Колко струва ......

  • 15 397
  • 20
Сдружение "Зачатие" подготвят участие в "Шоуто на Слави". В тази връзка моля да им помогнем с малко информация.
Ето за какво става въпрос:


Автор: Cygnus

Момичета,
по повод подготовката на един материал, който подготвяме за участие на сдружението в “Шоуто на Слави” като изходни данни нека дадем информация за цените на всичко, което плащаме за да установим диагнозата и причината за проблемното ни забременяване. Така ще можем да бъдем обективни и неголословни в явяването си в шото. Клер ще подготви за нас материала в стила на шоуто така, че да предизвика максимален интерес и привлече вниманието им , а те съответно на цялата общественост. За целта освен цената на физическата и емоционалната болка съпътстваща диагностиката и лечението е нужно да отделим и необходимото внимание и на немаловажната и неизбежна финансова страна на проблема.

Искам да поставя тази тема тук за да можем за няколко дни всяка от нас да сподели какви процедури и изследвания на какви цени сме правили. Какви са цените на лекарствата, които плащаме? Можем да ги дадем и в зависимост от това къде се правят в някакви граници от-до!!! А също и за качеството на получаваните от нас услуги и обслужване.

Умолявам ви да бъдем активни в темата и споделим това, което е много важно за представянето на този ВАЖЕН аспект от проблема ни!Също важни данни, които трябва е да представим е с какво ни помага държавата в лицето на НЗОК, какво ни обеща и какво изпълни?


Полезна ще е и информацията за всички видове изследвания, както при жените, така и при мъжете като:

- общ преглед при гинеколог;
- цитонамазка;
- хламидия;
- изследване на хормоните;
- изследвания за антитела срещу сперматозоидите;
- изследвания на кръвта;
- изследвания за съвместимост;
- токсокоплазмоза;
- УЗИ, фоликуметрия;
- спермограма;
- колпоскопия;
- лапароскопия;
- снимка на тръбите и други за които не се сещам в момента.

С две думи всички прегледи и изследвания на които сте се подложили преди забременяване. Момичета искат да направят общ анализ на цените на изследванията и прегледите в различните градове.

Знам, че повечето от вас могат поне да дадат данни за УЗИ и общ гинекологичен преглед. Моля помогнете ни.

Предварително Ви благодаря!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей Таня!

Преди ходех на частен, а сега само на държавен лекар с направление и не знам колко ще са актуални цените които ще посоча, но все пак се надявам да помогна за нещата които са ми правили. Цените са ориентировъчни.

- общ преглед при гинеколог - 15 лева.
- цитонамазка - 10 лева.
- изследване на хормоните - 15 лева на хормон без направление.
- изследвания на кръвта - ако става дума за кръвна картина - около 15 лева;
- УЗИ - зависи много от самия лекар. При някои е 15, а при други - 30 лева.

Поздрави и успех!
Виж целия пост
# 2
От всички изброени съм ходила само на гинеколог / Бургас/ -
цената за един преглед варира м/у 12 и 15 лв., но това беше преди 1г.6м.
Вземали са ми кръв- венозно, но с направление и платих около 2 лв.
 Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 3
Здравей,
отбелязвам, че посочените цени са от преди година и половина:
- изследване за токсоплазмоза - 40лв.
- УЗИ - 12лв.
- общ гинекологичен преглед - 10в.

Успех!
Виж целия пост
# 4
Таня, там където аз ходя на лекар - Медицински Център "Вита" са сложили всички цени на сайта си, така че ти пращам линк:

http://www.vita.bg/gynecology/index.shtml

Този линк е за цените на гинекологичните услуги, но там има и лаборатория и пак са дадени цените.
За по-специални лабораторни изследвания много хора посещават и лабораториите Цибалаб, затова ти пращам и линк с цените на техните услуги:

http://www.cibalab.com/
Виж целия пост
# 5
Цените на гинекологичен преглед в Майчин дом - гр. София, са 30 лв. тук таме някой доктор взма още 20 лв. Видеозона е също 20 лв., а ако се плати в касата на болницата, което рядко се случва е 15 лв.
Виж целия пост
# 6
Zdraveite!
  V4era se registrirah pri li4nata si lekarka i tova koeto razbrah e 4e bremennite i malkite deca sa osvobodeni ot potrebitelska teksa. No za kravnata kartina se zaplashta cenata e 10lv.
 
  Predi da zabremenia mi praviha hidrotubacia koiato struva 80lv, spermogramata na saprugat mi (ne razsherena) -15lv, a za razshirena dokolkoto razbrah cenite sa niakade kam 200lv; obsht ginikologi4en pregled  - 20lv
Виж целия пост
# 7
Цитат на: ani4ka
Zdraveite!
  V4era se registrirah pri li4nata si lekarka i tova koeto razbrah e 4e bremennite i malkite deca sa osvobodeni ot potrebitelska teksa. No za kravnata kartina se zaplashta cenata e 10lv.


Здравей!

В интерес на истината на мен до сега са ми пускали 2 пъти изследвания на кръвта (мисля, че са стандартни) и двата пъти съм плащала само таксата за взимане на биологичен материал. До момента не съм заплатила нито едно изследване или преглед (вече съм към средата на осми).

Поздрави!
Виж целия пост
# 8
УЗ 25-30лв
Виж целия пост
# 9
Аз съм си ги правила не заради проблемно забременяване, ама мисля, че няма разлика в цените:

 вид исзл.                   по НЗОК                           платено
преглед гинеколог.        1.1 лв -такса              15,00 лв.
цито                                2                                 12,00
хламидия                         няма                           около 22- 27
ПКК                                   0                                3.70
кр.група                           0                                11.70
УЗИ-вагинален                 0                                22.00
урина                               0                                 2.70
стер.урина                      няма                            7.30
австрал. антиген            няма                          около 15-18

На сайта на Цибалаб има цени www.cibalab.com
Виж целия пост
# 10
Оф излезе доста неразбираемо
1. е вида на изслеването
2. ако е 0 по Нзок не струва нищо, ако е няма - несе поема от НЗОК
3. последната цифра е цената "на частно"
Исках да излезе като таблица, ама не можах Embarassed  Embarassed  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Моята информация е от около година:
Общ гинекологичен преглед 10-15 лв.
УЗИ - 20-25 лв. (първите месеци на бременността по 20лв. после по 25 лв.)
Това са цени на частно (към АГ-Варна).
Останалите изследвания се поемаха от Здравната каса, като съм заплащала само таксата за взимане на биологичен материал - около 3 лв.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: ronika77
Цените на гинекологичен преглед в Майчин дом - гр. София, са 30 лв. тук таме някой доктор взма още 20 лв. Видеозона е също 20 лв., а ако се плати в касата на болницата, което рядко се случва е 15 лв.



Освен това кръвните изследвания са " безплатни" по НЗОК, само потр.такса, но пък изследването за кръвна група-пак в МД София, според лекарите там, не се поема от касата и струва 10 лв. А коя майка няма да ги даде за да провери съвместимост с партньора и резус-фактора си?
Виж целия пост
# 13
- общ преглед при гинеколог - ако е с направление е безплатен, но я се сетете като поискате направление дали не ви дават дата за след месец и повече. На частно - 10 лв,
- цитонамазка-10;  
- изследвания на кръвта -
         кръвна картина - 3 (ако е с направление - безплатно),
         кръвна група за небременни - 15 (само за бременни е 10);
- токсокоплазмоза- 30;
- УЗИ - 15, само на частно, защото иначе не можеш да се доредиш.

Това е за Бургас, цени от тази седмица.
Виж целия пост
# 14
София - мед. център Авицена

- общ преглед при гинеколог - 20лв./тази цена е за частен прием на друго място/ иначе за Авицена с направление е 1,20лв./;
- цитонамазка - 3лв.;
- УЗИ - 15лв
- влагалищен секрет/микробиология/ - 16лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия