Пак за самотните майки ...

  • 1 651
  • 14
Момичета , имам едно въпросче . Моя близка приятелка очаква бебенце през Април . Самотна майка е , но в действителност , а не само по документи . Детенцето , живот и здраве ще си носи нейното име и т.н. Та въпросът ми е следния : какви документи трябва да представи в общината , за да не я връщат 100 пъти . Става въпрос за помощи за ток , детски и т.н.  с две думи - всички необходими документи . Предварително Ви благодаря !
Виж целия пост
# 1
и мен ме интересува  Thinking 
аз съ6то съм самотна майка и получавам по 100 лв. на месец + детски  ooooh! 
ходих миналата седмица да питам в социални и те ми казаха,че чак след като детето навър6и 1 г. тогава 6те ми дават някакви други помо6ти .... ама така и не разбрах за какво ...  Crossing Arms 
Виж целия пост
# 2
и мен ме интересува  Thinking 
аз съ6то съм самотна майка и получавам по 100 лв. на месец + детски  ooooh! 
Ами би ли ми казала поне какви документи трябва да представи за детските . Защото тя като няма съпруг , не зная - само нейните доходи ли ? И пак ли за 6 мес. назад , или ?
Виж целия пост
# 3
ами на мен ми искаха само бележка за семеино положение и акт за раждане (да си ги преснима) и от там (от социални) ми дадоха някакви бланки да попълня и това е ...  Hug 
Виж целия пост
# 4
няма ли някои да знае повече  Thinking 
Виж целия пост
# 5
Защо не попитате в раздела за самотни родители?Там биха могли да ви отговорят адекватно.
Виж целия пост
# 6
Като роди и си вземе акта за раждане от общината,с него ще отиде до местното кметство.От там ще подаде молба,след няколко дена ще и дадат документ,че наистина това дете е нейно.С този документ,акта за раждане и лична карта отива при социалните да и отпуснат еднократната помощ за раждане.За детските също се подава при социалните,акт за раждане на детето,приходи за една година назад и л.к.Помощи за ток,дърва и т.н. обикновено се подава октомври,ноември,но за тях незнам какви документи,а пък и те всяка година измислят нещо ново така че трябва да се пита.
Виж целия пост
# 7
и мен ме интересува  Thinking 
аз съ6то съм самотна майка и получавам по 100 лв. на месец + детски  ooooh! 
ходих миналата седмица да питам в социални и те ми казаха,че чак след като детето навър6и 1 г. тогава 6те ми дават някакви други помо6ти .... ама така и не разбрах за какво ...  Crossing Arms 
   Тези 100 лв.,които ти дават какъв вид помо6т се водят,4е на мен от на6ите социални ми казаха,4е ни6то не се полагало ooooh!
Виж целия пост
# 8
ами незнам  Rolling Eyes   това е някаква помо6т за това,че съм самотна майка  Thinking иди в социални и разпитаи

търсете си правата ,а не само скапаните мангалки да вземат какви ли не помо6ти ...  Peace
Виж целия пост
# 9
  Тези 100 лв.,които ти дават какъв вид помо6т се водят,4е на мен от на6ите социални ми казаха,4е ни6то не се полагало ooooh!

Тези 100 лв. ги дават в продължение на една година - майчински  (не си работила или недостатъчен трудов стаж). Това важи не само за самотните майки. Мисля, че дават и някаква еднократна помощ и за бременност (не тази за раждане), но най добре приятелката ти да провери предварително, тъй като след раждането никой няма да и я даде. Най добре в службата по район да се пита, че постоянно има нови и нови разпоредби и изисквания - за най достоверна информация   bouquet
Виж целия пост
# 10
на мен ми дадоха - еднократната помо6т за дете (която дават на вси4ки) -100 или 200лв. ... вече не помня  Embarassed 
и после о6те някаква еднократна помо6т за самотни майки пак 100 или 200 лв.  Embarassed пак не си спомням -коя колко точно бе6е  Embarassed Embarassed Embarassed 

но нека твоята приятелка иде преди да роди в социални и да разпита  Peace
Виж целия пост
# 11
.... Мисля, че дават и някаква еднократна помощ и за бременност (не тази за раждане)...
Те дават , но само при условие , че е безработна . А тя работи . В смисъл вече е болнични , но по принцип е на трудов договор .
Виж целия пост
# 12
Еднократната помощ при раждане дават по принцип на всички, за нея няма значение доходите, а колко деца има. При първо и второ дете е 200 лева, а при трето и нататък 100.
По принцип документите които искат може да са: удостоверение адресна регистрация на детето, удостоверение за семейно положение, акт за раждане на детето, бележка за доходите от последната година.
Най сигурно е все пак да се обади жената в общината и да попита, но зависи на кого ще попадне, че някои служителки не са особено обяснителни, а има разлики в различните общини.
Виж целия пост
# 13
Еднократната помощ при раждане дават по принцип на всички, за нея няма значение доходите, а колко деца има. При първо и второ дете е 200 лева, а при трето и нататък 100.
По принцип документите които искат може да са: удостоверение адресна регистрация на детето, удостоверение за семейно положение, акт за раждане на детето, бележка за доходите от последната година.
Най сигурно е все пак да се обади жената в общината и да попита, но зависи на кого ще попадне, че някои служителки не са особено обяснителни, а има разлики в различните общини.
Именно . Аз за това искам да й помогна , за да не я връщат 100 пъти . А за еднократната помощ , от тази година е по-различно . За първо дете - 250лв. ; за второ - 600; за трето и всяко следващо - 200;  #Cussing out Това е ! Малоумна държава !
Виж целия пост
# 14
След като момичето работи, зависи на какви доходи са я осигурявали - за целеви помощи за отопление определящи ще бъдат доходите й, а не фактът, че е самотна майка. По принцип погледнете на сайта на Агенцията за социално подпомагане - http://www.asp.government.bg/, имат и гореща линия, на която можете да питате за конкретния казус.

Живот и здраве като се роди бебчо сигурно доходите ще позволяват ползването на месечни помощи за деца - пускам линк към тема, където доста подробно е обяснено за тях: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255812.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия