? за годност на яйцата

  • 14 972
  • 13
Според Вас стари ли са яйца на повече от месец в хладилника.Имам няколко, но се страхувам да ги направя каквото и да било, май ще трябва да ги хвърля?
Виж целия пост
# 1
Аз лично не бих рискувала с толкова стари  яйца. NaughtyКупувам винаги по малко,за да мога да ги използвам до седмица поне. Peace
Цитат
"Яйцата имат срок на годност 15 дни през лятото и 1 месец през зимата, така че дори когато ги съхранявате в хладилник, не забравяйте, преди да ги употребите, да проверите срока на годност.

Яйцата е по-добре да се съхраняват вътре в самия хладилник, а не на вратата му, където са поставени кутиите за съхранение."
Виж целия пост
# 2
За малко дете не, но иначе стават.
Виж целия пост
# 3
Какъв беше методът за проверка годността на едно яйце?

Все го забравям... Rolling Eyes
Май, като го потопиш в чаша с вода, ако потъне, е добро, ако стои на повърхността, е старо.  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ще пробвам, този метод и аз все го забравям.Но за по-сигурно май ще ги хвърля.То и аз купувам по малко, но тези ми ги дадоха домашни, бяха много и не успяхме да ги хапнем.
Виж целия пост
# 5
Значи сигурно са на повече от месец, щом са събирани в домашни условия и после харизани ви newsm78.
Виж целия пост
# 6
Май, като го потопиш в чаша с вода, ако потъне, е добро, ако стои на повърхността, е старо.  newsm78[/color]
Точно това е метода  Peace


Ако се притесняваш много - не ги ползвай.Но можеш да направиш нещо което има продължителна топлинна обработка и винаги счупвай всяко яйце в отделна купичка и след това го прибавяй , ако всичко е ок.Ще разбереш по вида , цвета и миризмата.Аз лично не ползвам яйца, които се разтичат след като ги счупя.
Виж целия пост
# 7
Аз мисля че няма проблем ако не  се консумират в суров вид - в смисъл в някакъв сладкиш
Когато имам съмнение за годността им  -  чупя  ги едно по едно в купичка - то си личи ,когато не е годно за консумация!
А защо не си зададеш въпроса колко време стоят в магазините ? И там ги държат в хладилник !
И ние си ги купуваме! И много рядко ми се е случвало да има развалено яйце!
 Годността им в никакъв случай    не е една седмица! Даже и да е домашно яйце!
Виж целия пост
# 8
Надето и Естелия са дали добри съвети. Яйцето плува във водата, когато мехурчето въздух в него е прекалено голямо станало. То се увеличава с времето на престой на яйцето. Колкото е по-малко, толкова е по-прясно. Това личи и при белене на твърдо сварени яйца. Но дори и по-голямото мехурче не означава, че яйцето е развалено, просто е стояло. Трайността им наистина не е малка. Навремето баба ми събираше яйцата в кошници от кокошките и ние след месеци сме ги взимали. И си бяха ок. И не ги е държала в хладилниК. Странното е, че и в магазините не ги държат в хладилник.  Thinking
Както ти е казала Надето, чупиш в купичка, ок е яйце, на което жълтъкът си остава цял след падането. Разтече ли се - хвърляй.
Виж целия пост
# 9
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.
Виж целия пост
# 10
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.

Искала си за кажеш от снасянето или? newsm78 Как така от излюпването? newsm78
Виж целия пост
# 11
За да не ги изхвърлиш направи нещо при което яйцето да е обработено при по висока температура.
Не варено или пържено,може би за заливка на мусака
В никакъв случай застройка на супа.
Виж целия пост
# 12
Нямам доверие в срока на годност на яйцата купени от магазин. Кой всъщност отбелязва този срок? Може би в магазина, където ги разпределят в различни разфасовки по 5, 10, и т.н. А кога са снесени, събрано е прилично количество за да бъде предадено по складове, оттам в магазинната мрежа...Докато стигнат домовете ни е минал повече от месец. Купувам много рядко, когато няма накъде. Използвам само домашни - от мамините кокошчици. Случвало се е да ги държа и повече от месец в хладилника, но тогава ги използвам само след топлинна обработка - пържени, варени и т.н. В никакъв случай за застройка и за сладкиши, при които белтъка се прибавя само разбит на сняг. Но и аз предварително чупя в купичка. Между другото майка ми, а и другите бабици на село никога не слагат яйцата в хладилник. Държат ги на кори или в големи купи на хладно.
Виж целия пост
# 13
Срока на годност на яйцата е 30дни от излюпването.

Искала си за кажеш от снасянето или? newsm78 Как така от излюпването? newsm78
Laughing Объркала се е май  Laughing
Иначе и аз хвърлям яйца,  които ми се разтичат - често се случва, купувам си предимно от магазин. Домашни яйца няма от кого да взема. Не съм се замисляла никога за годността на яйцата.  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия