Желирана торта

  • 2 239
  • 16
Привет дами!  Моят скъм мъж иска да му направя желирана торта, подобна на желирана плодова на сладкарници Неделя. Никога не съм правила такава. Споделете професионалния си опит.  Praynig   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм правила само желирани плодове, но ако се сложат блатове отдолу ще стане торта  Laughing
Нарязах различни плодове на дребно, желирах сока на един компот от малини и добавих плодовете.Стана много вкусно и желето се оцвети в червено Wink
Успех!
Виж целия пост
# 2
Най-трудната част ми е жилирането  Sad Никога не съм правила желе, само съм чела как става. Ти как направи желето?
Виж целия пост
# 3
Ето и моята рецепта.Често я правя защото е лесна, лека и много се харесва в къщи.В купа желирам различни плодове(най - често ананас и праскови  )Оставям в хладилника да се желира.Разбивам сметана с малко захар.Използвам или готови блатове или бисквити "Закуска".След като се желират плодовете реда сметана ,блат(или бисквити), сметана завършвам с блат.Блатовете леко ги сиропирам.Оставям няколко часа в хладилника.След това  обръщам купата върху подходяща чиния за торта. newsm64 newsm64.Довечера ще кача и снимки.Сега малко съм на работа. newsm53
Виж целия пост
# 4
Аз сложих 3 желатина / малко май се презастраховах, но не посмях по-малко да не би да не стегне/ Накисваш желатина в студена вода за 15-20 мин.На 1 желатин сложих около 100 гр.вода.След това в по-голям съд с вода слагаш купичката и загряваш на водна баня, но не трябва да завира желатина Naughty Охлаждаш и прибавяш към крема, плодовете или сиропа и заливаш. Слагаш да стегне в хладилника и готово.
Само незнам ако правиш желе + плодове дали не трябва да се подслади желатина, че иначе ще стане безвкусно. newsm78
Виж целия пост
# 5
Най-лесно ще стане в отваряема форма за торта. изпичаш блата вътре, или пък слагаш готовия блат от магазина, сиропираш, нареждаш плодовете и заливаш със желатиновия сироп.
Желатинът ли те притеснява? Вземаш си желатин на Др Йоткер - едно пакетче е за 500мл течност. На теб ти трябват поне две. Просто измерваш колко ти е течността, и смяташ. Накисваш желатина в метално съдче с част от тази течност, бъркаш-бъркаш, след десетина минути го слагаш на слаб!котлон (трябва на водна  баня да е, ама може и без) и бъркаш да се разтопи, трябва да стане прозрачна течност. Може да вдигаш съдчето от котлона от време на време, не трябва температурата да става много висока.
И това е - прибавяш желатина към течността, (наистина сок от компот върши чудесна работа, хем е със захар), оставяш го да се охлади, и заливаш нежно тортата. Може да го направиш на части това заливане, за да не ти плувнат плодовете - сипваш една трета , слагаш в хладилника, после пак, и пак в хладилника, и така.
Виж целия пост
# 6
Момичета: спасихте ми вечерта. Мъжо ще е много доволен!   love001 Страхони сте. Ще се похваля като направя моето произведение на изскуството newsm03
Виж целия пост
# 7
Чакаме снимки Laughing
Успех в тортоправенето и дано мъжо се отблагодари подобаващо Wink
Виж целия пост
# 8
Ето така изглежда тортата.



а така изглежда малко преди да я изядем
Виж целия пост
# 9
Как стои въпроса със желатина на листчета? Колко бройки да използвам? newsm78
Виж целия пост
# 10
Привет! Както обещах-торатата стана божествена (без да се хваля  Laughing), но нямам снимков материал. Благодаря ви за помоща!   bouquet
Виж целия пост
# 11
amiable, има много купешки вид, браво  Peace
Виж целия пост
# 12
Ето моята рецепта. Има и снимки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10318.0
Виж целия пост
# 13
Може ли някой да каже как се борави с желатин на листчета, колко бройки да ползвам? Rolling Eyes Embarassed  Embarassed
Виж целия пост
# 14
Нямам отваряема форма. Ако я направя в обикновена тава лесно ли се изважда? Да не се разпилее?  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия