Играете ли си с децата си?

  • 3 849
  • 81
Стана ми интересно изказването на една майка във форума, която е горда от това, че не играе с детето си, защото то е умно и самостоятелно.

Та исках да ви попитам, вие играете ли с вашите деца? Аз винаги съм се забавлявала с моето момиченце- четем книжки, слагаме куклите да спят, "готвим", гоним се и т.н. Не е ли нормално родителите да играят със своите деца? newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз лично играя, та пушек се вдига.
Засега главно на гоненица, криеница, катерене по масата, редене на кули.......
Нещо се промени в мен покрай детето ми, върнах си спомените от моето детство, и някак си това ме прави по-свободна.
Виж целия пост
# 2


 Не съм от майките които гледат да изкарат всяка свободна секунда занимавайки се с детето ConfusedПонякога имам угризения заради това.Той се заиграва сам, което е хубаво.Чета му приказки(не всеки ден), ходим на разходки, уж помага като готвя.Понякога редя с него мозайки и конструктори.........но пак повтарям, явно не съм от всеотдайните майки.
Виж целия пост
# 3
Разбира се че си играем.Но вечер таткото когато си дойде от работа Малката направо пощурява.Голяма игра пада и много ми е трудно да я сложа в леглото.Определено татито е по-добрата "играчка" от мама.   Simple Smile
Виж целия пост
# 4
За съжаление и аз не отделям много време Embarassed Разбира се, старая се да променя това. Но книжки им чета много.
Виж целия пост
# 5
И едната и другата крайност не е хубава... За детето е важно всеки ден да има време, в което да си играе с мама или тати и време за самостоятелна игра. Поне ние така постьпваме. Но има деца, които незнаят какво е това да се заиграят сами дори и за малко...  Confused
Виж целия пост
# 6
Четох дискусията на авторката на темата с другата майка и напълно споделям твоето мнение! Peace Peace Peace
Смятам че е нужно една майка да си играе с детето си така то опознава по бързо и лесно света като му се обяснява и т.н.!
Аз също си играя с бебчето ми но още сме много малки за по различни игри!
Не искам Да критикувам Никого защото днешното ежедневие е много забързано и в желанието си да осигурим най-доброто за децата ни не ни остава време за тях!но нека всяка минутка да им отделяме,да показваме обичта си не само чрез подаръци! Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 7
 Да играя си с него, но без да прекалявам. Той чудесно си се заиграва и сам май по-скоро на мен ми се играе отколкото той да има нужда от мен.
Виж целия пост
# 8
Разбира се напълно съгласна съм, че не бива да се изпада в крайности.  Peace
Виж целия пост
# 9
Разбира се напълно съгласна съм, че не бива да се изпада в крайности.  Peace



Така е! Peace И на мен понякога повече ми се иска да играя с детето, отколкото на него с мен!
Виж целия пост
# 10
Играем си заедно, когато играта го изисква. Особено баща му, с него постоянно играят на войници и разни такива. Аз предпочитам да му помагам при строителите, конструкторите, рисуването и оцветяването.
Признавам, че на моменти ми дотяга, особено когато имам работа. Поради тази причина се старая да го приуча да се заиграва и сам. За съжаление много бързо му става скучно.  Tired
Виж целия пост
# 11
И аз мисля, че е полезно родителите да си играят с децата си.
Аз си играя винаги когато е възможно.

Виж целия пост
# 12
Разбира се напълно съгласна съм, че не бива да се изпада в крайности.  Peace

така е хубаво е да се даде шенс на детето, д се научи и само да се заиграва и да си намира занимания, но не и да се оставя поцял ден безникакво внимание...
аз съмпо средата...но той и мн не обичада се заиграва сам, но направили го никога не го прекъсвам....но задължително и всеки ден играя с него...
Виж целия пост
# 13
Разбира се, че си играя с него. Занимава се и самичък, но търси и моята компания. Днес добре си поиграхме на футбол в хола Grinning След това той си подхвана нещо с играчките и аз се оттеглих.
Виж целия пост
# 14
Моето дете не е самостоятелно, непрекъснато си играем. Откакто се е родил е почти винаги до мен, такъв му е характера. Типичен Близнак е, дори и да играе сам, пак иска компания. За мен е умно дете, не знам дали самостоятелността е критерий за това доколко детето е умно. Моята крайност също не е добра, но детето ми го изисква. Сменяме непрекъсанато обстановка, разглеждаме играчки, книжки, посочваме предмети, хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия