въпрос за упойките

  • 1 600
  • 24
Здравейте всички:)
Бих искала да ви питам как седят нещата с упойките т.е. кога и дали си направихте тест за алергичност към различните упойки и поема ли се той от ЗК (защото на мен ми отказаха направление за него)? Освен това искам да попитам всеки ли провежда консултация с анестезиолог и кога става това? Гинеколога ли ви насочва към него и пр.? И лично вие коя упойка бихте препоръчали,или не изобщо не препоръчвате упойка, а боли ли самото й поставяне?
Благодаря:)
Виж целия пост
# 1
За каква упойка става въпрос? За такава при секцио ли?
Ако да: правят тест ден преди секциото, на ръката обикновено. Би трябвало да се поема от ЗК, все пак е процедура, свързана със операцията, ако и тя е към ЗК. Мен ме насочи този, който щеше да ме  оперира.Консултацията с анестезиолог става също преди секциото, тогава е и теста за алергиите.
Аз раждах три пъти с пълна упойка, но ти сама си решаваш с каква искаш. На мен горещо ми препоръчваха епидурална, но не се съгласих. Поставянето не боли.
Виж целия пост
# 2
Теста за упойката ми направиха минути преди операцията.Напълно е безплатен.Към анестезиолога ме насочи гинеколога ,който ми направи операцията.Упойката я бяхме обсъдили месец преди секциото.Родих със спинална.Поставянето и може би беше най-болезнената част от престоя ми в болницата.
Виж целия пост
# 3
Аз бях с планирано секцио и постъпих в болницата един ден предварително. Гинекологът ме изпрати с обменната карта да ми направят тест за алергии-безплатен и някои други изследвания в самата болница. Консултацията с анестезиолог е задължителна. При мен дойде вечерта преди операцията. По препоръка от моя гинеколог избрах пълна упойка (по-късно разбрах, че анестезиологът не бил особено добър при другите упойки). При поставянето на пълната упойка не ме е боляло, но лично не мога да ти препоръчам с каква упойка да раждаш. Да уточня, че това е все пак при секцио. За нормално раждане не знам  Hug
Виж целия пост
# 4
Не си спомням да са ми правили някакви тестове за упойки. Родих със секцио със спинална анестезия. Май предишния ден ми направиха резка на ръката, но не помня за какво беше. Дойде и анестезиолог, който ми обясни каква упойка ще ми слагат, как и т.н.
Виж целия пост
# 5
Теста за упойка ми го направиха преди самата операция, защото беше по спешност.
Анестезиолога - то при мен беше жена - видях я в операционната, помилва ме по бузата, вече ме бяха разпънали и вързали на масата, усмихна ми се и ми каза : "Хайде, приятни сънища", после ми сложи маската на амбуто и това беше....
Виж целия пост
# 6
Родих с планово секцио и епидурална упойка. В деня преди операцията ми правиха стандартните изследвания и имах разговор с анестезиолог, който ми обясни всичко за упойките, действието им и т.н. Направи ми няколко резки на ръката и това беше.
Виж целия пост
# 7
Родих нормално с епидурална упойка. Не са ми правили тест за упойки, сложи ми я анестезиологът, който беше на смяна.
Виж целия пост
# 8
Да, наистина, от постингът ти не става ясно за секцио ли става дума.
Раждах със секцио и двата пъти - първият с пълна упойка, а вторият със спинална. Горещо препоръчвам спиналната. Странно, но никой не ми е правил тест за алергия. Среща с анестезиолог също не съм провеждала.
И поставянето на упойката никак не бе болезнено.
Виж целия пост
# 9
Не си спомням да са ми правили някакви тестове за упойки. Родих със секцио със спинална анестезия. Май предишния ден ми направиха резка на ръката, но не помня за какво беше. Дойде и анестезиолог, който ми обясни каква упойка ще ми слагат, как и т.н.

Точно тази "резка" е бил теста ти. Ама само една ли newsm78 Мен ме драснаха 4 пъти. С анестезиолог се срещнах предния ден, изпрати ме сестрата, която ми прие документите в болницата. Теста ми за упойка беше 2 часа преди секциото. Нищо на никой не съм плащала, освен на доки, който ми прави секциото и то сумата, която беше за нормално раждане, а се наложи секцио.
Виж целия пост
# 10
Никой не ми е давал направление, звъннах в Александровска болница и си записах час за алерголог, отидох , направиха ми тест за 14 упойки (и излезе че съм алергична от едната Confused) и всичко това месец преди раждането. По това време незнаех как ще раждам, но това не ме спря да си направя теста и да си знам . Като постъпих да раждам този документ беше в папката ми там, казах на хирурга(защото се оказа че ще съм секцио) да ми уговори час с анастезиолог - той го направи. Анастезиолога ми зададе сумати въпроси и описа всичко, а преди операцията ми сложиха алергозан за всеки случай по мое настояване(страх ме беше от това че съм алергична от една упойка). И така протекоха нещата. Не винаги имаме гаранция, но ми се щеше да си направя всичко необходимо, което може, тъй като бях подплашена за упойките.
Поставянето не болеше - нищо не усетих, но не бях пила много вода и ме боля яко главата - тъй че както и да родиш - пий много вода. Успех  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз си правих такъв тест по собствена инициатива, защото много ме беше страх от упойката за секциото. Ходих в медицинска академия (всъщност това е института по алергология към МА, за който се влиза откъм Александровска. Направиха ми тест, питаха ме доста работи и ми изписаха препарат за пиене 4-5 дни преди да родя. В деня на секциото в болницата не ми правиха тест, но и като гледам как бързаха всички не съм сигурна, че щяха да ми направят пълен тест (той отнема около 30 мин.)
Смятам, че малко повече предпазливост не е излишна в подобна ситуация.
Не съм избирала аз анестезиолога, защото той е част от екипа на лекаря, който ме следеше. Има много неща писани за спиналната упойка и за пълната. По мои наблюдения, повечето хора са за спиналната. И аз така родих, но ти трябва да си решиш, ако имаш избор.
Виж целия пост
# 12
тъй че както и да родиш - пий много вода.

За пълната упойка: ако секциото е сутринта, вечерята трябва да е лека и преди 19 ч., а сутринта преди самата операция не се препоръчва да се пие никаква вода. Поне при мен беше така.
Виж целия пост
# 13
Здравейте всички:)
Бих искала да ви питам как седят нещата с упойките т.е. кога и дали си направихте тест за алергичност към различните упойки и поема ли се той от ЗК (защото на мен ми отказаха направление за него)? Освен това искам да попитам всеки ли провежда консултация с анестезиолог и кога става това? Гинеколога ли ви насочва към него и пр.? И лично вие коя упойка бихте препоръчали,или не изобщо не препоръчвате упойка, а боли ли самото й поставяне?
Благодаря:)
Здравей!
Аз раждах секцио с пълна упойка.
Тест за алергии си направих около 10 дена преди операцията(тя беше планирана за определена дата.).Платих по 2лв на медикамент-общо бяха 17 или 18.(сметни сама......)
Един ден преди да родя,имах насрочен час за консултация с анестезиолог.Гинеколога ми даде направлението за него.
За болката от поставянето аз немога да говоря,защото......ами спях Joy Joy JoyПрепоръчвам ти такава упойка,ако раждаш секцио де.
Леко раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 14
Да, прави сте, аз не уточних. Поне за сега става дума за нормално раждане, естествено обаче може нещо да се обърка и винаги е възможно секцио по спешност. Освен това и нормално да е раждането, може да е с епидурална. За това ми се струва важно да си направя този тест, иначе имам още малко повече от месец до термина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия