Алергия и бременност

  • 990
  • 5
Здравейте мамчета.
Бременна съм в 20 седмица и преди 3 седмици си направих вана с етерично масло. На следващия ден леко се обринах по лицето и деколтето , като го отдадох на това. Този обрив не мина напълно, но затихна 90%. Преди 2 вечери пробвах един нов крем и на  другия ден се събудих с по- сериозен обрив. Сноши вече не съм слагала нищо, но очите ме сърбяха и сутринта едва ги отворих, като лицето ми бе покрито с петънца.

По принцип не съм алергична и нямам чувствителна кожа. Възможно ли е бременността да откл\чи алергия?
Съпругът ми е с атопичен дерматит. Възможно ли е тази повишена чувствителност да показва, че бебето развива някакви симптоми и наследява заболяването от баща си в този момент?

Благодаря ви много!

Силвал
Виж целия пост
# 1
защо не се обърнеш към лекар(дерматолог или алерголог)!Тук надали някой ще може да ти каже какво ти има или как е бебето!Просто потърси доктор,който да види обрива,за да си по-спокойна и ти!
Виж целия пост
# 2
Аз също получих обрив през бременността (така и не разбрах от какво). Действително през бременността може да се отключи алергия, затова по-добре не експериментирай, особено с неща, които не си ползвала преди това. На мен едната лекарка дори ми каза да се мия само с вода, но другата все пак ми позволи едни почистващ гел на Avene. Искам да кажа, че нещата може да станат доста сериозни.
А що се отнася до въпроса ти дали това е признак, че детето развива АД, не ми се вярва. Въобще недей да си мислиш такива неща. Моето дете разви АД чак към 6 -7 месец след раждането (той е с фамилна обремененост), но не вярвам да има връзка с моя обрив докато бях бременна. По-скоро проблемът е в гените.
Виж целия пост
# 3
Да, и ние сме с фамилна обремененост. Май наистина ще внимавам с кремовете. Мерси!
Виж целия пост
# 4
Здравей,
Малко късно се включвам в темата, но да споделя и аз. Преди да забременея имах хранителна алергия, която преборих с двумесечен курс с алергопревент. Обривите постепенно спряха и месеци преди да забременея, нямаше и помен от тях (а преди това се изривах по 100 пъти на ден). Бях в 7ми месец, когато алергията се възобнови. Лекарствата против алергии са противопоказни при бременност, но аз се чешех като крастава и търпях. Говорих с лекарката си дали алергията може нещо да навреди на бебето, тя каза - не, и това беше. Сега пак изчезна... Така, че - да, явно бременността отключва някакви алергични реакции, но дано да си останат единични случаи/прояви. Лека бременност!
Виж целия пост
# 5
Аз искам да попитам нещо ако може, още не съм бременна, но работим по въпроса Blush , предполагам че имам алергична хрема, но не смея да взимам лекарства някои може ли да ми каже нещо противоалергично което да е подходящо за случая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия