трудно адаптиране на пет годишната ми дъщеря към новия ми партньор

  • 1 009
  • 5
От година съм разделена с бащата на дъщеря ми.От известно време имам приятел,с който дъщеря ми се държи повече от отчайващо.Не ми разрешава да говоря по телефона с него,да се виждам с него,а трагедията е пълна когато сме тримата заедно,да не говоря с него,да не ме докосва,да обръщам внимание само на нея защото е по-малка и т.н. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помогне с някой съвет.Трябва ли да потърся специализирана помощ,дъщеря ми явно трудно се адаптира към нов ия човек в живота ми.Предварително Ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
А как се държи пряко към него. Търси ли неговото внимание? Не съм се сблъсквала, но те нещата ще станат постепенно, според мен е нормално да ревнува.
Виж целия пост
# 2
Дай повече инфо - отколко време сте заедно, детето от колко време познава приятелят ти, той полага ли усилия да предразположи детето  и т.н. Ако искаш пиши ми на лични.
Аз минах през такъв етап - много е важно да покажеш на детето, че той няма да я измести от сърцето ти, детето го е страх, че е загубило баща си, а сега идва някакъв и ето ще й вземе и майката. Обясни й че никой и нищо няма да може да отнеме любовта ти към нея. Опитай те когато сте тримата да е някакво забавление за нея и цялото внимание да е към нея. Не демонстрирай близост с него а напротив - демострирай близост с детето и така след време дъщеря ти ще се успокой. Тя ревнува защото е несигурна, говори й - детето ти е голямо и разбира абсолютно всичко.
Успех   bouquet
малко разпокъсано се получи, сори, ама ужасно мнг бързам
Виж целия пост
# 3
Струва ми се напълно нормална реакция за дете в подобна ситуация.Минала е само година от раздялата ви,трябва й време за да свикне.Още повече ако баща й не си бяга от задълженията,вижда си я редовно и си плаща издръжката-ти ще кажеш дали е така.Дай и време и говорете,говорете!!Обясни й че баща й винаги ще й остане баща и т.н. Ти си знаеш.
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми се държеше по подобен начин с гаджето ми. Не му разрешаваше дори ръката ми да докосне /беше на 3 г./.
Вината до някъде е на нас - майките. След раздялата с партньора детето често 'встъпва' в неговата роля, което е изключително вредно за неговото развитие и възприема новия партньор като натрапник...

Като съвет: Кажи й, че от нея повече никой няма да обичаш и че тя е най-важната за теб, НО... Х също го обичаш и той е важен за теб. Може да й кажеш, че тя не е длъжна да го обича или харесва, но следва да го уважава и да се държи добре с него.

Изобщо се опитай да й покажеш, че имаш и живот отделен от отношенията ти с нея. Колкото по-близки и зависими сте били една от друга до сега, толкова по-трудно ще ти бъде да се "разделите", но това е правилното и не се връщай назад, не изолирай приятеля си, не се чувствай виновна.  Peace
Виж целия пост
# 5
Само към него ли се държи така, или по принцип се държи така с непознати?
Той трябва да намери пътя към нея, а не тя към него.
Т.е., хубаво ще е той да разбере, че пътя към тебе, минава през нея.
Понякога песничка, или най обикновена игра или закачка, вършат повече работа, от сериозните обяснения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия