Малко размисли по темата за имената, любовта и общото между тях...

  • 3 572
  • 66
Ами по-неговорещо и по-тъпо не можах да го измисля заглавието, съжалявам  Mr. Green
Още с написването му го видях в слагате ли шапчица, ама да отива там, важното е темата ми да разберете и да видя дали има и други с това усещане като мен...
та за да бъда разбрана, ще разкажа от първо лице какво имам предивд...

Когато обичам някой човек много, в смисъл, между мен и някого има силна, споделена любов и тръпка, но дори и да се лигавим не се наричаме с някакви гальовни и лигави имена като мишленце, котенце и т.н....но...и с личните ни цели имена не се обръщаме един към друг. Значи някак странно е усещането поне на мен като си говорим, точно защото ми е толкова близък да го нарека по име и то не галено, а цяло име...Да му кажа например - Иване, еди какво си...Както и той към мен...а от друга страна сякаш по-скоро не толкова нямам желание, колкото ми е някак си неестествено да ползвам този начин на обръщение, особено насаме...И той мен също насаме не ме нарича с цялото ми име, не се обръща към мен с - Естер (примерно), много ми липсваше. А като си го представя ми изглежда много харизматично...
И наскоро обаче както си вървяхме, аз се бях забляла по витрините и нещо се отклоних, при което той все пак за да му обърна внимание ме извика по име, цялото ми име...което ако щете вярвайте ми създаде някаква тръпка и сякаш като се обърнах все едно бяхме нововлюбени такова усещане...после ми каза нещо най-тривиално, но самото прозвучаване на името ми така от него все още ми звучи в главата...защото не го ползва като начин на обръщение и все едно не той, а някой, с който току що съм се запознала беше...Странно ми е. И се чудя аз ли съм бъгната или не...

Ако някой ме е разбрал, добре, ако не - поне малко от малко си подредих мисълта дори само за себе си Blush
Виж целия пост
# 1
Знаеш ли наскоро големият ми син ми каза "Мамо, Владо как се обръща към теб, защото май не съм го чувал"
Замислех се, че наистина той не използва името ми - или го прави много рядко,  и наистина, тогава се чувствам някак специално  Hug
Та не си бъгната  Laughing


Виж целия пост
# 2
Това с името ми звучи като от любовен френски роман от 18 век.
-Христо, как прекарахте деня си ? Хакнахте ли Майкрософт, скъпи?  Mr. Green - на голяма маса със златна покривка и златни свещи.

Виж целия пост
# 3
Ео, стига де! Още малко и пача в чешки порцелан ще кажеш, че имаш на масата  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
 Shocked Не, печено прасенце си представях. Пача не ям, камо ли да я готвя и да я слагам в приказния ни чешки сервиз, наследен от прабаба му Графиня Цонка д'Етрополе.
Виж целия пост
# 5
Може би не иска да се обърка, ако се
поразсее, и да те нарече Лиска. Така
че е по-добре нещо унисекс да ползва.
Примерно - муци, гуци, коте, шуши, муши.
Или от сорта. На десетия път няма вече
да ти се повръща, а и пичът ще е бетон.
Схвана какво ти казах, нали?!
Виж целия пост
# 6
 Joy Joy Joy
Лигли такива...
Не знам, с пълно име го наричам, само като съм му ядосана и от време на време на майтап...  Crazy Той мене, само ако ми е бесен май... Като гледам сме по лигавите обръщения, но там си имаме една-две вариации и това е.
Виж целия пост
# 7
Пфу, само аз не разбрах какво се пита  Crossing Arms В началото, към средата схванах и тъкмо реших какво трябва да напиша и към края на постинга отново се изгубих.....  ooooh!
Виж целия пост
# 8
 На мен пълното име ми действа наобратното, бие ми на сериозен разговор, отчуждение, изясняване на отношения такива работи.
Виж целия пост
# 9
Може би не иска да се обърка, ако се
поразсее, и да те нарече Лиска. Така
че е по-добре нещо унисекс да ползва.
Примерно - муци, гуци, коте, шуши, муши.
Или от сорта. На десетия път няма вече
да ти се повръща, а и пичът ще е бетон.
Схвана какво ти казах, нали?!
Виж целия пост
# 10
Схвана какво ти казах, нали?!

Съмняваш ли се  Mr. Green

То тия шушита мушита се израждат някой ден. От мило стана Милан. И сега аз го наричам Милан. Дори понякога забравям как се казва действително. А имаме хубави имена. Но и ти си права, че е рисковано да се ползват лични имена  Mr. Green

Бубе, ами сори. Ама и да се мъча, едва ли ще го обясня по-добре...И все пак да пробвам. Ако Уентър  произнесе цялото ти име, ще те полазят ли тръпки  Laughing
Виж целия пост
# 11
Току-що нареченият граф (както той сам си казва Лорд), всъщност в интимния ни живот е Мило и Шушче. А няма вид на мило и шушче. Laughing И ние не си ползваме имената. Питах го дали помни как се казвам, помнеше... Laughing
Виж целия пост
# 12


Бубе, ами сори. Ама и да се мъча, едва ли ще го обясня по-добре...И все пак да пробвам. Ако Уентър  произнесе цялото ти име, ще те полазят ли тръпки  Laughing

Ти си Уентър  Crossing Arms

Уентуърт се казва  Joy

Мило, трябваше с това питане да почнеш. Щях веднага да те разбера.Мен тръпки и само като го гледам Уентуърт ме полазват, еле пък ако ми заговори  Embarassed   Но предпочитам да не ми казва на цяло име. Дълго е и докато го каже, ще е забравил за какво е щял да говори. Ава е ОК, обаче  Flutter
Виж целия пост
# 13
Мъжът ми ми казва; "Дренке, еди кво си там...."
ЛибоФта си я има и без лиготия, естерсита. Зависи кой как ги усеща нещата. Според някои, аз би трабвало да тръгна да се развеждам, може би. Знам ли...
Виж целия пост
# 14
. Питах го дали помни как се казвам, помнеше... Laughing

Малко извън темата, но мен много хора се е оказвало, че не знаят как се казвам. От това Бубе, Бубе, та се е случвало след месеци да ме питат"Абе ти, как се казваш всъщност"   #Silly
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия