях). Като се има предвид, че работя в заведение си е голямо геройство, нали. Всичко е в мисленето и настройката. Пожелавам ти воля и желание за отказ. Успех newsm10
Виж целия пост
# 5
днес ми е 7 ден! обонянието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. Много ме е страх, че ще стана много здрава и затлъстяла.
Виж целия пост
# 6
Чувствам се страхотно. Спрях цигарите преди 4 години с Табекс, напълнях няколко кг, но после ги свалих.

Сега съм повече от щастлива, че не пуша.  newsm44
Виж целия пост
# 7
По някога даже се ядосвам, че въобще съм пушила, толкова добре се чувствам без тях.
Виж целия пост
# 8
днес ми е 7 ден! обонянието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. Много ме е страх, че ще стана много здрава и затлъстяла.
След като напълняваш, си наложи 1-2 месеца да караш на по лека храна. Поне без бял хляб и др. тестени изделия.
Виж целия пост
# 9
До тук май повечето са ветерани, аз от две седмици и нещо не пуша. За обонянието наистина е така, то е първото положително нещо, което усещаш след спирането. Даже кафето ми сутрин има по различен вкус. За кожата още е твърде рано да кажа, но поне косата ми не смърди на цигари. Не мога да кажа, че съм преодоляла периода на никотинов глад, често пъти ми се допушва, но съм се заредила с дъвки и гледам постоянно да се занимавам с нещо и да не мисля за тях. За напълняването и мен ме е страх, за момента не ям повече, но незнам дали не се забавя метаболизма след спирането  newsm78?
Виж целия пост
# 10
И на мен ми се промениха вкусовите рецептори след като спрях цигарите. Примерно кафе не съм пила в продължение на 1 година след като съм вече бях непушачка, защото ми беше ужасно горчиво.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Не пуша от 15 месеца, т.е. откакто забременях с второто си дете (с първото също ги бях отказала, но като спрях да кърмя, за съжаление пак пропуших smile3511). Чувствам се страхотно, а за кожата да не говоря - сияе! Всички ми казват, че просто "цъфтя". Сутрин, като се събудя се учудвам колко леко можело да се диша.
Съпругът ми също ги отказа, но с помощта на Tabex (при него го нямаше този изключителен стимул - бременността Wink).
Виж целия пост
# 12
Мен най-много ме притеснява напълняването...защото винаги добре съм си похапвала от всичко,макар че съм 56 кг. на 176 см. височина,не съм имала проблеми с напълняване и сега ме притеснява това  Sad
Брат ми качи 25 кг. след като спря да пуши
Виж целия пост
# 13
Все си мисля, че мъжете май повече напълняват след като спрат цигарите. Моят приятел също качи много кг., а аз изобщо. Може би ние имаме повече воля за ограничаване на храната. Не се плаши. Хвърля цигарите!!!
Виж целия пост
# 14
Не пуша от 4 години. Е - през тези 4 години да ми се е събрала 1 кутия прегрешения. Преди това пушех 3 години стабилно , по над кутия задължително. КАто спрях цигарите не усетих никакъв ефект. Не ми се промениха килограмите, апетита... Кожата ми се поосвежи обаче. Доволна съм. А с парите, спестени от цигарите, си купувам примерно готини кремове...
Много добра мотивация е да си направите един тест на кожата - аз като си правих тест докато пушех, кожата ми излизаше с 3 години по-стара от истинската ми възраст. Сега я докарвам в някои тестове до 7 години по-млада! Може и от козметиката да е, но пак е свързано със спирането на цигарите  Wink
Виж целия пост
# 15
яде ми се все повече и повече Simple Smile- напълнях с други думи. От друга страна кожата на лицето ми е в по-добро състояние, зъби, венци... Хубаво е да се спре пушенето, но е доста трудно. За сега  печеля битката обаче...
Виж целия пост
# 16
аз не пуша от една година,но не мога да кажа,че доста често се сещам за цигарката с кафенцето сутрин,но имам доста силна воля -аз не напълнях,но само да кажа,че според мен дори и да напълнееш после пак ще отслабнеш  успех  newsm10
Виж целия пост
# 17
Миналата година февруари спрях цигарите. Всичко стана учудващо лесно за мен, като се има колко бях пристрастена. Положителният ефект веднага се забеляза - кожата ми се изчисти, косата ми спря да са омазнява, сутрин след събуждане се чувствах чудесно и т.н. Да, но и отрицателният ефект се прояви веднага - толкова бързо и видимо напълнях, че хората ме мислеха за бременна. Аз си мислех, че с течението на времето ще ми се регулира теглото, но уви. Тогава направих най-лошото - пропуших отново, но това не ми помогна да отслабна. В момента съм на диета и се боря с друга толкова опасна болест - затлъстяването. Може някой да не е съгласен с мен, но ще дам следния съвет на тези, които искат да ги откажат - не ги отказвайте напълно, ако не сте наясно дали ще може да се справите с последиците, аз сега пуша по 3-4 на ден и с помощта на разделното хранене се опитвам да си възвърна старата форма.
Виж целия пост
# 18
днес ми е 7 ден! обонянието ми се изостри и се наспивам по-бързо, но вече не си закопчавам горното копче на дънките. Много ме е страх, че ще стана много здрава и затлъстяла.
След като напълняваш, си наложи 1-2 месеца да караш на по лека храна. Поне без бял хляб и др. тестени изделия.
Peace
Виж целия пост
# 19
Не пуша от 08.01. тази година.Да, не е много но ми е добре.Не се и дразня когато пуши  някой(това за мен е много понеже доста си попушвах и си мислех че като гледам другите и пак ще запаля).Мен също ме притесняват килограмите,надявам се да не кача много.Успех на всички като мен.  bouquet
Виж целия пост
# 20
В началото се чудех какво да правя с ръцете си, но с времето се свиква. Вече 4г. не пуша, но има моменти, в които ми се иска да запаля цигара. Най- хубавото е ,че ръцете не ти миришат, кожата като че ли се изчиства. Общо взето се чувствам по-добре.
Виж целия пост
# 21
Тема точно за мен.
Аз спрях цигарите 16.03.2007.
Издържах до август (края),но пак почнах.Трудно ми е нямам воля и ми е стресов живота.Това по - скоро звучи като оправдание,но си е така.
Когато ги спрях, ми беше леко и се чувствах добре.
Ще взема да се запася с Табекс и по често ще ви чета,та дано влеза в релсите.
Виж целия пост
# 22
Чувствам се отлично. Не пуша от около 7 години и се чувствам отлично.
Виж целия пост
# 23
Не пуша от 4 месеца. Аз не се стараех да ги откажа. Просто така се случи, че вече ме отвращаваха. Имало е дни когато пушех по две кутии и половина.
За съжаление станах слон.
Виж целия пост
# 24
Аз от съвсем скоро не пуша - от 1ви януари, не ми липсват цигарите, аз и не бях страстна пушачка де, само когато се съберем и сме на маса ми се допушва, и незнам дали е толкова от никотинов глад или просто от навик... а иначе понапъкнях с около 1-1,5 кг, но незнам от цигарите ли е или просто от зимата  newsm78  Но аз също мога да кажа, че се чувствам добре
Виж целия пост
# 25
От две седмици не пуша и се чувствам много добре. В момента си правя една лека диетка без сладко, тестяно, пържено и газирано и даже отслабнах с 2.5 кг.
Успех на всички и дано да не пропушим пак никога.  Hug
Виж целия пост
# 26
Аз непуша вече от две години!Никога не съм си мислила ,че ще успея да ги спра!Пушех по  кутия на ден около 10 год.Помогна ми една книга "Не пуша вече" на Алън Кар.Съпругът ми също ги спря с нея,както и сестра ми.Уникална е !!!!И да добавя ,че не качих килограми Peace
Виж целия пост
# 27
Аз не пуша от една седмица,но определено постоянно ме гони глад за сладко.Даже се сънувам как пуша,най-много ми липсват сутрин с кафето през останалото време не се сещам за тях.Преди пушех до 10 цигари на ден...и пак си хапвах доста сладко ,но никога не съм имала проблем с напълняване откакто се помня съм между 54 и 56 кг. колкото и да похапвам.
Виж целия пост
# 28
Пуших 8 год. Спрях ги за 5. За съжаление, в момента от глупост пуша отново и не се чувствам добре, никак дори. Съжалявам горчиво за постъпката си, но уви.
Сега отново тр. да ги спирам, но поне видях какъв е живота БЕЗ гадните цигари, а той е красив, цветен, ухаещ прекрасно, чист, нов.

Мразя ги, мразя ги тези цигари от дъното на душата си.

Момичета, спрете ли веднъж, никога повече не си позволявайте дори едно дръпване. Защото отново попадате в капана, в който попаднах аз.
Виж целия пост
# 29
Не пуша от три месеца, чувствам се прекрасно и съм много горда , че успях. След първия месец леко напълнях, но сега като че ли връщам формата си, само коремчето ми стои леко подуто Simple Smile.
Виж целия пост
# 30
Много искам да ги спра, но нямам воля/мотивация/инат...

Преди време опитах с Табекс, но без резултат.
Интересува ме дали има нещо ново на пазара, което да помага на такива "тикви" като мен???? newsm78

Между другото съпругът ми подари електронна цигара та дано да ги откажа, но уви... Усещенето е съвсем различно, дори и само като я държиш тази ел.цигара (все едно дърпам от тръба!). Не съм я ползвала повече от 2 пъти дори.
Виж целия пост
# 31
Не пуша от 04.01.2008 г. почти месец. Бях страстен пушач. Отвратителен пушач несъобразяващ се със никого от околните, дори и със детето си.  Confused  Embarassed  Rolling Eyes
 Много се гордея от това че ги спрях. Чувствам се добре, кожата ми стана гладка и се махна сивкавият оттенък. Във къщи не мирише вече на ла**а  Rolling Eyes Избягвах да пия кафе 2 седмици, че ми навяваше спомени за цигарки  Sunglasses
От време на време се сещам за цигара, но бързо я забравям. Може да ми се смеете, но във началото (първите дни) когато ми се припушеше започвах да ям туршия и никотиновия глад отминаваше Laughing Смело мога да кажа, че туршията ми помогна във начинанието!  Peace

П.П. Все още съм на крачка от припалването... но не си позволявам волността  Laughing
Виж целия пост
# 32
Аз лично две седмици бях на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. С лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. Сега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а ям дори по-малко  Cry. И по лошото, че се чувствам постоянно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. Имал ли е някой подобен проблем и кога би трябвало да изчезне?
Виж целия пост
# 33
Аз лично две седмици бях на никотинови лепенки, а от тази съм с електронна цигара. С лепенките беше чист инат, защото ми се пушеше зверски. Сега с тази цигара, като че ли се позалъгвам малко, но единственото, което може да ме накара да пропуша пак, е че за тези три седмици съм с 2 килограма отгоре, а ям дори по-малко  Cry. И по лошото, че се чувствам постоянно подута, в общи линии хич не се чувствам комфортно. Имал ли е някой подобен проблем и кога би трябвало да изчезне?

И аз се чувствам подута,писала съм по-горе, но не пуша само от 3 месеца. Някой ,който е непушач от повече време, може би ще сподели кога ще спрем да се чувстваме подути и има ли начин да направим нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 34
Aera  Hug  по същия начин се чувствам и аз и по тази причина започнах диетка и на 6-я ден се отказах, защото взеха да ме болят бъбреците...
Ще отмине и това... идва края на зимата, по често ще сме навън, повече време ще се раздвижваме ще отмине скоро Wink 
Иначе май това със лекото напълняване е неминуемо... и аз качих 2-3 килца  Confused но през пролетта всичко ще си дойде на мястото  Peace Важно е да не пушим! Пушенето отдавна е демоде  newsm53
Виж целия пост
# 35
Спрях цигарите преди 3 години.
Чувствам се много по-добре без тях, само понякога се чудя къде да си дяна ръцете.. Laughing

Иначе и аз качих доста, но малко по малко се свалят.
Виж целия пост
# 36
Аз ги спрях като забременях, но на няколко пъти по време на бременноста припалвах Blush Сега не съм палила откакто родих, но още ми се пуши понякога и като мина с количката покрай бара от който си купувах цигари ми иде да влезна и да си купя, но засега удържам фронта. Кожата на лицето ми не забелязвам да е по-хубава от преди, но наистина се диша по-леко Peace
Виж целия пост
# 37
чувствам се много добре  Sunglasses
Виж целия пост
# 38
Днес става един месец откакто ги спрях. Обаче точно днес вече няколко пъти се хващам как си мисля, че ако запаля една цигара нищо лошо няма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
Да, ама не! Кой командва тук, АЗ или цигарите?!  Wink
Виж целия пост
# 39
Днес става един месец откакто ги спрях. Обаче точно днес вече няколко пъти се хващам как си мисля, че ако запаля една цигара нищо лошо няма да стане, дори само един път да си дръпна... ще ми е достатъчно Crazy
Да, ама не! Кой командва тук, АЗ или цигарите?!  Wink

Само така, поздравявам те  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 40
Хайде и аз в клуба на бившите пушачки  bowuu Спрях ги с Табекс декември 2005. Лошото при мен беше, че не исках да ги спирам, но си го наложих защото с половинката решихме, че ни е време за наследник и искахме всичко да е наред. Е, детенце не се е появило още, но поне и двамата спряхме да пушим  Hands Clap Аз успях сравнително лесно да се справя и не напълнях (но аз по принцип съм си  Animal Pig по разни други причини). Чувствам се добре, макар и външно да не намирам някаква промяна драстична. В началото все още мислех, че имам нужда от цигарите и един-два пъти, когато бях много разстроена реших да припаля, за да се успокоя. Оказа се, обаче, че си останах разстроена, но ми вонеше всичко много гадно и дори ми прилоша леко, защото дърпах като невидяла т.е. всичко онова с успокояването и нуждите е просто някакъв мит и внушение, а не истина. Оттогава не съм имала желание да пуша. Гадно ми е и като седна в заведение (особено както никъде не си пускат вентилацията, ако въобще имат такава) и и после като се прибера и усетя "ароматния ореол" около себе си  Confounded Наистина съм доволна, че вече не пуша и жалко само, че сегашните тийнове все още си мислят, че е много "cool" и не вярват на това, че после и те ще искат да спрат...
Виж целия пост
# 41
 
Виж целия пост
# 42
Момичета, много зле ми действа отказването от цигарите  Cry
За 2 седмици + 5 кг  Shocked Идва лято и вместо да вървя надолу
аз дебелея. Дали е само временно или ???
Какво да направя ? Някаква яка диета ?
Как беше при вас ?
Виж целия пост
# 43
Аз напълнях и то доста.
Виж целия пост
# 44
 Надебелях с 10кг, но когато спирах цигарите беше зима, а през този сезон винаги дебелея.После ги свалих с глад, инат и движение.
 
Виж целия пост
# 45
Мда, надебелях, ама и забременях Laughing
Виж целия пост
# 46
Колко време след спирането на цигарите организмът ти се възстановява?  Rolling Eyes

Аз имам ужасно силно желание да ги спра, обаче като се реша, не пуша ден-два и после просто не мога и паля наново  Cry
Виж целия пост
# 47
аз пък винаги отслабвам като ги спра  Rolling Eyes
губя апетит Thinking

понякога ми липсва жеста с ръката, не толкова цигарата.
виж, ако се ядосам ми се допушва зверски  Twisted Evil
Виж целия пост
# 48
Момичета, много зле ми действа отказването от цигарите  Cry
За 2 седмици + 5 кг  Shocked Идва лято и вместо да вървя надолу
аз дебелея. Дали е само временно или ???
Какво да направя ? Някаква яка диета ?
Как беше при вас ?


Със спирането на цигарите се забавя метаболизма, съответно организма има повече време да си "тегли" каквото му трябва от храната, която си поела. Трябва да ядеш повече храна, която ускорява метаболизма - например много плодове, или въобще храна с фибри. Също и много движение.

Иначе, и аз напълнях след спирането на цигарите. Пазих се 5-6 месеца да не напълнея, със спорт и подходяща храна, и напълнях след това, когато реших, че опасният момент е минал.  Close Още влача 7-8 излишни килца.
Виж целия пост
# 49
Не аз не качих килца,но и апетита ми не се промени.Всичко си е индивидуално,УСПЕХ!!!
Виж целия пост
# 50
Спрях цигарите за пореден път или по-скоро те самите спряха да ме изкушават, без каквото и да е усилие от моя страна. За разлика от друг път - сега не напрупах килограми, но пък напрежението ми е свръх много. Дори и да похапвам повече, не слагам нищо допълнително.
Виж целия пост
# 51
Не напълнях, а точно обратното- свалих 7-8 кг.  Shocked
Виж целия пост
# 52
Хмм, за мен по-кошмарен е периодът, в който не толкова, че напълнявам, а се чувствам ужасно подута  Sick. Явно наистина след спиране на цигарите метаболизмът се забавя и без да се увеличава количеството храна  Close.
Виж целия пост
# 53
Мога да споделя за моя приятелка. Отказа цигарите с хапчетата табекс преди няколко месеца и качи 5 килограма.
Виж целия пост
# 54
Не, не качих дори 1кг. Спрях ги веднагически,нито съм пила някакви хапчета,нито лепенки съм си слагала. Както реших ,така ги спрях. Лошото е,че това желание никога не си отиде.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 55
Не,напротив.
2 кг съм свалила след отказването на цигарите.Вече 6 мес. не пуша,отказах ги бързо,отведнъж,а не постепенно.
Виж целия пост
# 56
Мда, надебелях, ама и забременях Laughing
И аз така.
Виж целия пост
# 57
Прекрасно се чувствам. Изобщо не ми липсват Peace
Виж целия пост
# 58
Хайде и от мен едно включване Grinning
Спрях цигарите преди 2-3 месеца.След операция за премахване на сливиците.Реших,че веднага след операцията ще спра да пуша и така стана.Тук казват,че и упойката с морфин помагала....тоест ако влезеш под упойка с мисълта че не пушиш така и ще се събудиш.Колко е вярно не знам,но 1-2 седмици след тежката (мнооооого тежка ми се стори поне на мен) операция и възстановителен период изобщо не ми беше до пушене та до сега.Изобщо дори нямам желание да запаля и пушещите около мен не ме съблазняват даже понякога ме дразни дима.
За колограмите: първите седмици много лапах,хранех се с голям апетит и постоянно хапвах бонбонки или ядки.Качих около 5 килограма за нула време,но както дойде така и изчезна този апетит.Сега съм си пак в норма и ям нормално даже понякога малко.
Коса,нокти,кожа - просто невероятно.....тонусът изобщо на цялото тяло се е подобрил.Заедно със спирането на цигарите започнах да пия комплексни витамини и да пия повече вода и резултатът е на лице.Здрави нокти,гладка чиста кожа с ясен тен и лъскава здрава коса.За белите зъбки и чистият дъх да не говоря,то е ясно от самосебе си...
И още един плюс....спестяването на пари,които сега харча за далеч по приятни неща PeaceМнооого съм щастлива че се отказах и дано не се върна отново към този навик...
Виж целия пост
# 59
Понапълняла, но щастлива  Grinning
Виж целия пост
# 60
Не пуша вече 4 години.Спрях цигарите изведнъж ,не съм качила килограми даже отслабнах малко Grinning, но имам познат,който качи 20 килограма Shocked, но пък той не спираше да яде.Смятам,че с малко воля всеки може да се справи.
Виж целия пост
# 61
Прекрасно се чувствам, килограми не качих, ако не се броят 13-те по време на бременността ми. Кожата ми е по-чиста и така характерният ''посърнал вид'' го няма вече. Не съм изпитвала никотинов глад, веднъж - два пъти ми се допуши и го направих, не ми хареса, не мисля да ги започвам пак.
Виж целия пост
# 62
Спрях цигарите на 26 август миналата година - много лесно и от раз. Промените са много все положителни - не съм качила килограми. Установих, че кафето наистина има страхотен аромат, виното също. Мисля, че манията ми за парфюми също се засили  Laughing Сега съм много нетолерантна обаче към пушачи и пушене около мен - не защото ми се допушва, а защото ми е супер отвратително. Като си спра такси, ако вътре мирише на цигари, или шофьора пуши, не се качвам. Ще си изкарам боя май!!
Съветвам всички, които се колебаят, да не се колебаят вече, а просто да ги откажат. Най - хубавото е, че вече не си психически зависим от цигарите, което те прави много по - свободен и спокоен човек.
Виж целия пост
# 63
Не пуша от 7.04, 15 дни. Не спирам цигарите за първи път. Реших отново спонтанно. Предният път си взех табекс, така си стои. Не пуших 3 месеца и отново започнах.
Сега обаче силно се надявам да издържа. Мъжът ми не пуши. Няма кой да ме дразни. Само уикенда като ходим на гости, свекъра и девера пушат, но две седмици вече устисквам, не съм се блазнила. Сещам се, разбира се, но съм твърдо решила и до този момент печеля борбата.
За кожа, коса още не мога да говоря. Кг-те веднага започнаха нагоре, но отвърнах на удара и започнах да си карам вс. ден тренажорчето, внимавам какво ям и се и мазотя с разни мазилца.
Вярвам, че си струва, така че....спирайте цигарите, момичета. И пишете, да си вдъхваме кураж
Виж целия пост
# 64
Аз не пуша вече 3 години мисля...
Спрях ги малко принудително Crazy
Ама като стигнеш да не можеш да си поемеш въздух
доста бързо ти идва акъла в главата Mr. Green
Като дете доста  бях с хроничен бронхит,но от  детински глупости на взех та пропуших ooooh!
Иначе и аз съм развила голяма непоносимост към пушачите...
Каква  толерантност, колко пушачи срещате,които се съобразяват каде припалват...Духат ти дима в лицето, пушат ти на главата като ядеш... #2gunfire #Cussing out Аааа така не може Crossing Arms
Виж целия пост
# 65
Вече ми е леко чувствам се добре и от време на време зле!Спрях ги принудително и по собствено желание едновременно!   Понякога ми се пуши, амаааа тооооолкова много, че си припалвам по една, да не забравям все пак от какво съм се отказала!
Виж целия пост
# 66
Спрях да пуша през август миналата година. Но аз и никога не съм била страстна пушачка - запалвах вечер или когато пия алкохол.
По същото време спрях и да пия, та не ми се и пушеше. Никой не ми вярва, че не съм положила усилия, за да спра. А аз наистина не съм. Не мога да отрека, че е имало моменти, особено в началото, когато инстинктивно посягам към нечия кутия  и съм си налагала да не си взема цигара. Обаче е било мимолетно и не го възприемам като усилие.
Кг не съм качила, даже мисля, че свалих  3-4 кг, но не съм сигурна, тъй като бях много дебела и не се мерех, за да не се ужася.
Сега обаче съм отврат - не мога да понасям цигарен дим, не давам да се пуши в нас, сърдя се , мръщя се в задимени заведения, мрънкам на приятели и ги упреквам - изобщо по-голяма гад от бивш /пушач, пияч, мъж/ няма! Simple Smile
Виж целия пост
# 67
И аз съм непушач от година и половина.Радвам се,че взех това решение.Спрях ги с табекс,но и с много желание.Това е най-важното...да искаш да ги спреш...Защото хапчетата помагат в началото,но след месец ...ТИ решаваш... Thinking Naughty
Наистина понякога се чудя как съм пушила толкова време (около 8 години).Живота е много по-хубав без вонтящи на цигари дрехи...И това далеч не е най-хубавото.Кожата се изчиства,...изчезва онзи изморен вид,...сутрин сте бодри и ухаещи на свежест,...зъбите  избеляват  newsm47 Спирайте ги!  newsm10

Аз лично винаги съм се възмущавала от пушач,който целува дете  Sick . Представете си на какво им миришете  Sick

Аз не напълнях и грам.Дъвчете дъвки  smile3502,вместо да "изяждате" хладилника,спрете кафето за известно време.При мен помогна и преодолях навика.

 smile3521 smile3503 newsm03Успех на всички в това начинание! Peace Няма да сгрешите!
Виж целия пост
# 68
Спрях цигарите преди 2 години и 4 месеца.Станах сутринта и реших че повече няма да пуша - пушех по 2-3 кутии на ден - хем се тровех,хем давах пари за тази отрова.Не беше трудно и непрекъснато се чудя на пушачите,коите се опитват да ме убедят че не могат да ги откажат.Обаче качих много килограми,които не успях да сваля/е вярно че минах и през една операция/.Сега само мърморя на работа - четирима сме в стая и всичките пушат - е затова пък цяла зима изкараха на студено Laughing
Откажете ги,здравето е много важно.Човек като го загуби,тогава го оценява,но е късно.
Виж целия пост
# 69
Чувствам се чудесно Grinning ! Не пуша вече 3 години. Малко ми е терсене, защото отвреме-навреме стария мерак си ми идва, но бързо го гоня. Само като се сетя какъв вкус имах в устата, как ми миришеха дрехите и как кашлях, умират ми всякакви мераци да ги почна Sick
И... мноооооого съм горда със себе си bowuu
Виж целия пост
# 70
Стискайте ми палци да успея и аз  Praynig
желанието си го имам и то от много години, но вече съм твърдо решена!  Crossing Arms
аууу не спирам да си мисля за тях, много рядко ги забравям  Sad но няма да се дам така лесно  Peace
Виж целия пост
# 71
Изчетох темата на един дъх и се възхищавам на всички отказали тази гадост. Страстна пушачка съм от много години, но от известно време /няколко месеца/ осъзнавам какво ми причинява този порок - съсипани кожа,коса,зъби,гадна миризма ......  постоянно главоболие, умора. Мисля дори, че не успокояват а увеличават стреса и въпреки това отново посягам към поредната.
Много ме е страх от напълняване, страх ме е и да не се проваля в опита да ги откажа, защото сега мисля че мога да ги откажа, но ако не успея сигурно ще се отчая.
Момичета, много се окуражих докато четях и искам да ги спра. Моля тези от вас,които са използвали Табекс да обяснят по-подробно как се пие /знам че на листовките пише, но вярвам на пробвали/. 
Виж целия пост
# 72
Ами да ти кажа аз в действието на Табекса много много не вярвам,. Пих предният път като спирах цигарите...безуспешно. В повечето случаи май се спира Табекса, но не и цигарите. Това е моето мнение. За спирането на цигарите е необходима единствено воля и много инат. Успех!
Виж целия пост
# 73
никога не съм пушила   bowuu
Виж целия пост
# 74
Като ви чета момичета и ми се иска да не слагам цигара никога повече в устата си,но ще запаля след малко.Трябва да ги спирам и аз,но ме е страх да не кача още килограми,докато чакам да ми донесат степера,за да тренирам.
Виж целия пост
# 75
Като ви чета момичета и ми се иска да не слагам цигара никога повече в устата си,но ще запаля след малко.Трябва да ги спирам и аз,но ме е страх да не кача още килограми,докато чакам да ми донесат степера,за да тренирам.
Мдааа, човек винаги намира едно или друго оправдание. Познато ми е до болка
Виж целия пост
# 76
Вземете си книгата на Алън Кар"Вече не пуша".В такива ситуации човек има нужда от силна мотивация.Успех на всички,вкл. и на мен.
Виж целия пост
# 77
Като ви чета момичета и ми се иска да не слагам цигара никога повече в устата си,но ще запаля след малко.Трябва да ги спирам и аз,но ме е страх да не кача още килограми,докато чакам да ми донесат степера,за да тренирам.

Аз съм от тези които са качили килограми. Обаче удоволствието и ползите от непушенето ми компенсират  това временно неудобство. А килограмите започвам да ги топя..... До 6 месеца метаболизмът се възстановява, така че хвърляйте цигарите и без оправдания...... 
Виж целия пост
# 78
Преди 2 години спрях цигарите - от раз и без да мисля повече за тях. Просто ги игнорирах, дори и като пия кафе не се сещам. Обаче изобщо не виждам промяна в кожа, коса и нокти Thinking не ми е и по-леко. Не усещам никаква физическа разлика, освен че качих 10 кг, с които се боря в момента. Наистина се подувам много, колкото и малко да хапна, не се бях замисляла, че може да е от спирането на цигарите. Не ми пречат пушачите-все ми е тая. НО никога не бих ги започнала отново, това е най-хубавото нещо което някога съм правила за себе си!














Виж целия пост
# 79
Знам, че трябва силна воля и мотивация обаче във всичко съм нерешителна и все си намирам оправдание. Затова се нуждая от допълнителна помощ, а чух че доста хора са отказали цигарите с Табекс. Затова исках подробности, в смисъл почваш да пиеш хапчетата и постепенно намаляваш цигарите до пълното им отказване или хапчето взимаш вместо цигара  и не трябва да пушиш изобщо? Хапчето задоволява никотиновия глад или създава някакво отвращение към цигарите? Ясно че с навика да държиш цигара всеки трябва да се справи сам, но нуждата от никотин при страстни пушачи като мен преодолява ли се от Табекс.
Трябва да ги откажа и се опитвам да се нахъся здраво. Мразя се не само заради всичко което изброих в горния пост, а най-вече  заради това че от доста време усещам странна постоянна болка в белите дробове и дори мисълта, че може да се разболея сериозно не ме мотивира #Cussing out Дано сега като обявих публично колко съм безволева, взема че се засрамя.  
Виж целия пост
# 80
Пробвайте да ги откажете с електронната цигара/мисля че така се казва/.Чувала съм че с тази цигара постепенно се намаляват - въпреки че според мен всеки може да ги спре - трябва малко повече воля.
Пожелавам успех на всички
Виж целия пост
# 81
Еми, определено трябва да вземеш мерки. Аз също, когато си поемех дълбоко въздух и дробовете ми свиреха. Уплаших се. Не пуша от 3 седмици, но вече нямам такъв проблем.
Трябва да се мотивираш. По- важно от здравето няма. Трябва ли друг да ти го каже. Ако страхът за собственият ти живот не те мотивира, не виждам какво друго би могло. Ако мислиш, че ще ти е по- лесно с Табекс, вземи си. Той би трябвало да утолява никотиновия глад, като постепенно отмине навика да държиш цигара. Дъвчи дъвки, занимавай се с нещо. Наистина не е трудно...но трябва да си мотивирана. Не ти трябва нищо друго- нито Табекс, нито лепенки, нито дрън-дрън. Стискам ти палци да успееш. Не си търси оправдания. Не знам на колко години си и дали имаш деца, но няма по- силен стимул от това, да се съхраниш по- дълго, за да бъдеш до детенцето си Hug
Виж целия пост
# 82
Бре, как сьм пропуснала да се раzпиШа в неПуШаЧеската тема?  Shocked

От 19ти февруари 2002 година се Чувствам прекрасно беz цигари. Ама повеЧе от прекрасно  Peace
Няма лоШ дьх, няма zадьхване и сутреШно храЧене, диШам с пьлни гьрди (а това е голям + Щото сьм и духов муzикант..)
И най веЧе се Чувствам неzависима... не като преди, трьгна zа някьде, пьрвата ми работа е да проверя имам ли цигари...и достатьЧно ли Ще са ми...
Виж целия пост
# 83
Момичета аз съм надебеляла с 4-ри килограма за последната една година и затова ме е страх,ако спра цигарите да не кача още,че свалянето е много трудно.Иска ми се и на диета да се подложа,но не работя и не извършвам никакви физически дейности освен къшните,и чакам степера за сега,пък да видим и дори като го получа колко ще го ползвам.Спирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисля,че с волята си няма да имам проблеми,проблема ми е в страха.
Виж целия пост
# 84
.Спирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисля,че с волята си няма да имам проблеми
Това за волята беше много забавно, при условие, че пушиш в момента Laughing
Виж целия пост
# 85
.Спирала съм цигарите за един месец от раз и затова мисля,че с волята си няма да имам проблеми
Това за волята беше много забавно, при условие, че пушиш в момента Laughing
Ами да,забавно е,за тези,които нямат воля.А пуша защото искам.И ще ги спра,когато си поискам,защото мога-и съм го правила.А говорех за страх от напълняване.
Виж целия пост
# 86
Това ми напомня за онзи лаф "Е, ми то е много лесно да се спрат цигарите бе-аз съм го правил поне стотина пъти!"  Whistling
Виж целия пост
# 87
Аз пушех по 1 кутия на ден цигари,сутрин задължително кашлях ,при всяко усилие кашлях ,уплаших се когато се качих с компания на Мусала и единствено на мен не ми стигаше въздуха ,наложи се да сляза веднага защото се почувствах зле и от тогава вече не пуша ,резултата е че не се задъхвам ,сутрин не кашлям ,единственото неприятно минусче от цялата работа е че качих 5 кг,но това е поправимо  Peace
Виж целия пост
# 88
Ами да,забавно е,за тези,които нямат воля.
Аз явно съм от тези с воля, защото не пуша и пак ми е забавно. Пък то е ясно, че ако искаш ще пушиш и ако решиш ще ги спреш. Но все пак заглавието на темата е : Как се чувствате след спиране на цигарите ?, така че...
Виж целия пост
# 89
...А пуша защото искам.И ще ги спра,когато си поискам,защото мога-и съм го правила.А говорех за страх от напълняване.


хе хе, така ме развесели, всички пушачи така се оправдават, от опит знам _ и аз ги приказвах такива...
Ама се е случвало да не искам да пуша, а пак съм пушила...  Wink

Я поискай да не пушиш  Wink Да видим толкова ли Ще ти е лесно, колкото приказваш?
Пък 5 кила нагоре, надолу няма zнаЧение, килата се смъкват по_ бьрzо отколкото си мислиш.

Аз например напълнях с 10 кила само месец след като отказах цигарите, освен това пък и забременях и се отече... (стигнах 75 кг.)
Родих, спазих малко диетка и... се получи.
Сега съм 52 килца и съм доволна  Peace
Виж целия пост
# 90
От 3 години не пуша и се чувствам перфектно, чудя се защо въобще съм го правила. Толкова е свежарско да си непушач, кофти е само в голяма компания на затворено, димната завеса те кара да ревеш и да искаш да избиеш един по един всички пушачи Mr. Green.
Килограми не качих може би защото никога не съм имала желанието да заместя цигарите с нещо друго. Всичко е въпрос на нагласа.
Успех на всички, които искат да спрат цигарите, не е трудно, повярвайте, и не боли! Peace
Виж целия пост
# 91
точно днес стана един месец от както не съм пушила Embarassed,чувствам се страхотно и много се гордея със себе си newsm44,пушех по кутия на ден smile3511
Трудно е в началото но си заслужава newsm10,що се отнася до килограмите надявам се бързо да се възстановя че качих 4-5 килца,а лятото наближава doh
Виж целия пост
# 92
Не пуша откак родих второто си дете. За щастие, съпруга ми също ги отказа малко след мен. Чувствам се страхотно, след като в продължение на 14 години съм пафкала Embarassed
В нас не се пуши, за щастие и повечето места, където ходим, също не се пуши. По заведения през зимата рядко ходим, т.к. няма кой да гледа децата.
А за напълняването......6-7 килца имам отгоре, а мъжо-14кг, то при него беше належащо да понапълнее, че беше много слаб
Виж целия пост
# 93
Не пуша от около 20 дни , след като прекарах сериозен грип реших да не си затормозявам организма с тази отрова и ето ...засега удържам ....дано да е за постояно Peace Peace
Няма още кой знае колко положителен ефект , но може би след време ще открия , за килограми не забелязвам да съм качила , даже може да съм с 1-2 килца надолу
Виж целия пост
# 94
 Аз пуша и нямам воля да спра цигарите.А  като се сетя,че ще натрупам килограми и мигновено се отказвам от мисълта да ги спра.
Имам приятелки които отказаха цигарите,а пушеха по 1-2 кутии и сега са много доволни
Виж целия пост
# 95
Аз вече не пуша от 16 дена.Знам,че е малко време,но поне напредвам бавно и славно.Дишам леко,мириша приятно,наспивам се по-бързо и добре и най-вече започвам да наливам форми,че бях доста изпосталяла.Единственото,което не ми допада,че и ез се чувствам постоянно подута.Имам чувството,че съм издута като гайда.
Ще добавя само,че ги спрях с Табекс,защото нямам воля да ги спра от раз.
Виж целия пост
# 96
Мъжът ми също ги спря с Табекс
Виж целия пост
# 97
преди година се пробвах с Табекс-ставаше ми гадно когато запаля(нали първите дни е разрешено)и естественно като всеки страстен пушач спрях Табекса Joy Joy Laughing Joy Joy, а не цигарите,а сега без никакви медикаменти,само С МНОГО ГОЛЯМА ВОЛЯ успях Hug newsm44,-верно рано е още да се каже но за сега... yes
пожелавам успех на всички които са се решили на тази крачка newsm10
Виж целия пост
# 98
Спрях ги от раз след една екскурзия в планината - от чистия въздух дробовете ми направо се прочистиха - първия ден храчех, после от само себе си се оправих... След като се върнах на работа, реших с колегите да изпуша една цигара с кафето и направо ми прилоша... хвърлих цигарата и оттогава (вече близо месец) не съм пушила. Килограми не съм качила, чувствам се по-жизнена и го няма онова задъхване след физическа работа. Освен това не е маловажен и фактът, че не мириша на цигари, че косата ми мирише на шампоан... абе, чувствам се отлично и се надявам да не се изкуша отново Praynig
Виж целия пост
# 99
Чувствам се чудесно  newsm44 newsm35 newsm10
Виж целия пост
# 100
Имам едно въпросче Embarassed Забелязахте ли, след спиране на цигарите кожата на лицето ви да е подобрила състоянието си?Аз още не съм намерила необходимата воля да ги откажа, но скоро се получи така, че не пуших около седмица и кожата на лицето ми през това време стана гладка, изчисти се...Но незнам дали се дължи на цигарите, или е просто съвпадение...
Виж целия пост
# 101
Аз ги бях отказала за един месец и точно лицето ми се изчисти,без пъпки и мекичко.Но качих 4 килограма и запалих от страх да не кача още.
Виж целия пост
# 102
В момента отново ги отказвам проклетите с Табекс. Преди 2 години ги отказах за 8 месеца, но в един момент от инат ги пропуших. След това пак ги отказах за един месец и отново пропуших. Сега се надявам да ги откажа окончателно и да не се връщам към този отвратителен навик. ако се наложи ще си купя и електронна цигара.
Виж целия пост
# 103
Аз си взех електронна цигара, но много взех да кашлям от нея, преди това с никотинови лепенки, спрях ги за три седмици, на следващата седмица трябваше да ми донесат въпросната цигара, но много забавиха доставката, издържах без лепенки още една седмица, донесоха ми цигарата, но пък имах известни ядове и реших да пална уж една цигара, стана ми гадно от нея, но изкуших се да запаля и още една и така сега пак си ги пуша #Cussing out.
Виж целия пост
# 104
Aera жалко!  Rolling Eyes Започвай наново отказа... не е трудно, нали?   Hug

И аз да се отчета отново  Simple Smile днес стават 4 месеца откакто не пуша!
Чувставам се супер. Кожата ми е много избистрена, косата ми има блясък и не кашлям като идиот  Mr. Green
Колежката ми си прави експерименти със мен напоследък. Пали цигара и понеже няма пепелник, ако се наложи дава цигарата във ръката ми, докато си свърши нещо там... опитва се да ме изкуши, ама не става  Mr. Green Каза, че определено съм инат  Simple Smile
Обаче след като съм държала цигарата и, направо ми се повръща от ужасната миризма по пръстите ми  Sick Чудя се непушачите (включително и детето ми) около мен как са ме търпяли такава воняща.  Thinking
Момичета, дерзайте! Това е най-хубавото нещо което правим за себе си!  Hug
Успех на всички престрашили се!  Hug
Виж целия пост
# 105
Свекъра, който е пушач днес ме пита- Ама хич ли не си запалвала, ама даже не си дръпвала?!? След като потвърдих, получих поздравленията на всички. Много се гордея със себе си, че удържам фронта. На моменти ми иде да зарежа всичко и да отида до най- близкия магазин за кутия цигари, но се спирам и си давам сметка, че не може една димяща хартия, пълна с треволяк да е по- силна от мен.
Като стана въпрос за кожата на лицето обаче, ще се оплача, че в момента изобщо не харесвам своята. Не знам на какво се дължи и дали изобщо има нещо общо с цигарите, но се надявам скоро да се оправи Simple Smile
Виж целия пост
# 106
Аз съм ги спирала веднъж,преди около5-6 години.От раз.Но сега пак пуша.Вече може би година.
Много искам да ги спра,но най ме е страх да не напълнея Sad
Винаги като ми свършат цигарите си казвам," е,карй,повече няма да пуша"
И пак си купувам като си обещавам,че е за последно Sad
Виж целия пост
# 107
Заради едното напълняване ме е страх, но с ваша помощ може и да стане. Май трябва да ви чета по-честичко!
Виж целия пост
# 108
Свършиха ми цигарите Confused
Мисля да не си купувам,да видим до кога ще  издържа.Сега пия кафе БЕЗ цигари  Laughing
Усещам липсата им ама.....няма как
Замествам с наргиле Laughing Върши работа
Виж целия пост
# 109
А пък аз не пуша вече 2 год и 2 месеца. Успях даже да откажа и МоЯ, та той вече 7-ми месец не пуши и съм ОСОБЕНО самодоволна!!! Нормализира ми се съня, кожата и храносмилането. Просто трябва да имате воля и търпение !!!  smile3528 smile3530  newsm81 lovekiss
Виж целия пост
# 110
Аз ги бях отказала за един месец и точно лицето ми се изчисти,без пъпки и мекичко.Но качих 4 килограма и запалих от страх да не кача още.
не е трябвало да се отказваш,така и така вече си ги качила Embarassed Rolling Eyes,после ще сваляме Laughing
давай пак опитай newsm10
стискам палци
Виж целия пост
# 111
 #Puppy dog
аз пак започнах Sad от 23-и май не бях палила... не можах..слаба ми е волята..! А така съжалявам!  ooooh! ooooh!

Бях спряла, пих ужасно много вода - по 4-5 литра на ден и гледах да се движа повече.... дали ще даде отрицателен ефект спирането на тази гадна отрова?  #2gunfire
Виж целия пост
# 112
Не се плашете от напълняване момичета,ако не посягате към ядене всеки път,когато ви се допуши няма да имате проблем.


Виж целия пост
# 113
.... дали ще даде отрицателен ефект спирането на тази гадна отрова?  #2gunfire
Joy Ами спирането не знам, ама почването
Виж целия пост
# 114
Не пуша от 6 дни и ми се струва, че вече виждам разлика в лицето си - тена е по-бистър. Може и да си внушавам, но това, че ще стана по-красива е допълнителен стимул за суетната ми душица.
Най-голям мотив обаче е желанието ми да ставам майка. Съпругът ми също ги отказва с мен и си даваме кураж взаимно.
Виж целия пост
# 115
И аз тук Hug.Спряла съм ги, няма накъде!Пушех по 5-6 цигари на ден до преди 2 седмици, но се надявам и вярвам, че ще удържа фронта.Ще ви чета често да си подкрепям волята.
И мен ме е страх от напълняване, но аз по принцип не ям хляб, не пия газирано, и стриктно ограничавам сладкото, та се надявам продължавайки така да не кача кг. Имам и лепенки и ел.цигара, но мисля да карам само с воля, а в случай, че усетя трудност да си помогна с тях.
Успех, момичета, и нека се пдкрепяме!!!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 116
Срам ме е, но ще се включа в темата като бивш НЕпушач. Понастоящем ще ги отказвам. Не пуших 6 години и от скука пропуших. Както и да е, много бързо се пропушва, да го знаете. За съжаление подлъгах и мъжа ми, който пък 2 год. не беше пушил. Сега и той и аз пушим. Той си взе Табекс и дъвки, така ги отказа и първият път. Аз ще ги отказвам с воля, може би и малко дъвки, не знам. Ще включа и книгата на Алън КАр, която ми помогна първият път.
Мразя се от дъното на душата си, как допуснах това нещо да ми се случи повторно.
Срам ме е, че пуша, срам ме е че съм пушач. Това е отврътително за една жена и аз искам да ги спра, мамка им!
 #Cussing out
Виж целия пост
# 117
Имам едно въпросче Embarassed Забелязахте ли, след спиране на цигарите кожата на лицето ви да е подобрила състоянието си?Аз още не съм намерила необходимата воля да ги откажа, но скоро се получи така, че не пуших около седмица и кожата на лицето ми през това време стана гладка, изчисти се...Но незнам дали се дължи на цигарите, или е просто съвпадение...

Разбира се,че се подобрява.Цигарите са един от най големите врагове на кожата.За мен това също беше една от водещите причини да се откажа.

Да актуализирам-не пуша вече повече от 3 месеца Party
Виж целия пост
# 118
Срам ме е, но ще се включа в темата като бивш НЕпушач. . Не пуших 6 години и от скука пропуших.
Аз затова казвам, че бивш пушач няма, както и алкохолик, и наркоман. С това се бориш цял живот, всеки ден!
Виж целия пост
# 119
Имам още 1 кутия  Tired
изпушвам я и край  Crossing Arms

няма смисъл да я пазя - знам че така или иначе, докато е вкъщи ще пуша  Shocked

Аз пуша от година Sick как направих тази глупост на стари години, незнам  Rolling Eyes

Отрази ми се ИЗКЛЮЧИТЕЛНО зле. Пъпчасах, надебелях  Shocked , косата ми започна да пада, смърдя на зла гад  Tired

Айде да си направим темичка и да запишем като отчетни, за да се подкрепяме... иначе не ми се вярва да успея  Praynig
какво ще кажете?
Виж целия пост
# 120
Срам ме е, но ще се включа в темата като бивш НЕпушач. . Не пуших 6 години и от скука пропуших.
Аз затова казвам, че бивш пушач няма, както и алкохолик, и наркоман. С това се бориш цял живот, всеки ден!

Да, така е! Много внимавайте, да не паднете в капана отново. Едно дръпване ви дели, повярвайте ми!
Виж целия пост
# 121
Имам още 1 кутия  Tired
изпушвам я и край  Crossing Arms

няма смисъл да я пазя - знам че така или иначе, докато е вкъщи ще пуша  Shocked

Аз пуша от година Sick как направих тази глупост на стари години, незнам  Rolling Eyes

Отрази ми се ИЗКЛЮЧИТЕЛНО зле. Пъпчасах, надебелях  Shocked , косата ми започна да пада, смърдя на зла гад  Tired

Айде да си направим темичка и да запишем като отчетни, за да се подкрепяме... иначе не ми се вярва да успея  Praynig
какво ще кажете?

Аз сом съгласна. Но може би в Дом и семейство, че тая тема не е за тук.
мона лиза, и аз съм така, днес допушвам кутията и от утре край!
Виж целия пост
# 122
Ами то нали в тази тема това си пишем. Едва ли е необходимо да правим друга. Който има нужда, и тук може да намери подкрепа
 Hug
А с тази уговорка за последната кутия...последните няколко месеца всяка кутия ми беше последната. Дано наистина успеете и не се подлъжете. Този момент е мноооого тънък
Виж целия пост
# 123
Аз вече веднъж съм ги спирала, знам как е. Сега определено ми е доста по-лесно от преди, защото преди пушех 10 години и дори не си спомнях какъв е живота без цигари. А сега го помня, и то много добре. 6 години ми беше прекрасно.Сега пуша от половин година. От утре ги спирам, още повече, че в момента и мъжа ми ги спира и ми е по-лесно,защото няма кой да ме дразни. Предният път, когато ги отказвах, той пушеше и пак успях. Спомням си гордостта, която и зпитвах. Чувството е страхотно Peace
Виж целия пост
# 124
Не пуша от осем дни. Реших да ги откажа след като прочетох темичката ви. Много ми помогнахте.
Виж целия пост
# 125
Аз по косата и тялото нямам наблюдения, чувствам се по-тонизирана, енергична, нямам промяна в апетита, но ми се пуууши, пуууши... Табекс помага много, поне на мен.
Виж целия пост
# 126
И аз спрях цигарите от 1 седмица, не че е от отдавна, но поне съм сигурна, че причината заради която ги спрях си заслужава- разбрах че съм бременна.  Simple SmileКакъв друг по-голям стимул за това да откажеш тези гадинки? Всеки път съм си казвала преди това, че на следващия ден няма да пуша вече(особенно като препуша вечер), но сутрин като си направя кафе първата ми мисъл е къде са ми цигарите. В един момент почнах да се чувствам ужасно безволева, но ето че сега мотивацията ми е по-силна от страстното ми пушене(кутия и половина на ден). Пожелавам на всички решили да откажат цигарите успех,воля и явно и малко инат трябва. Все пак го правим за себе си. А за това как се чувствам искам да кажа че хапвам повечко, но незнам дали е заради бебо или заради отказването от тютюна. newsm78
Виж целия пост
# 127
inlove, честито, няма по- голям стимул от този да родиш едно здраво бебче. По- добре да хапваш повече, отколкото да пушиш! Леко бременеене  bouquet
Виж целия пост
# 128
Горда от себе си първо- май станаха 7 месеца без цигари! От месеци се събуждам без обичайното преди главобоие, по-спокойна, по-трудно се изнервям, по-концентрирана във всичко което правя... Е, понапълнях с 7-8 кг, но май повече се харесвам така  Blush.
Виж целия пост
# 129
Браво на Ети Ко , и честито на inlove!
Определено след спирането на гадовете се чувствам по-тонизирана, по-спокойна и по-енергична.Иначе сякаш ми "изпивзхз" силите #2gunfire
Виж целия пост
# 130
Хоп троп, днес ми е втори ден без смръдни Mr. Green
Изобщо не ми липсват, и съм много щастлива!
Спомних си какво е да си непушач Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 131
Не пуша от близо 6 месеца.  newsm44
Причината е, че направо се отвратих от 41 годишната си колежка. Случи се през Декември, когато нея я хвана някакъв грип и въпреки това, че едва дишаше тя продължаваше да пафка. Кашляше като стара циганка. Ужас!!! Освен това заяви, че няма да си купува по скъпи и ефикасни лекарства, защото нямала пари за цигари. Представяте ли си? Пък и кожата и е тъмна и мн мн сбръчкана, абе....да не продължавам. Просто се замислих дали и аз искам да изглеждам така( а аз определено не искам) и ги спрях от раз.
Виж целия пост
# 132
Здравейте,по-красиви,ухаещи приятно,със сияйни кожи и забравили вече прословутата фраза ¨само да изпуша една цигара¨-браво момичета  bouquet
толкова ми е приятно да видя че сме доста решилите да се откажем от тази гадост-аз направих вече 42 дена има моменти в които ми се иска да запаля ¨само 1 цигара¨,но НЕЕЕЕ няма смисъл-стигнах до тук и няма да се откажа
На мен ми повлияха едни думи на моята половинка/проявявяш слабост с тази си зависимост от цигарите-явно са по-силни от теб/направо ме приземи на земята Mr. Green Mr. Green Mr. Green
стискам палци всички ние,да сме осъзнали че това е за наше добро и апелирам кaм още ¨доброволци¨ Laughing за присъединяване...имаме нужда от подкрепа Wink
Виж целия пост
# 133
bouquet
Виж целия пост
# 134
Спрях ги когато забременях.Преди две седмици запалих пак,но реших повече да не пуша,и без това вкъщи не се пуши.
Чувствам се много добре.Дишам по-скопойно.Не кашлям.Не се изморявам толкова бързо.Кожата ми е хубава,косата също.И определено ми е по-добре без цигарения дим.
Виж целия пост
# 135
Аз не пуша от 3 месеца  Peace ! Спрях ги защото забременях и изобщо не ми се пушеше, за съжаление обаче бременността ми не продължи дълго. Въпреки това аз реших да продължа да не пуша и за сега е така. Не ми се пуши постоянно, но има моменти в които направо се чудя как да се възпирам, като някаква криза. Пуши ми се също когато сме голяма компания и пия алкохол, просто алкохола много ме провокира #2gunfire. Мога да кажа, че забелязах че кожата ми се избистри и се чувствам по- свежа и тонизирана  Party
Виж целия пост
# 136
В момента, в който почувствате слабост и си помислите, че ви се пуши (това е само заблуда), се сетете, че със спирането на цигарите вие само печелите, нищо не губите. С поддаването отново изпадате в позиция "губещи"!
Виж целия пост
# 137
Вече 13 дни съм без цигари. Имам си две-три килца отгоре, но съм и с два-три номера по-красива.
Давайте момичета, наистина не губим нищо!
Виж целия пост
# 138
Браво на мацките, устояли на изкушението да не палнат отново отровата smile3501 Аз два пъти ги отказвах - първия път преди да забременея. След около година пак пропуших Embarassed И сега през Февруари и Март отново реших да ги спра, но качих 8 килограма Cry Но ще продължавам с опитите за отказване. Пък дано да успея...
Виж целия пост
# 139
Добре де, увеличавате ли храненето, защо така качвате кг? Да не би да замествате цигарите и пушенето с нещо за дъвчене?
Виж целия пост
# 140
Според мен се забавя метаболизмът, просто реакция на организма при прочистването от отровата. Повечето хора, които отказаха цигарите край мен твърдят, че ядат даже по-малко, но въпреки всичко качиха страшно много килограми. Аз също по-горе бях писала, че за периода, в който ги спрях, не толкова, че пълнеех, а по-скоро се чувствах адски подута, все едно някой ме беше помпал, а наистина ядях по-малко. Ако бях продължила сигурно след това  щях да почна да качвам и килца.
Виж целия пост
# 141
Ако мислите, че се забавя метаболизма, засилвайте го с познатите средства.
Аз навремето когато спирах цигарите не съм напълнявала въобще. Thinking
Виж целия пост
# 142
А също много напълнях като ги спрях.Това беше преди 2 години.Смея да твърдя ,че като пушех, ядях много повече,но не качвах.Сега колкото и да се ограничавам все на едно място стоя.Бях качила 8 кг,свалих 4 и от тогава не мога да мръдна на никъде.И това ме влудява ужасно.
Виж целия пост
# 143
ЧЕ 4 КИЛА ПРОБЛЕМ ЛИ СА? АЗ КАЧИХ 18, АМА СИ СЕ ХАРЕСВАМ И МЕ ХАРЕСВАТ !!!  Laughing Laughing Laughing hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 144
Я колко много непушачки Simple Smile.Браво момичета  bouquet.Аз направих 6 мес. откакто не пуша, и аз  качих малко, около 5 кг., 2 свалих и на другите 3 ще им вида сметката Simple Smile.Аз с цигарите се преборих, та килограми ли ще ми се опират? Crazy.Чувствам се много добре, свежа и най-важното - давам личен пример на децата си.
Успех !
Виж целия пост
# 145
С опънати дънки. Laughing
 Качила съм около 5 кг. за три години,което не е драстично,но е дразнещо.Хората около мен ми казват,че се втелявам,но не се харесвам защото всичко ми е качено на Д-то. Mr. Green проблема ми е,че като спрях цигарите проядох сладко и то в големи количества.
Виж целия пост
# 146
И аз не пуша след като разбрах, че съм бременна.Но се чувствам подута, качила съм сигурно 2кг. за две седмици, защото не може да е от бебчо толкова бързо според мене. Може ли някой да обясни каква е зависимостта между цигарите и метаболизма и съответно как може да се вкара този метаболизъм в правия път след спирането на цигарите.?
Виж целия пост
# 147
Triabva mu vreme da se nagodi kam normalnia si ritum (sorry, ama problem s Flextype).
Виж целия пост
# 148
аз също качих 6кг., Shocked Embarassedно от 5 дена сам на режима на Дюкан и сам свалила 2кг Peaceпоизчаках само да мине малко време след спирането на цигарите за да не стресирам организма и вече се погрижих и за качените  килца Laughing
Успех на всички
НЕ Е ЛЕСНО,НО КОЙ ХАРЕСВА ЛЕСНИТЕ НЕщА Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 149
Браво, пантерка, и моето дупе бая взе да се заобля, но и аз ще впрегна всички усилия скоро, само да свършим ремонта и започвам диета, че сега само на сухинки и полуфабрикати. И аз бях преди време на Дюкан. С него се свалят най- бързо, но сякаш не бих се наела пак, има толкова ограничения. Успех Hug
Виж целия пост
# 150
както се чувствах и като ги пушек.Аз лично не усетих разликата.И сега като ги пропуших пак си е същото.
Виж целия пост
# 151
проядох сладко и то в големи количества.

Това е нормално, както при наркоманите, в абстиненция, ядат много сладко, защото тялото има нужда от серототин или ендрофин ... не помня точно какво беше, но смисълът е такъв. Затова е хубаво да се пие табекс или друг заместител, защото замества никотинът и по този начин мозъкът не изпраща сигнали на тялото, че нещо е в недостиг и следователно трябва да се компенсира със захари.
Не знам колко никотинът влияе на метаболизма, няма логика newsm78 ... как ще спомага обмяната на веществата нещо, което пречи на клетките и кръвта да се насища с кислород... Не е ли по-логично да вреди? Повечето хора качват, защото гризкат разни неща, гладът не нараства, но нуждата да ти се подмята нещо из устата е голяма и те си го признават. Аз лично колкото пъти съм ги спирала, съм сваляла кила, но и винаги съм си налагала да не се падам в капана на нуждата от гризане, но иначе доста шоколад хапвах, защото знаех, че той поне ми помага. А и използвах Табекс и определено мога да го похваля.
Виж целия пост
# 152
Аз ги отказах преди 2 години и половина. Чувствам се прекрасно и може би съм някакво изключение, но отслабнах драстично и трайно newsm78 Също така още един съществен плюс - спестявам около 150 лв месечно Mr. Green
Виж целия пост
# 153
Misty ,при мен спирането на цигарите не беше планирано.Преди 3,5г.след един купон,където изпуших  една кутия цигари за няколко часа плюс добавката на алкохол, на другата сутрин исках да умра.И повече не си купих(цигари) Mr. Green.Но никога до този момент не съм запалвала ,нито съм била на ръба да си купя отново цигари .Така,че не съм имала нужда от Табекс или подобни.
Виж целия пост
# 154
Бях ги спряла 2 пъти за по 8-9месеца.Чувствах се много добре.Лицето ти е изчиства абе много положителни ефекти има.Замислям се пак да спирам дано този път изтрая повечко.Табекса не помага или ги спираш от раз или няма да стане.Аз съм пушачка откъдето и да погледнеш с тия лепенки не става.Килограмите се качват повечето пъти в първите 3 месеца.Това забелязах,така,че ако внимаваш какво хапваш тогава след това няма да имаш проблеми и с това
Виж целия пост
# 155
Triabva mu vreme da se nagodi kam normalnia si ritum (sorry, ama problem s Flextype).

колко време му трябва?
а белите дробове след колко години се възстановяват?  newsm78

аз бях писала преди известно време, че ги спрях, ама пак се омотах с тях  #2gunfire

но сега като ви чета отново така се надъхах  Praynig
Виж целия пост
# 156
Ако мислите, че се забавя метаболизма, засилвайте го с познатите средства.
Аз навремето когато спирах цигарите не съм напълнявала въобще. Thinking
Вивиан, подскажи де, кои спедства имаш предвид
а белите дробове след колко години се възстановяват?  newsm78
Мисля, че най- малко 6 месеца трябват на дробовете да се изчистят, а иначе след 15 години непушене се изравнява риска от сърдечно- съдови заболявания с този при непушач. Това го четох преди години в статия. Ще я потърся и ще напиша какво пише
Виж целия пост
# 157
Не бях страстен пушач но си пофуфквах  Whistling Забременях и ги отказах ..мЪжо покрай мен тоЖе  Hug

радвема се че и досега не съм пропушила , чуствам се супер, кожата ми се изчисти с килограмите/метаболизма мисля че също нямам проблем.
Преди за забременея бях 46 кг(тогава си пофуфквах) сега съм 49 кг  Hug ...2-3 кг. не са ми болка за умиране  Wink
Виж целия пост
# 158
Според мен спирането на цигарите НЕ забавя метаболизма, а точно обратното. Съгласна съм с Мисти. Няма логика. Просто някой хора напълняват, защото по един или  друг начин заместват цигарите с нещо.

Креми, начините за засилване на метаболизма са известни:
1. Спорт
2. Вода
3. Закуска
4. Контрастни душове
5. Хранене на два часа (макс 3) - с нещо мъничко, например сок или плод/зеленчук.
6. Зелен чай, ЕМК, Q10
7. Да не се гладува
8. Да се яде люто (люти чушки)

За тези знам аз, и съм ги прилагала. В момента също прилагам повечето. Действат идеално.



Виж целия пост
# 159
Вивиан Peace споделям поста ти


Това за зеления чай и задължителната закуска  Hug е мн.вярно, наистина ускоряват метаболизма и спомагат за постепенното сваляне на кг.  натрупани от спирането на цигарките  Wink
Виж целия пост
# 160

защо?  newsm78
Виж целия пост
# 161
Благодаря, вивиан, дес, ще се опитам и аз да си създам подходящ режим, за да сваля натрупаното и да поддържам добър тонус Hug
Виж целия пост
# 162
Креми, после пиши какво си измислила  Flutter

Виж целия пост
# 163
Вземе от глад да почнеш пак да "гризеш" гадните цигарки  Wink

наистина не е нужно да се гладува когато скоро си спрял гицарите пък и строгите режими ..обикновено след такива следва йо-йо ефекта  Crazy

С две ръце съм за зелиния чай  Peace (лично съм го изпитала ) има ефект ..е не е мигновен но има  Hug
Виж целия пост
# 164

Тези съвети нямат нищо общо с цигарите. Те са си принципни, за засилване или поддържане на метаболизма. Но понеже стана дума за метаболизъм, затова и ги споменах.
Когато се гладува метаболизма спада, тъй като не се поемат достатъчно калории и тялото постепенно минава на "защитен" режим, метаболизмът също рязко се забавя. Затова при диети не се препоръчва гладуване, а редовно хранене.
Виж целия пост
# 165
съгласна сам fingerscrossed
пия 1,5л.вода на ден,от скоро закусвам(3 месеца) и след обяд и вечеря пия зелен чай,фитнес,коремни преси,скъсване с цигарките...абе нов човек беееее Hands Clap
Виж целия пост
# 166
съгласна сам fingerscrossed
пия 1,5л.вода на ден,от скоро закусвам(3 месеца) и след обяд и вечеря пия зелен чай,фитнес,коремни преси,скъсване с цигарките...абе нов човек беееее Hands Clap


При този начин на живот, качи ли кг. след като спря да пушиш?
Виж целия пост
# 167
А какво точно закусвате. Пантерка, ти сигурно овесени трици с кисело мляко Wink. Аз си мисля да си взема от тези протеиновите шейкове.
Виж целия пост
# 168
Аз започнах да закусвам кисело мляко с ленено семе. Позабравена от мен закуска, която обаче супер ми се отразява на косата  Peace
Виж целия пост
# 169
Аз закусвам с плод и горчиво кафе / такъв ми е режима Simple Smile/.
Виж целия пост
# 170
Не съм забелязала разлика след спирането им. Не пуша почти 3 години вече (откакто разбрах, че съм бременна). Никога не съм чувствала никотинов глад. И никога не ми се е допушвало след като ги спрях.
Виж целия пост
# 171
Аз закусвам с плод и горчиво кафе / такъв ми е режима Simple Smile/.
На мен закуската ми е най-обилна тъЙ да се каже  Wink гледам вечерята да ми е минимална и до 17 ч  Peace

горе долу ми е такъв режима който го нарушавам в дните около цикъла ..по разбираеми причини  Whistling

.....А пия също ленено семе през вечер 1-2 суп лъжици (не смляно) с две чаши вода(го прокарвам) вечер преди лягане  Peace  ..... помага за редовен стомах и също така за прословутия метаболизъм  Wink
Виж целия пост
# 172
Не пуша почти 3 години вече (откакто разбрах, че съм бременна). Никога не съм чувствала никотинов глад. И никога не ми се е допушвало след като ги спрях.

И при мен е същото, не пуша вече 5- 6 години и никога не ми се е появявало желанието да запаля.
Виж целия пост
# 173
Здравейте момичета!! Спрях цигарите за три дни от раз, но започна силна режеща болка в гърба. Казаха ми, че е от рязкото спиране. Пак започнах да пуша, но по 4-5 цигари на ден. Болката обаче не спира.Смятам да отида да си направя снимка, защото болката е много силна.
Виж целия пост
# 174
Това пък за първи път го чувам-не мисля, че може да има връзка между двете неща  Thinking
Виж целия пост
# 175
 
Здравейте момичета!! Спрях цигарите за три дни от раз, но започна силна режеща болка в гърба. Казаха ми, че е от рязкото спиране. Пак започнах да пуша, но по 4-5 цигари на ден. Болката обаче не спира.Смятам да отида да си направя снимка, защото болката е много силна.
                                                                                                  Отиди на лекар.Няма начин да е от цигарите Peace
Виж целия пост
# 176
съгласна сам fingerscrossed
пия 1,5л.вода на ден,от скоро закусвам(3 месеца) и след обяд и вечеря пия зелен чай,фитнес,коремни преси,скъсване с цигарките...абе нов човек беееее Hands Clap


При този начин на живот, качи ли кг. след като спря да пушиш?
този начин на живот си го наложих след ката спрях цигарите и качих 6кг. Embarassed Joy Mr. Green,но вече свалям Peace
Успех Hug
Виж целия пост
# 177
Не пуша от 3 год.и 6 месеца.Чувствам се прекрасно, дори отслабнах първата година след като ги спрях. От тогава непрекъснато се ми се изчиства организма,сутрин е просто  Sick, повечето отказали цигарите сигурно ме разбират какво имам предвид.
Виж целия пост
# 178
Аз пък не съм забелязала да съм имала промяна на каквото и да е, когато спрях да пуша предишният път. Нито коса, нито кожа, нито зъби, нито кг, нищо не ми се промени  Thinking
Виж целия пост
# 179
Не пуша от 3 год.и 6 месеца.Чувствам се прекрасно, дори отслабнах първата година след като ги спрях. От тогава непрекъснато се ми се изчиства организма,сутрин е просто  Sick, повечето отказали цигарите сигурно ме разбират какво имам предвид.

Как се изчиства сутрин организмът вече трета година ?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 180
Как се изчиства сутрин организмът вече трета година ?  Rolling Eyes

Кашляш като магаре понеже изкарваш катранените насложения.
Когато пушиш не кашляш така както като спреш.

Иначе по темата - аз се чувствам прекрасно без цигари. Изведнъж всичко в мен заживява в синхрон с външната среда. Друг вкус, друго обоняние, други мисли в главата.
Но проблемът при мен е, че на всеки 3 или 6 или... месеца като се напия в компания и си купувам пакет цигари, който изпушвам на екс. След това бера душа поне седмица и все мисля, че това е краят ми  Laughing
Още не съм 100процентов непушач, но съм на път.
Виж целия пост
# 181
Как се изчиства сутрин организмът вече трета година ?  Rolling Eyes

Кашляш като магаре понеже изкарваш катранените насложения.
Когато пушиш не кашляш така както като спреш.


Оуу, mystic , а колко години си пушила ?

При мен е нямало такова нещо въобще, но всеки организъм си реагира различно.
Виж целия пост
# 182
Ами сигурно имам десетина години в актива ми. Но това не е само при мен. При повечето екс-пушачи е така. Организмът изхвърля отровата години наред - било то с кашлица, било то с храчки.
Сега като се замисля, последно пуших пак така инцидентно преди месеци. Не съм кашляла, понеже се активирах в спорт и други активитети, но знам, че дори и след години може да настъпи кашлицата.
Виж целия пост
# 183
Така и не съм кашляла след спирането на цигарите.Пушила съм почти 14 години,като през последната над кутия на ден. Но при мен нямаше кашлица сутрин или изобщо някаква или пък храчки newsm78
Виж целия пост
# 184
И аз първият път като ги спрях не съм кашляла. Но сега не пуша от понеделник и ужасно много кашлям. Това го отдавам на факта, че 6 години бях непушач и се бях изчистила напълно, и сега с това слабоумно пропушване така съм се замърсила, че затова сега кашлям така. Кашлях и докато пропушвах  baby_neutral
Виж целия пост
# 185
аз не че бях най-върлата пушачка на света, но реших да ги спра и вече две години не съм се пробвала наново Simple Smileи въпреки всичко 1 месец след това сънувах как пуша хахах най-много ми липсваха цигари, докато бях на диско или някъде където се пиеше, защото мн бързо се напивах Wink обикновено държах някоя др цигара, а тогава само чашата ...после свикнах и ми е мн добре така...може би леко понапълнях, но това беше временно явление Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Не пуша от октомври миналата година и се чувствам прекрасно само от мисълта, че съм успяла да издържа толкова време без цигара. Иначе пак си кашлям, косата ми си е добре, както беше преди да спра цигарите, а не по-добре. За кожата - не знам. Като че ли вече се поизчистих от токсините и докато в началото ми избиваха пъпки, сега съм доста по-добре. Случайно забелязах, че са ми изчезнали едни петна - алергия, но не установена точно от какво. Та тези петна си ги влача от 1998 г. Ще видя, дали ще се появят отново. Ако не, ще съм сигурна, че е от цигарите.
Виж целия пост
# 187
Не съм кашляла нито докато пушех, нито сега като ги отказвам. Чувала съм и мъже и жени пушачи да се дерат от кашлица, много неприятно
Виж целия пост
# 188
13-14g.пушех-кутия на ден не съм кашляла,нито пък сега когато ги спрях Rolling Eyes
и аз съм  сънувала че пуша и се събуждам адски гуздна пред себе си все едно наистина сам го направила Laughing
На мен ми е лесно да устисквам положението защото никoй от моето обкръжение не пуши,а и тук на обществени места не се пуши и общо взето няма кой да ме изкушава Peace
Виж целия пост
# 189
и аз съм  сънувала че пуша и се събуждам адски гуздна пред себе си все едно наистина сам го направила Laughing
На мен ми е лесно да устисквам положението защото никoй от моето обкръжение не пуши,а и тук на обществени места не се пуши и общо взето няма кой да ме изкушава Peace


Редовно сънувах подобни"кошмари' в началото.То си е в реда на нещата. Laughing Дори скоро пак имах такъв сън и бях ужасена.
Странно ,но около мен почти никой не пуши,с изключение на баща ми и две приятелки,с които сравнително рядко се виждам на маса.То тогава е най-трудния момент според мен да устискаш,особено ако има и пийване. Laughing Аз почти и никакъв алкохол не пия вече,Преди цигарка с винце или джин с тоник си беше много гот за мен. Mr. Green
Виж целия пост
# 190
Най-големия ми кошмар беше как ще седна на маса и няма да запаля цигара.няколко дни панически бягах от сбирки,най-накрая се престраших.Постоянно си играех със салфетките  Crazy
Виж целия пост
# 191
13-14g.пушех-кутия на ден не съм кашляла,нито пък сега когато ги спрях Rolling Eyes
и аз съм  сънувала че пуша и се събуждам адски гуздна пред себе си все едно наистина сам го направила Laughing


Охх, аз бях катастрофално положение, пушех по 2 кутии на ден задължително, а когато излизах вечер ми се събираха 4 кутии.  #Crazy

Направо не мога да повярвям, че съм била аз, кошмар.  ooooh!
Виж целия пост
# 192
Важното е ,че сега не пушим.Общо около 3 пъти съм сънувала ,че пуша  и в съня си се чувствах гузна,че го правя,Даже единия път се криех от някой.Странно ми беше ,че усещах вкуса на цигарата.
Виж целия пост
# 193
Странно ми беше ,че усещах вкуса на цигарата.
Да, човешкото съзнание е способно на мноого неща
Виж целия пост
# 194
Не пуша от два месеца,не съм забелязала промяна в коса,кожа и др.,но се чувствам отлично.
Сутрин се събуждам по отпочинала, абе нов човек.Не съжелявам че ги отказах дори се гордея с това, давам пример и на дъщеря си,коята е тинейджър.Мисля по-позитивно и ведро на всичко.
Дори цигареният дим ми пречи на моменти,когато повече хора около мен запалят.
Едва сега усещам какво е чувството да мисля трезво, дори се опитвам да убедя  съпруга ми да ги намали,ако не може да ги спре.НЕ ПУШЕТЕ. ПУШЕНЕТО УБИВА.Поне опитайте.Успех.
Виж целия пост
# 195
Не пуша от 4 месеца и половина и се чувствам чудесно. От тогава отслабнах с 9кг.  Grinning Чувствам се по-бодра и имам повече сили. Сутрин се събуждам по-отпочинала и в по-ведро настроение, чувствам се по-мотивирана с каквото и да се захвана. Тена на лицето ми се проясни, преди винаги изглеждах уморена и с тъмни кръгове под очите. Кожата на лицето ми придоби някакъв естествен блясък, а преди винаги беше суха и вяла.
Пожелавам успех на всички, които са решили да откажат цигарите!  Hug
 
Виж целия пост
# 196
Браво, флорес, как успя да отслабнеш толкова
Виж целия пост
# 197
kremi_s, повечето кг. ги свалих последния месец и нещо. Ограничих хапването, ям по-леки храни, пилешко и риба, повече плодове и зеленчуци, пия повече вода, без сладко, тестени, газирани напитки, без подправки и хапвам до 18ч. От 3 седмици вземам Кларинол и се движа повече. Ами това е Peace
Виж целия пост
# 198
Извинявам се за спама, но така или иначе говорим и за последствията от спиране на цигарите, а качването на кг. е едно от тях. Та искам да попитам за Кларинол. От известно време заглеждам рекламата и си мисля да си взема. Ти, Флорес, мислиш ли, че основната заслуга за свалянето на кг.- те ти е негова?
Виж целия пост
# 199
Не пуша от 3 год.и 6 месеца.Чувствам се прекрасно, дори отслабнах първата година след като ги спрях. От тогава непрекъснато се ми се изчиства организма,сутрин е просто  Sick, повечето отказали цигарите сигурно ме разбират какво имам предвид.

Как се изчиства сутрин организмът вече трета година ?  Rolling Eyes


Поне при мен сутрин се появиха храчки,устата ми лепнеше и жълтееше от секрети и изобщо изкарвах едни  Sick.........От няколко месеца обаче всичко отшумя и вече нищо не излиза Wink
Виж целия пост
# 200
Извинявам се за спама, но така или иначе говорим и за последствията от спиране на цигарите, а качването на кг. е едно от тях. Та искам да попитам за Кларинол. От известно време заглеждам рекламата и си мисля да си взема. Ти, Флорес, мислиш ли, че основната заслуга за свалянето на кг.- те ти е негова?
Не мисля, че основната заслуга за свалянето на кг. се дължи на Кларинол. Може би най-важното е пълноценен и балансиран хранителен режим, прием на много течности и движение. И най-важното - постоянство.  Peace
Виж целия пост
# 201
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172081.0

Ето я и темата за Кларинол
Виж целия пост
# 202
Ох, аз имам проблем със сладкото  ooooh! Откакто спрях да пуша, адски ми се яде сладко. Особено от обяд нататък е нещо ужасно. Позволявам си едно, две Корни-та, обаче не ми е достатъчно и само за това мисля. Дъщеря ми много обича Тутку бисквитките, и аз се включвам и там. Какво ще става с мен, не знам.

А иначе всеки ден спортувам поне по половин час.
Виж целия пост
# 203
Вивиан, вземи си от тези бонбони без захар и като ти се прияде сладко, лапвай да смучеш една. Има поне вече най- различни вкусове- ягода, сметана, кафе, мента...Засищат и глада дори
Виж целия пост
# 204
Вивиан, вземи си от тези бонбони без захар и като ти се прияде сладко, лапвай да смучеш една. Има поне вече най- различни вкусове- ягода, сметана, кафе, мента...Засищат и глада дори

Ох, при мене не минават тия, аз съм ужасен случай на тема сладко. И особено когато съм на диета, както съм сега, тогава настъпва зверсия глад за сладко. И даже съм правила шоколадова диета миналата година, хем диетувах, хем ядях шоколад.
Така съм аз, като трябва да отслабвам, кво да направя ... Crazy
Виж целия пост
# 205

Ох, при мене не минават тия, аз съм ужасен случай на тема сладко. И особено когато съм на диета, както съм сега, тогава настъпва зверсия глад за сладко. И даже съм правила шоколадова диета миналата година, хем диетувах, хем ядях шоколад.
Така съм аз, като трябва да отслабвам, кво да направя ... Crazy

Миличка, ако обичах мед, наблягай повечко на него, и в чай, в овесени ядки. И постепенно може и да не ти се хапва толкова, като си засищаш чрез меда желанието за сладко.
Виж целия пост
# 206

Ох, при мене не минават тия, аз съм ужасен случай на тема сладко. И особено когато съм на диета, както съм сега, тогава настъпва зверсия глад за сладко. И даже съм правила шоколадова диета миналата година, хем диетувах, хем ядях шоколад.
Така съм аз, като трябва да отслабвам, кво да направя ... Crazy

Миличка, ако обичах мед, наблягай повечко на него, и в чай, в овесени ядки. И постепенно може и да не ти се хапва толкова, като си засищаш чрез меда желанието за сладко.

Да, като краен метод го ползвам меда (като нямам друго сладичко Blush), но засега си хапвам Корнита, хем сладки, хем с шоколад, хем с овесени ядки  ooooh!
Виж целия пост
# 207

Да, като краен метод го ползвам меда (като нямам друго сладичко Blush), но засега си хапвам Корнита, хем сладки, хем с шоколад, хем с овесени ядки  ooooh!

Оооо хапвай си, пък и нужда от отслабване не виждам при теб.  Wink  А и ти си спортуваш в момента постоянно, така че Корнитата не са голяма проблем.  Peace Hug
Виж целия пост
# 208
Лошото е, че въпреки диетата и спортуването започвам да си внушавам, че напълнявам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 209
Лошото е, че въпреки диетата и спортуването започвам да си внушавам, че напълнявам  Rolling Eyes

Това е заради спортуването, чустваш се подута заради напомпването на мускулите.
Виж целия пост
# 210
Изчетох цялата ви тема.
Мисля и аз да се включа тук.Пуша от 8 години.Имам мн опити да спра гадните цигари,но все неуспешни.Мн ме е страх да не напълнея,но все ще се справя някак си.
От утре мисля да стана без цигара в ръката.Липсва ми воля,но....трябва да успея
Виж целия пост
# 211
Стискам ти палци! Аз само следя темата на този етап и чакам и моя момент да настъпи и да кажа баста на тези гадости. Така като чета момичетата и повече се нахъсвам. А за волята спор няма, трябва желязна.
Виж целия пост
# 212
Тази тема е много актуална при мен!Затова и аз се включвам!
На 9.05 в 16 ч изпуших последната си цигара! Cry
Пуша,или пушех от 14 години и сега настъпи моя момент!Напоследък си смуквах по 2 кутии на ден.И не че ми пречеха да ви кажа,никакви проблеми не съм имала,но един човек,в когото съм влюбена Embarassed,успя да ми повлияе.Не съм мислила,че някой ще може да ми повлияе и то без да ми говори въобще или да ме натиска.И той е пушил години наред и ги е отказал.И так и аз си казах-щом той може,какво ми пречи и на мен.И така от тогава не съм си купувала цигари,не съм запалвала!А всички около мен пушат! smile3511Изкушението е голямо,но няма пък!
Малко ми прозвуча,сякаш съм в групичка за анонимни алкохолици! hahaha
И да продължа-имам апетит,не е страшното това обаче!Сега пък ми се пие винце повече от преди! EmbarassedНе че прекалявам или се напивам,ама вечер си сипвам по2-3чаши.А не пия по принцип!
Спирам за сега.Ще изчета темата,обещавам!Горда съм със себе си! smile3521 newsm44
Забравих да кажа,че имам желание за спортуване-много голямо-гледам да не мисля за пушене и спорувам-фитнес,вело в къщи,обръч,въже!Полудяла съм!То ми личи и в подписа Joy
Виж целия пост
# 213
След като успяваш да пиеш алкохол без цигара, направо си герой!  Peace
Виж целия пост
# 214
Браво момичета smile3501 newsm10

http://www.vbox7.com/play:55d7d508
Виж целия пост
# 215
Тази тема е много актуална при мен!Затова и аз се включвам!
На 9.05 в 16 ч изпуших последната си цигара! Cry
Пуша,или пушех от 14 години и сега настъпи моя момент!Напоследък си смуквах по 2 кутии на ден.И не че ми пречеха да ви кажа,никакви проблеми не съм имала,но един човек,в когото съм влюбена Embarassed,успя да ми повлияе.Не съм мислила,че някой ще може да ми повлияе и то без да ми говори въобще или да ме натиска.И той е пушил години наред и ги е отказал.И так и аз си казах-щом той може,какво ми пречи и на мен.И така от тогава не съм си купувала цигари,не съм запалвала!А всички около мен пушат! smile3511Изкушението е голямо,но няма пък!

Малко ми прозвуча,сякаш съм в групичка за анонимни алкохолици! hahaha
И да продължа-имам апетит,не е страшното това обаче!Сега пък ми се пие винце повече от преди! EmbarassedНе че прекалявам или се напивам,ама вечер си сипвам по2-3чаши.А не пия по принцип!
Спирам за сега.Ще изчета темата,обещавам!Горда съм със себе си! smile3521 newsm44
Забравих да кажа,че имам желание за спортуване-много голямо-гледам да не мисля за пушене и спорувам-фитнес,вело в къщи,обръч,въже!Полудяла съм!То ми личи и в подписа Joy
браво,продължавай в същия дух Peace
Виж целия пост
# 216
angyL.A. , добре дошла в клуба. Hug

poli@ , стискаш ли още?
Виж целия пост
# 217
И аз се записвам при вас - мисля че настъпи момента и за мен. Без цигарен дим повече. Отдавна следя темата и се надъхвам... Много положително ми влияят коментарите ви - благодаря ви за надеждата. От днес ще опитам да стана друг човек. Моя мъж ми казва че никога няма да ги спра, защото пражя 2 неуспешни опита. Дано сега е по-различно. 
Виж целия пост
# 218
Моя мъж ми казва че никога няма да ги спра, защото пражя 2 неуспешни опита. Дано сега е по-различно. 
Тъкмо ще имаш още един стимул- да му докажеш, че не е прав
Виж целия пост
# 219
Почти 5 години не пуша, чувствам се страхотно. Обаче като гледам около мен жени с каква страст пушат цигара от цигара, леко ми се повдига. Неприятна гледка е, да знаете пушачки Peace
Виж целия пост
# 220
Спрях ги от раз, преди 3 години. Бях стигнала до 3 кутии. Пушех навсякъде- в колата, в спалнята, докато се храня...абе патология. КАто ги спрях, все едно се преродих. Стррахотно се чувствам и не искам дори да си помислям,че може пак да пропуша. Осъзнах вкуса на много неща, които преди не съм усещала..лошото е само,че качих 16 килограма, но на фона на пушенето- те са ми най-малкия проблем. Не сънувам,че пуша, не ми се допушва.
Виж целия пост
# 221
Почти 5 години не пуша, чувствам се страхотно. Обаче като гледам около мен жени с каква страст пушат цигара от цигара, леко ми се повдига. Неприятна гледка е, да знаете пушачки Peace
#Crazy и пушачка като бях ми беше грозно, а сега още повече. Особено на площадката като видя някоя баба,(пък и майки колко) повела внучето си на люлките. С едната ръка държи него и една торба с лопатки и кофички, а с другата цигарата и дърпа жадно жадно до лицето на детето и окадява района  Sick ooooh! Много се радвам, че спрях да пуша
Виж целия пост
# 222
Мда, когато си непушач виждаш света в съвсем друга светлина, колкото и смешно да звучи. Това всички отказали се от тая воня ще го подвърдят.
Виж целия пост
# 223
Малко лично, но да ви кажа една случка по темата. Правим ремонт, затваряме терасата и я правим една стая с кухнята. Онзи ден идва една приятелка с мъжа и детето си да се видим и да видят докъде сме стигнали. Тя е пушачка. Минаха 5 минути и тя ми вика- Ауу, ами къде пушите сега? Ами ние не пушим, й отговарям аз. Не й бях казвала за тази моя инициатива. Милата, остана крайно изненадана. Първо от това, че не пуша и после от това, че няма къде да си запали цигара. Сигурно вече няма да ми дойде на гости Laughing
Пък мъжът й веднага- Виждаш ли, жена- каза- не е модерно вече да се пуши. Може пък и тя да се стимулира и да ги спре...за пореден път Laughing
Виж целия пост
# 224
Аз от доста малка пропуших на 14-15 г да ме пита някой защо  newsm78, но никога не съм пушила повече от 5-6 цигари на ден имало е и изключения но са били много рядко. Спирала съм цигарите иначе 3-4 пъти за по половин до 1г. и после пак съм пропушвала но сега когато решихме, че ще имаме бебе веднага ги спрях и до днес не пуша. Мислех си че след като спра да кърмя ще пропуша наново но не още даже не ми се е искало. И отделно аз съм голям инат и винаги като кажа няма да пуша не пуша и край, а и не се дразня някой като пуши срещу мен. Относно килограмите винаги съм качвала 1-2 кила но след месец малко лишение ги няма.
Виж целия пост
# 225
Е, надъхахте ме!!!  Grinning
Ит вчера не пуша официално  Peace
Не съм от страсните пушачи, но по 4-5 на ден, особено вечер с питие и салатка....  Crazy Това ще е най-трудното. Вчера 3 пъти вечерях, за да не запаля... трябва да измисля нещо за тези "ситуации"  Thinking
Но казах край на дименето  Naughty! Само дето мъжо опушва положението... навивам го, ама той няма грам воля, а табекса му влияе зле на сърцето...
Като гледам колко хора са ги спрели, значи и аз мога!
Голямо Бравос на всички Вас!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 226
Диди, сподели моля те как Табекса влияе на сърцето, защото и моя мъж ги спира с Табекс и това ме притесни доста  Praynig
Виж целия пост
# 227
Имам 15-годишен стаж като пушачка. Спрях ги преди една година. Сутрин вкусът в устата ми е приятен, през деня, като завъртя глава, подушвам парфюма си (а не тютюневите наслоявания  Sick), пък и доста пари спестявам, като се има предвид, че на ден пушех по кутия, а това са си поне 3 лв. на ден = 90 лева месечно, с които си купувам далеч по-здравословни и приятно ухаещи нещица  Simple Smile Поне на мен това ми действа чудесно на настроението!
Виж целия пост
# 228
И още много плюсове има, например:
1. Пердетата в къщи не смърдят  Sick
2. Стените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. Цветята виреят по-добре в чистият въздух  Heart Eyes
4. Няма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. Децата дишат чист въздух (това трябваше да е на първо място де)
6. Дрехите си миришат на чистичко!
7. Косата също  Crazy
8. Спестяват се доооста пари
9. За здравето на всички е ясно  Hug
10. Самоуважението се връща!!!
11. Имаме повече свободно време, защото не ходим да изпушваме по една цигара (примерно)
12. Когато сме на място, на което не се пуши, не търсим място да пушим, чувстваме се добре и се гордеем, че сме непушачи!
13. Няма притеснение в 23,00ч. че няма да ни стигнат цигарите  ooooh!

и т.н...ужасииии  bouquet
Виж целия пост
# 229
И още много плюсове има, например:
1. Пердетата в къщи не смърдят  Sick
2. Стените не се опушват по ъгълчетата  Mr. Green
3. Цветята виреят по-добре в чистият въздух  Heart Eyes
4. Няма миене и чистене на гнусни пепелници, изпопадали по пода пепелища baby_neutral
5. Децата дишат чист въздух (това трябваше да е на първо място де)
6. Дрехите си миришат на чистичко!
7. Косата също  Crazy
8. Спестяват се доооста пари
Да, ама за половината неща трябва и мъжо да не пуши, а той се подмотва!
Вивиан, виж листовката. Мисля, че там пишеше нещо, да не се приема от хора със сърдечни проблеми... Мъж ми като малък е имал шум в сърцето. Отдавна няма (прави си изследвания), но като запична да пие хапчетата имаше сърцебиене, болки и се задъхваше. Хвърли ги в боклука. Но тези странични ефекти се проявяват още с първите таблетки. Ако първите дни му няма нищо, мисляче си е ок  Peace
За всеки случай прочетете внимателно листовката или се консултирайте с лекар Peace
Успех  Hug
Виж целия пост
# 230
Диди, благодаря ти   bouquet Това обяснява проблемите на мъжа ти с Табекса. На моя нищо му няма, ама аз да си питам, за всеки случай, да не му стане нещо  Blush
Виж целия пост
# 231
Диди777, не мога да разбера. Твоят мъж е спрял Табекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? Тези мъжеее! Дали няма да се чуства най- добре ако направо ги спре. Табекса за мен е измама. Важна е нагласата Peace
Виж целия пост
# 232
Креми, те мъжете са по-слабохарактерни, затова предпочитат да мислят, че едно хапче им помага Mr. Green Каквото щат да правят, важното е да не пушат  Whistling
Виж целия пост
# 233
Момичета,радвам се че съм добре приета тук!
Всичко е в главата да знаете-не вярвам на хапчета,лепенки и тем подобни!Иска се само воля за това.Аз се радвам,че не ми липсват ,а и ми е странно.Не съм нервна,припалва ми се само на моменти и то заради пустия навик-като седна някъде в заведение.Но не е болка за умиране!
Вивиан,гониме се с теб,май hahaha.Този списък с плюсовете ми хареса много  Peace.Аз сега ходя упорито на фитнес и много ми е хубаво-мислех да е 2 пъти седмично,но си казах-парите за цигарите ще ги давам във фитнеса-което значи че мога да ходя и по-често-по 3,и ми доставя удоволствие!
Въобще много често се гордея с това,че вече не пуша. Peace
Не ме дразнят пушачите-нека си пушат,тяхна си работа.Само могат да ми завиждат! newsm53
Благодаря на човека до мен за всичко това,което правя!И не съжалявам за нищо! newsm51
Виж целия пост
# 234
Диди777, не мога да разбера. Твоят мъж е спрял Табекса, защото не му действа добре на сърцето, и пак е почнал цигарките, щото му действат добре ли? Тези мъжеее! Дали няма да се чуства най- добре ако направо ги спре. Табекса за мен е измама. Важна е нагласата Peace
Да не мислиш, че аз го разбирам!  ooooh!  Tired
И пуши от.... 3-ти клас!  Crazy Аз пропуших след 18 (за какво ли), спрях ги заради един бас, 3 месеца след това разбрах че съм бременна (мъжо пушеше пред входа Twisted Evil  Joy - нямаме тераса и не давах под абсорбатора или на прозороца - това зимата и пак пушеше!!!  Sick И така повече от година.) След като спрях да кърмя пропуших наред с всички майки в градинката.... Срам  Embarassed Въпреки това, не се броя от редовните пушачки... Но пак съм се амбицирала покрай вас - втори ден  Wink, ама доста си хапвам.. Sad Което ми напомня и причината да пуша - вместо да ям. Нали все диети...
Но наистина всичко е до нагласа!!!  Peace Трябва само пренастройка  Laughing
Виж целия пост
# 235
След 30-годишен тютюнджийски стаж, с минимум 20 цигари/дневно, заявявам с гордост - "Цигара?!? Не!!! Благодаря!" Wink
Заредена съм с "Табекс" / взех само 4-5 хапчета/, никотинови лепенки /стоят си в портфейла , нещо в стил SOS /, 1 неотворена кутия цигари /да ми напомня, че мое е решението да не пуша, а не липсата на цигари/ и за сега успявам вече 6 дни да не пуша единствено със силата на съзнанието. За някои може и смешен да е този срок, но за мен е гигантска крачка към живот без тютюнев дим.
Цигарите не ми пречат, проблемът не е здравословен. Просто реших да отхвърля зависимостта от тютюневите монополи и да не ги спонсорирам повече. Свят ми се завива от факта колко ескурзии съм пропуснала, давайки пари,за да ги издишам във въздуха #Cussing out
За кожа и коса - все още не мога да споделя, но за чистия дъх.........ммммммммммммм  Peace.
Книгата на Алън Кар не ми въздейства, видя ми се комерсиална някак си... Thinking
За сега избягвам компаниите, които могат да отключат желанието "да запаля само една цигара"/Слава,Богу, че повечето ми приятели са или непушачи изначално, или екстютюнджии/ Пия кафето пред РС, в кабинета, в който, така или иначе, не пуша.  На диета съм и това беше най-оптималният момент за спирането - достигнах си целта, но нищо не ми пречи да удължа текущата фаза, за да стабилизирам постигнатото тегло и да не използвам пълнеенето като повод за връщане към порока.
Регистрирах се в този сайт - http://bg.help-eu.com/pages/index-21.html - и ежедневно получавам окуражителни имейли. Посетете го, може и на Вас да помогне Peace
Чакам да направя 1 месец и да се наградя с "нещо" за 90 лева, толкова давах месечно за цигари!!!
Моля, подкрепете ме с позитивна енергия Praynig БЛАГОДАРЯ  bowuu bowuu bowuu!!!

                 П.П. "Самото твое тръгване е вече стигане до нещо..."Блага Димитрова
Виж целия пост
# 236
lenny_pld , поздравления, аз не пуша от 7 м. и се надявам никога повече да не пропуша - това пожелавам и на теб Hug. Успех  bouquet.
Виж целия пост
# 237
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа тия лайна и това си е... Sad
Виж целия пост
# 238
аз като спра, ще кажа как се чувствам. не мога да ги откажа тия лайна и това си е... Sad
И аз така...все си викам-от утре ги спирам-ама пак си пуша Rolling EyesВъзхищавам се на всички,които са успели да ги откажат-направо сте герои Peace
Виж целия пост
# 239
Кarmacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Най-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Лично аз не пуша вече повече от пет години. Спрях цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за деня /по толкова пушех/. Първите дни вземах Табекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. Зорът беше месец. После се почувствах като нов човек, няма да повтарям изредените по-напред в темата благотворни промени за визията и организма. Награждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
Спрях цигарите, повтаряйки си за самоуспокоение и мотивация да продължа начинанието, че не го правя завинаги, защото бях силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече няма да запаля цигара. Понякога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. Точно по тази причина не бих запалила отново. Аз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че няма бивши пушачи. И точно за това вярвам, че щом аз съм успяла да ги спра - всеки може.
Успех на всички отказващи цигарите!Това е наистина нелека крачка, но си струва усилията.  Peace
Виж целия пост
# 240
Спрях ги от раз, преди 3 години. Бях стигнала до 3 кутии. Пушех навсякъде- в колата, в спалнята, докато се храня...абе патология. КАто ги спрях, все едно се преродих. Стррахотно се чувствам и не искам дори да си помислям,че може пак да пропуша. Осъзнах вкуса на много неща, които преди не съм усещала..лошото е само,че качих 16 килограма, но на фона на пушенето- те са ми най-малкия проблем. Не сънувам,че пуша, не ми се допушва.
Все едно слушам себе си   Laughing само без 16-те килограма и ги спрях преди 2 години не 3 .
Виж целия пост
# 241
Мен точно от напълняване ме е страх. Една позната ги спря преди година, захвана се да спортува, яде както преди и все пак е качила 5 кг.  Confused
Виж целия пост
# 242
Честно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото тая отрова. Peace
Виж целия пост
# 243
Честно казано по-добре 5 кг отгоре, отколкото тая отрова. Peace
Супер!
От 4 год. не пуша, а как пушеееех. Минимум 1 кутия, мъжа ми-2, абе ужас. Той първи ги отказа. Аз продължих, но накрая взех решение. Не е свързано със здравето пряко, но така или иначе то влияе. И на мет Табекса ми помогна. Сега не ми пречи, ако пушат около мен. Даже с колежки се качвам в "пушалнята" на приказки и малко да ме лъхне на тютюн. Не ми пречи.
Пожелавам успех на всички решили. Наистина си правете малки награди поне Laughing
Като си мисля, това са едни обувки на месец примерно  newsm78
Виж целия пост
# 244
Спряхме цигарите двамата с мъжа ми на 1 януари 2004г. А пушехме зверски!  Е, да не се лъжем, първия месец си беше трудничко - това е навик, който отгоре на всичко ти е приятен- не се забравя за ден - два. Не напълняхме въобще, на мен ми остана грозния навик да дъвча дъвка или да премятам из устата си вечно по някой бонбон. Адски е приятно обаче да усетиш аромати и вкусове , за които сетивата ти са били притъпени дотогава.
Виж целия пост
# 245
Кarmacoma, mamamishi, не сте решили, не сте ги отказали. Най-важна е вътрешната убеденост, че наистина искате да спрете цигарите. Лично аз не пуша вече повече от пет години. Спрях цигарите спонтанно, след като за първи път ми се случи да не ми стигнат две кутии за деня /по толкова пушех/. Първите дни вземах Табекс, когато зверски ми се допуши и пиех с литри вода - помагаше ми. Зорът беше месец. После се почувствах като нов човек, няма да повтарям изредените по-напред в темата благотворни промени за визията и организма. Награждавах се за всеки малък успех с подаръци от спестените пари - за първата седмица без цигари, 15 дни, месец...
Спрях цигарите, повтаряйки си за самоуспокоение и мотивация да продължа начинанието, че не го правя завинаги, защото бях силно пристрастена и ми се струваше непосилна мисълта, че никога повече няма да запаля цигара. Понякога още сънувам, че пуша и надушвам от далеч аромата на любимата си марка цигари. Точно по тази причина не бих запалила отново. Аз съм от най-пристрастените тютюнджии, за които важи изразът, че няма бивши пушачи. И точно за това вярвам, че щом аз съм успяла да ги спра - всеки може.
Успех на всички отказващи цигарите!Това е наистина нелека крачка, но си струва усилията.  Peace
Хубаво е човек да прочете такива думи,благодаря,действат наистина мотивиращо...и ето ме пак с кафето и цигара в ръка.Вече сериозно се замислям,а дано и мъжа ми се навие Praynig
Виж целия пост
# 246
Аз не пуша от 16.04.08г.Наистина е малък период,но за страстен пушач като мен си е постижение.Не съм напълняла след като ги спрях,все още си стоя на 44кг.,а ми се иска да кача до 50кг.Не ми се припушва нито като пия кафе,нито с алкохол, нито като ги надуша.И аз се чудя сама на себе си как успях да ги спра(е направих го с помоща на Табекс).
Сега се чуствам отлично,даже този месец си направих подарък едни обувки и една рокля.Все пак си заслужих наградата.И смятам да продължавам в същия дух,защото ми харесва и защото го искам.
На всички като мен пожелавам успех в борбата с тютюна.
Виж целия пост
# 247
Аз ги спирам,почвам ги пак Flutter
От вчера не пуша и този пък искам завинаги.Амбицирах се  smile3521
Виж целия пост
# 248
Здравейте! Ще се присъедитя към бившите и настоящите пушачи. Преди 1,5 отказах цигарите с Табекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. Първите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. Постепенно ми се подобри състоянието. Килата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
Сега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Не искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Не искам, защото ще надебелеия и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запаля една. Искам, защото планираме бебе и искам да се изчистя.
Опитвах на няколко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
Сега ще пробвам пак, но с Табекс-а.
Виж целия пост
# 249
Чувствам се много по-свежа и здрава.
Виж целия пост
# 250
 Thinking сега се сещам за два гадни ефекта, непосредствено след като спрях да пуша  Mr. Green За щастие и двата бяха временни.
1. пъпчасах като 15 годишна и така няколко месеца....абе ужас беше. Не знам защо така - може би някакъв стрес на организма
2. храносмилането и по - точно - заключителния етап Mr. Green .Там много помогнаха хапченцата на д-р Тошков
Виж целия пост
# 251
Момичета,вие как напълняхте?В смисъл много ви е ядеше или просто от обичайното ядене качихте? Thinking
Виж целия пост
# 252
Спрях цигарите на 05.03.2008г.Пушачка бях от 17 години,като всеки ден си казвах ,че утре ще ги спра,но уви....1 кутия на ден не ми стигаше.Склонна съм към напълняване и се притеснявах да не кача килограми-нищо не качих.Според мен се напълнява не от спирането на цигарите,ами от по-честото отваряне на хладилника  WinkКогато ги спрях бях на диетата на скарсдейл,така че ядях само по списък  Grinning.Първата седмица се чувствах ужасно-бях сърдита на всички,крив ми беше света/доста тежко го понасях но си казвах"За бога ще ги спра -та аз да не съм наркоманка,че да не мога"/,после след 10 дни като не запалих почнах да се гордея със себе си LaughingНяма да запаля отново,покрай мене се пуши така че съм сигурна ,че вече не ме блазнят.Резултат който отчитам лично за мен като най важен от спирането на наркотика ми  Laughing е че сутрин се събуждам с настроение/преди винаги кисела/ и се  лиших от отровния дъх и жълтите пръсти.
Така, че момичета успех на всички решили да се отърват от цигарките Hug
Виж целия пост
# 253
Момичета,вие как напълняхте?В смисъл много ви е ядеше или просто от обичайното ядене качихте? Thinking

Постоянно дъвчех нещо през първия месец - ядки, бонбони, пуканки и др. подобни - в резултата качих 5- 6 кг., които вече почти свалих.
Виж целия пост
# 254
Когато забременях спрях цигарите. Нямам никакво желание да ги започна отново. Не съм качила нито кило. Чувствам се прекрасно.
Виж целия пост
# 255
Здравейте! Ще се присъедитя към бившите и настоящите пушачи. Преди 1,5 отказах цигарите с Табекс, но качих килца и то не малко-цели 6 кг. Първите 2 месеца се чувствах адски гадно-дебела, без настроение, подтисната и т.н. Постепенно ми се подобри състоянието. Килата не ги свалих всичките въпреки фитнеса и диетите, което е още по-гадно.
Сега мъжа ми, който е непушач от5 години ме врънка да ги спирам, но този път завинаги. Не искам да минавам пак през онзи ад и да стана пак слоница, но искам и да ги откажа, и не. Не искам, защото ще надебелеия и защото сутрин с кафето ми е адски хубаво и след работа да запаля една. Искам, защото планираме бебе и искам да се изчистя.
Опитвах на няколко пъти да ги спра, но само за ден-два и после пак.
Сега ще пробвам пак, но с Табекс-а.
стискам палци и желая успех. Hug...цигарите са зависимост,а когато сме зависими от нещо трябва да се разделим с него Wink
.Надявам се че скоро ще има с какво да се похвалиш,а и целта ти е страшно мотивираща  1stroller stork-girl  ylinfant newsm32 newsm07 newsm74
Виж целия пост
# 256
Аз не пуша от Коледа, след 28 години тровене, като последните 10 от тях- с повече от 2 кутии дневно.  Embarassed Спрях ги след тежък грип и не съм ползвала нито Табекс, нито никотинови лепенки, нито нищо. Никой не вярваше, че ще издържа - такава страстна пушачка бях. Пушех и като бременна, и след това.  Embarassed За малко ги спрях само, докато кърмех. Сега страшно се ядосвам за това как съм си тровила детето (между другото, сега той пуши).
Напълнях 7 кг, досега свалих 3 от тях. Кожата ми е по-добре - поне така казват всички. Косата и дрехите ми не вонят на цигари, естествено.У нас не мирише на цигари (мъжът ми също ги спря, но сега пуши пури - по-зле е, вярвайте ми).  Не мога да се откажа от кафето, а си пийвам и алкохол. Ходя редовно и на заведения. Не ми се пуши, като гледам някой да го прави... още по-малко, ако е задимено.
Сънувам, че пуша, такава страшна зависимост е това. Дано да издържа да не пропуша. Около нас всички пушат.
Препоръчвам спиране на цигарите на по-млада възраст, за да се усети по-добре ефектът. Пушенето определено няма положителни страни!!!
Виж целия пост
# 257
Момичета,да се похваля,последната цигара запалих на 30.06,иначе ги спрях около една седмица преди това.На следващия ден заминах за Испания.Сега съм 9дни тук,а дори не се сещам за цигарите и съм много щастлива.Не вярвах,че ще ми е лесно.(макар че ги спирам и почвам няколко пъти,но този път викам да е за постоянно.)
Виж целия пост
# 258
Браво на всички, които в момента се борят с цигарите и удържат фронта, аз съм заклет тютюнджия от 13-14 години, сега за 1ви път изобщо допуснах, че бих могла да пробвам да ги спра, реших го изведнъж и ги спрях на 15 ти юни. Чувствам се добре и се надявам да не ги почна пак /не е невъзможно Crazy/ Тъпото е, че хем се чувствам добре и вече видях, че мога без цигари, но от време на време ми се прокрадва в главата идеята за приятната цигара - сутрин с кафето, след ядене, на плажа като изляза от морето......
Най-хубавото е пък, че тонуса ми е съвсем различен, не се чувствам изморена, абе за добро е.Дано успеем.Стискам ви палци!!!
Виж целия пост
# 259
Нямам време да прегледам цялата тема дали някой е писал за това - така че се извинявам, ако се повтарям - препоръчвам горещо книгата на Алан Кар - "Не пуша вече" - много як подход към цигарите!!
Виж целия пост
# 260
МIA, спомената е книгата, но не е проблем да ни напомниш за нея Heart Eyes. Аз лично не съм я чела, непушачка съм от 4.11.2007г. - вече 8 месеца. Все още ми се пуши от време на време, но дори и не ми минава през ума да се поддам на изкушението Crazy. На теб и на всички останали - успех Hug!
Виж целия пост
# 261
Здравейте на всички новопостъпили в клуба на непушачите. Пожелавам ви успех в начинанието. Не е трудно в никакъв случай, важна е само нагласата. Аз например не изпитвам никакво желание да запаля. Дори като си представя миризмата, която ще ми остане в устата и ми става неприятно.
С напълняване също нямам проблем. Първите дни започнах да качвам, стреснах се и се взех в ръце, започнах да се ограничавам. Още като пушех имах едни омразни 6 кг, от които исках да се отърва и вече се преборих с над 4 от тях. Много съм доволна.
Така че всичко зависи от самите вас Hug  bouquet
Виж целия пост
# 262
Благодаря, Аелис, много ще съм горда със себе си, ако успея, според мен това е огромна лична победа за всеки, който го направи, и за да стане май не трябва даже много много да говорим за цигарите, защото така им отдаваме голямо значение, но в момент на слабост бихме могли да пишем тук и да се подкрепим взаимно. Party
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия