Несъответствие на г.с. и размери на бебето

  • 4 633
  • 19
Здравейте пак мили мами,
Искам да ви попитам нещо. Опитвам се да не се шашкам, ама нали знаете как е!

Бременна съм. Според първоначалните изчисления термина ми трябваше да е 06.06, т.е. сега трябва да съм в 22 г.с.. Още от 12 г.с. ми казаха, че бебо отговаря на една седмица по напред.
Вчера бях на лекар и този път по размери бебчо си отговаряше не на 22 или 23 г.с. ами чак на 24 г.с. Аз малко се попретисних, но лекарката каза, че всичко е наред и няма проблем, ама дали е така  newsm78?
Искам само да добавя, че термина ми не може да се сметне от последна менструация, защото  съм с нередовен цикъл и дори си мислех, че пак съм направила кисти. По моя преценка имах овулация на 35 ден от цикъла. Това взе като показател и доки първия път и до 12 г.с. си отговаряше ба тази сметка.

П.П. За размерите на бебо има ли значение това, че таткото е висок мъж? От доста време казват, че бебо е с дълги бедра, та се чудя дали и това няма значение?
Виж целия пост
# 1
Тези размери са много  много относителни.Не се връзвай.На мен първо ми казаха че сме седмица напред, после уж бебето било много дребно, а се роди 4 кг.и 53см.Нашия татко също е сравнително висок /1,90/.Наслаждавай се на бременността и не се тормози с глупости.Относно мерки и теглилки ехографа не винаги е точен.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай - никой не може да ти каже кога точно е термина. Може да си забременяла по-рано, аз например съм забременяла точно месец, след последния ми цикъл (който е доста дълъг, над 35 дена), това знам със сигурност, така излиза на ехографа, така и ми водят термина. Ако трябваше да е сметнат по стандартната формула, щеше да изостава с две седмици.

Дъщеря ми пък си беше с точен термин, но си изоставаше с около 5 дни през цялата бременност.
Важното е, следящия те лекар да прецени това и да коригира термина правилно.
Виж целия пост
# 3
спокойно,ехото дава 2-3 седмици разминаване
Виж целия пост
# 4
Изобщо не се притеснявай, това че върви напред ев добре, лошо е ако изостава в размерите и не расте. А и както са ти казали другите винаги има разминаване, с времето започва да съответства или пък просто бебчо ще е по голям Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря за отговорите! Дано наистина всичко е наред с бебчо  Praynig!
Виж целия пост
# 6
Даринце, ти наистина си се притеснила щом си пуснала и тема.
Аз после писах, че всъщност като се замислих и аз вървя с 1 седмица напред от самото начало.
Недей да се шашкаш!
А и ти си 22г.с. ,докато повечето от нас сме от 19 и 20 г.с
Разгледах в нета ,че на седмица разликата в надаване е с около 150грама 200.
Така, че спокойно Hug
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай , даже си е хубаво според мен. По-добре да избързва , отколкото да изостава. Hug
Виж целия пост
# 8
Не се притеснявай!
Ние също вървим от самото начало по-големи.
Термина ми е 8 март, а по ехограф последно ми излезе 22 февруари и то съразмерно, т.е. на всички органи, които се мерят.
Лека бременност до края ти желая!  bouquet

Виж целия пост
# 9

Термина ми е 8 март, а по ехограф последно ми излезе 22 февруари и то съразмерно, т.е. на всички органи, които се мерят.


То и при мен е съразмерно.

Благодаря ви за пожеланията  Hug!
Виж целия пост
# 10
Няма нищо притеснително. Ехото дава около 2 седмици разлика. Моя термин беше 14 ноемвери, но ехото последния път го даде 28 октомври  Shocked помислих си че няма да устискам до секциото (07.11),но успях.   Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Въобще не се притеснявай - и термина е орентировъчен и килограмите на бебето се изчисляват по едни формули, дето не ти трябва да знаеш..Моето бебе от самото начало вървеше 2 седмици напред - с дълги бедра, щото и аз и таткото сме високи. И се роди точно 2 седмици преди термина с едни крачета-стъпълца като лапатарки - явно и той ще е висок. И до ден днешен е по-висок от средното за наборчетата - ние сме едни от най-височките в отчетните Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Няма нищо притеснително. Ехото дава около 2 седмици разлика. Моя термин беше 14 ноемвери, но ехото последния път го даде 28 октомври  Shocked помислих си че няма да устискам до секциото (07.11),но успях.   Mr. Green
и аз се замислих за моето секцио, понеже е на 28 февруари Simple Smile
дано устискам.
Виж целия пост
# 13
Плюс- минус две седмици показва ехографът.
Виж целия пост
# 14
Спокойно  Simple Smile  На мен ми казаха, че съм си объркала датата на последната менструация с 1 месец. Нали се сещате, че няма как да стане това. Бебо вървеше с 1 месец напред. Верно е, че се роди големичка - 4.700 кг. и 56 см. Таткото се е родил 5 кг., така че може би има нещо наследствено. Ако бях дочакала до термина сигурно щяхме да ги подминем 5-те кг.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия