Клуб на родителите на деца с очни проблеми!!!!!№2

  • 14 141
  • 425

Време е да отворим Клуба ,но под номер 2  Wink,че много пишем Laughing
Важното е, че ни е кеф заедно обаче Hug
Клуба е отворен за всеки ,и за споделяне на всякакви проблеми ,около нашите дечица, и нас самите Peace

А понеже идва седмицата на Св.Валентин,аз ви поздравявам с това:

                      Нашите стари теми:Деца с очни проблеми
1,2,3,4,5,6

и                  Клуб на родителите на деца с очни проблеми- 1

Успех на всички в новата ни тема, и само добри новини  bouquet  bouquet  bouquet


Виж целия пост
# 1
Ехооо,айде идвайте ,че почвам да разказвам за мързеливото око,ама дали има кой да слуша/чете/ newsm78 Laughing
Виж целия пост
# 2
Чета аз,ама ти нищо не пишеш Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Леле, чакам ли , чакам, хайде пиши, че се тикосах от напрежение и на мен ми е много интересно, защото май има почва у дома, сещате се.
Обесниха ми, че не кривим очите/не гледаме различни обекти/, а едното ни око май го мързи Laughing, не се шегувам , така ми каза лекар/шъ падна/, хайде ще чакам мама на Вики да ми разясни обстоятелства и причини и после др. Константинов квото каже.
gudzy , май тука с теб монолог си правим.
Виж целия пост
# 4
 wavey и аз съм тук
 Viki i mama много красива новата страничка  bouquet
хайде разказвашли  слушаме те  Hug
Виж целия пост
# 5
Значи..........
Ако детето има леко далекогледство,извън физиологичното за възраста,което варира,започва да криви болното око ,защото мозъка го игнорира ,а в същото време се нарушава синхрона между двете очи.Ако не се усетим навреме,мозъка започва постепенно да избира и да разчита предимно на здравото око,а болното постепенно намалява като зрение,т.е. диоптера бавно но сигурно се увеличава.
В случаи ,когато има ДЦП обаче,нещата са малко по различни,защото е възможно да има друга причина да стане мързеливо окото,даже и двете,за целта се прави едно изследване-евокирани потенциали,за да се види дали основната диагноза не е причина за липсата на интерес от страна на детето и дали зрителните ценрове се развиват нормално
Виж целия пост
# 6
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu
Виж целия пост
# 7
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu
А,няма ,няма Mr. Green
Виж целия пост
# 8
ето ме и мен   wavey

давай те, питай те за мързеливо то око,
в общи линии шефката ви е светнала, а за моя опит да казвам ли........... newsm78
Виж целия пост
# 9
Aз последното изречение не го схванах.
С риск да ти писне от мен, аз се шегувам, но ако знаете какво ми е в душичката.
Значи Сиса , когато нещо е много наблизо тогава събира очите и леко ги криви, др. Константинов каза, че това е блокиране на нистагъма, съгласна съм с него, но през по-голяма част от времето тя не криви очите, обаче измори ли се, когато и се доспи или сме прекалили с рехабилитации и тем подобни едното и /дясното/ око плува ту нагоре, ту надолу/не на ляво и дясно/иначе вижда спор няма, яд ме е, че я водих два пъти и все ми повтаряха, че всичко е наред, какво значи наред?
Та това изследване евокирани потенциали, наистина незнам какво значи , как се прави, болезнено ли е за детето?
Извинявай , обсипах те с въпроси ама наистина нищо не вдявам, виж за Епилепсия учебник мога да напиша, но очите са ми тъмна индия.
Виж целия пост
# 10
Само да не си помислите, че не съм тук и аз bowuu

а, ти къде ходиш цЕл ден, а   Weary
Виж целия пост
# 11
ето ме и мен   wavey

давай те, питай те за мързеливо то око,
в общи линии шефката ви е светнала, а за моя опит да казвам ли........... newsm78

Почвай, аз ще поразсъждавам върху по сложния въпрос на Аджелия Hug
Ти ще си пишеш по твойта част Wink,аз по мойта Grinning
Виж целия пост
# 12
Е, сега ви изчетох и чак ме хвана срам Embarassed
Аз всичките пороци ги владея перфектно. #2gunfire Ако не вярвате, питайте мамата на Вики Simple Smile
Ама няма да взема да умирам, щото ме било срам - голяма работа Joy
Виж целия пост
# 13
такаааа,
значи, моят син беше с мързеливо ляво око,
имаше само 10 % зрение на него и за около 10 месеца до една година,
постигнахме 90 %, което е супер,
имахме и кривене, което май е задължително за мързеливо то око,
когато има кривене мозъка получава две картини и съответно той (мозъка) си избира по качествената картина от здравото око, а мързеливо то още повече залинява така да се каже и ще падне още повече зрението,
нашият резултат го постигнах ме с упражнения като закриване постоянно на здравото око и едни стимулаций в МА,
а проблема с кривене то го реших ме с операция
сега, една година по късно от операцията,
Мишо няма мързеливо око и не носи очила
пу-пу
Виж целия пост
# 14
ajeliya къде са снимки те, м   newsm53
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия