Снимането на бебетата със светкавица уврежда очите?????

  • 7 515
  • 45
Здравейте, момичета! Чували ли сте, че снимането на бебетата със светкавица вреди на очите и може да доведе до ослепяване?????? Аз направо онемях като леля ми ми се обади да ми се накрещи, че ще ослепя детето си!
Виж целия пост
# 1
Това според кого? В смисъл кой ти каза, че е така?
Виж целия пост
# 2
 Ново 20 .  ooooh!
 А какво трябва да означава "уврк" ? newsm78
Виж целия пост
# 3
Е,как кой и е казал-леля и!

Моето досега не е ослепяло,пък незнам  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ми забрани му и в лампата да гледа, че то същата работа Wink
Виж целия пост
# 5
 smile3509дай повече инфо!
Виж целия пост
# 6
Ново 20 .  ooooh!
 А какво трябва да означава "уврк" ? newsm78
Laughing Laughing Laughing Laughing Трябваше да значи "уврежда очите ????", незнам що се е появило тва четирибуквие  Laughing
Виж целия пост
# 7
Незнам откъде го е чула.Всъщност знам - чичо ми й го казал, ядосан, че ще им увредя внука! Щял да пита и фотограф! Такаааа ме нахокаха, че направо ..... Аз все си мисля че ако имаше нещо такова все отнякъде щях да прочета или чуя! Та затва ви питам дали сте чували такава щуротия?
Виж целия пост
# 8
Преди година и нещо имаше същата тема дори в началото си помислих,че някой я е изровил Crazy
Айде стига безумия Naughty
Виж целия пост
# 9
Е, логично е силната рязка светлина от светкавицата да не е полезна за очите на бебето - както и гледането право в лампата или слънцето. Ако не беше така, нямаше и куп възрастни да изглеждат "заспали" на снимки със светкавица - рефлексът за запазване на очите е мозъка надделява над разума.

Но за ослепяване... доста силно казано.  #Crazy

Все пак защо не пощадите бебето и да не го снимате често със светкавица? Бездруго светкавицата прави снимките плоски.
Виж целия пост
# 10
Е, логично е силната рязка светлина от светкавицата да не е полезна за очите на бебето - както и гледането право в лампата или слънцето. Ако не беше така, нямаше и куп възрастни да изглеждат "заспали" на снимки със светкавица - рефлексът за запазване на очите е мозъка надделява над разума.

Но за ослепяване... доста силно казано.  #Crazy

Все пак защо не пощадите бебето и да не го снимате често със светкавица? Бездруго светкавицата прави снимките плоски.

Е добре, но ако на място където има нужда от светкавица, снимаме без, каква снимка ще се получи?
Виж целия пост
# 11
Чак за ослепяване незнам, но моя братовчетка е фотограф и когато родих ме предупреди да не го снимам по-близо от 1 м. Ако може от по-далеч защото светкавицата може да увреди зрението. Незнам до колко е вярно - сигурно има нещо. Не да не го снимаш, но да не е от съвсем близо.
Виж целия пост
# 12
Понякога прекаляваме със снимането. Моят син е почти на 3 месеца и вече има стотици снимки. Какво ще стане,  докато навърши примерно 10 години?! Ама толкова е сладък и постоянно го щракам и щракам.. newsm03
Виж целия пост
# 13
Не мисля, че ги уврежда. Снимала съм доста детето ми с обикновен фотоапарат, мен също като малка са ме снимали много, нямаме поражения. Не съм чувала да има увредени от светкавица, може и да има, знам ли.  Rolling Eyes

Чак за ослепяване незнам, но моя братовчетка е фотограф и когато родих ме предупреди да не го снимам по-близо от 1 м. Ако може от по-далеч защото светкавицата може да увреди зрението. Незнам до колко е вярно - сигурно има нещо. Не да не го снимаш, но да не е от съвсем близо.

Това вече е по-логично.  Simple Smile Май и аз бях чувала нещо такова, сега като го каза и ми е познато.
Виж целия пост
# 14
Ама защо питате фотографи бе хора,питайте офталмолози,а те ще ви кажат ,че това е просто смешно Peace
Уверявам ви,няма страшно,снимайте си децата на воля, хората си имат т.нар.зеничен рефлекс на светлина,ако ли не,тогава е проблем,а тогава не светкавицата ще е виновна Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия