Разреждахте ли пюрето с мляко при захранване?

  • 2 955
  • 57
Тъй като скоро ще започна да захранвам бебето, ме интересува в самото начало- там когато давахте на бебето по 2-3 лъжички пюре, дали го разреждахте с АМ, за да стане по- рядко самото пюре или давахте както си е Rolling Eyes Blush
Виж целия пост
# 1
Не, не съм.
Виж целия пост
# 2
Повечето не съм ги разреждала, но има някои на Хип(аз полазвам тази марка) като крем зеленчуци или тиквички с картофи, те са много гъсти и бебка се задавяше и не искаше да ги яде, ако не съм ги разредила с малко преварена вода или мляко  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз - не. Въпреки, че четох тогава тук във форума, че някои мами разреждат, а освен това така вкусът бил по-познат на детето и то е по-слонно да си хапва пюренце! Laughing
Виж целия пост
# 4
Завиди от гъстотата на пюрето. Разреждала съм.
Виж целия пост
# 5
зеленчуковото го разреждам с ам.на хипа са много гъсти някои,та няма как.
Виж целия пост
# 6
И аз не съм разреждала.
Ако кърмиш след твърдата храна предлагаш гърда, ако не - необходимото количество АМ .
Така детето не се лишава от необходимото му мляко и в същото време започва да се нагажда към вкуса и консистенцията на новата храна :това е и целта на захранването - приучаване към храни различни от млякото .  Peace
Ако все пак детето упорито отказва да приема чисто пюре, тогава вече можеш да прибегнеш до трика с разреждането   Wink
Виж целия пост
# 7
В началото не разреждах. Сега ми се случва от време на време, защото синът ми понякога не иска да пие вечерното мляко и се страхувам, че млякото му е малко.
Виж целия пост
# 8
Аз давах само домашни пюрета и винаги ги правех с кърма или АМ.
Моята педиатърка ми препоръча в началото на захранването пюрето да е с консистенция на гъста боза, така че първите пюрета, които правех на Иво бяха по-редки. Постепенно ги сгъстих.
Виж целия пост
# 9
Не съм разреждала.
Виж целия пост
# 10
Разреждах само гъстите пюрета в началото на захранването. Например на Хип броколи с ориз.
Виж целия пост
# 11
Много ви благодаря, мамчета Hug
Ще захранвам с готови пюрета на Hipp. Ако беба не ги яде в този им вид тогава ще пробвам да ги разредя, наистина някои зеленчукови ми се виждат доста гъстички Thinking
 
 bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 12
Ако пюрето е гъсто,съм разреждала,защото бебка не искаше да яде.А съм чувала че така е по хранително,като има от АМ
Виж целия пост
# 13
не съм го разреждала-давах първо пюрето после АМ
Виж целия пост
# 14
Не съм разреждала, после нали дохранвам с мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия