Как се правят бретцели?

  • 5 076
  • 7
В Мюнхен това лято ядох бретцели и много ми харесаха. Как се правят? Намерих една рецепта в и-нет пространството, но не й се доверявам много... Ако някй от тук знае и може, моля да сподели  Grinning. А ето как изглежда нещото, което искам да направя и ... изям съответно Моля, не обръщайте внимание, че по принцип съм на диета и не ям тестени изделия  Mr. Green.... Това е някаква си там подробност....
Виж целия пост
# 1
 В любими рецепти asyalein е дала рецептата за бретцели. Peace
Виж целия пост
# 2
В любими рецепти asyalein е дала рецептата за бретцели. Peace


ето я рецептата

успех.
Виж целия пост
# 3
Продават готови, не ти ли харесват?
Виж целия пост
# 4
Благодаря за рецептата.  Grinning

Не, готовите не ми харесват, защото нямат нищо общо с това, което ядох там... освен външния вид  Wink

Това за NaOH няма да ме умори, нали? Щото малко се втрещих като го прочетох.... Ти правила ли си ги?  newsm78
Виж целия пост
# 5
Благодаря за рецептата.  Grinning

Не, готовите не ми харесват, защото нямат нищо общо с това, което ядох там... освен външния вид  Wink

 в любимите ми рецепти съм сложила и рецепта на Обатзда  - намачканото сирене.
на мен това ми хареса много  Crazy

сложила съм хесенсия вариант, ако дръжиш и баварския мога да сложа.
аз обожавам брецел с обатзда  Flutter

успех с приготвянето   bouquet
Виж целия пост
# 6
ОК, прати и баварския вариант да пробвам и да видя кое ще ми допадне повече  Wink

И още нещо - този разтвор от NaOH само се загрява или се оставя да заври ? И брецели се топят в топъл или врящ разтвор?  И изчакват ли се като варените гевреци да изплуват? Много въпроси, но все пак...
Виж целия пост
# 7
разтворът просто трябва да е топъл. не се варят гевреците, само се потапят.

да ти кажа за изплуването не се сещам newsm78, мисля, че последния път не ги потапях, ами ги мазах с този разтвор.


баварска обатцда:

250 гр. зрял камамбер
250 гр. извара (quark) или сирене крема (doppelrahmfrischkäse)
50 гр. масло
сол, черен и червен пипер
лук на полумесеци

камамберът се намачква с вилица, добавя се изварата и мекото масло, продължава да се мачка.
добавят се подправките.
сервира се на топки, украсен с лука.
яде се с брецел  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия