Брестовишки МЛЕЧНИК + снимки

  • 12 343
  • 20
Здравейте,
Отдавна се каня да ви пусна тази рецепта за млечник,  който баба ми като бяхме малки ни приготвяше и винаги ни е харесвал. Потърсих в търсачката и се оказа, че не е много популярен в нета и реших да го популяризирам, защото наистина е лесен и вкусен, особенно за тези, които не обичат много сладко.

Рецепта:
1л прясно мляко
6 яйца
12 с.л брашно с връх
1 ч.л. сода
щипка сол
1/2 ч.ч. олио
пудра захар за поръсване

Разбъркват се яйцата с брашното, содата, солта и олиото, след което се прибавя млякото (трябва задължително да е стайна температура, аз го притоплям малко на котлона).

Едновременно с това се слага тавата с малко олио в фурната да се затопли.

Изсипва се сместта / течността  и се пече около 40 минути задължително на загрята фурна. Готов се поръсва с пудра захар.

Надявам се да ви хареса ако решите да го пробвате.

Става за закуска или като десерт.



 в процеса на печене се надува, след което спада





http://veri1.multiply.com/photos/album/5#
Виж целия пост
# 1
Хе хе хе интересно, пък и лесно. Наподобява ми на голяма палачинка, която се прави в тава.
Предполагам и със сладко отгоре полято или топинг някакъв вид пак ще става вкусно. Laughing
Виж целия пост
# 2
Да, и със сладко е вкусно.  Между другото днес нали е задушница, го правих специално да почерпя една съседка, че отдавна и бях говорила за него , та тя като го опита и хареса, но спомена, че и със сирене може да стане вкусно, така не съм го опитвала, но пък може да се пробва.

Вкуса му прилича малко на солен крем карамел, защото остава  леко като кремче отгоре, не е сухо.
Виж целия пост
# 3
 Crazy Ще го пробвам, благодаря за рецептата и снимките   bouquet
Виж целия пост
# 4
страхотно изглежда Peace

ще се пробва задължително
Виж целия пост
# 5
М - М - М! Много вкусно изглежда. Тези дни ще взема да го спретна!
Само да те питам на колко градуса се пече?
Виж целия пост
# 6
Чудесно! Много изкушаващо. Трябва да се пробва  Grinning
Виж целия пост
# 7
VERI,mersi mnogo mila za receptata,6te se probva zaduljitelno.
izgleja mi mnogo vkusno,a kato 4eta 4e moje i sladko da se sloji otgore,prosto ligite mi potekoha:) Embarassed
Виж целия пост
# 8
Искренно се надявам да ви хареса !

PresiN , аз го пеках на 200 гр. в началото след това увеличих фурната на 250, но все пак зависи как пече самата фурна.
Виж целия пост
# 9
4ерпите се за ЗАДУШНИЦА?
Виж целия пост
# 10
4ерпите се за ЗАДУШНИЦА?


Какво чудно?

И аз ще го спретна, сигурно сама ще си го ям, тия вкъщи са ужасно претенциозни  ooooh!
Виж целия пост
# 11
813 , може би не съм се изразила правилно в почерпя, но нали се раздава на този ден и аз реших да е с млечника. Понеже знаех, че тя ще раздаде нещо, аз пък исках да и дам нещо, което не е опитвала и отдавна сме говорили за него. Ако още ти е странно ...., просто съчетах повода.
Виж целия пост
# 12
Ей,че лесна рецепта,веднага си я копирам.
Виж целия пост
# 13
Рецептата е страхотна. Благодаря за нея. Не исках да се заяждам, но май така се получи. Смутих се, защото обикновено свързвам думата черпене с весели моменти-за това реагирах учудено. Лек, успешен и безпроблемен  ден на всички! Бъдете здрави! Two Hearts
Виж целия пост
# 14
Правя го в момента. Но се чудя дали е възможно към млякото да се прибавят останалите съставки, че ми се получиха малки бучици.
И да предупредя, че много се надува. Да се прави в по-дълбок съд. Млечникът заплашваше да тръгне из нея. Иначе в кухнята ухае на мляко и яйца.

Ето какво имам предвид, като казах, че се надува доста
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия