хормони- от какво се повлияват?

  • 918
  • 7
здравейте мами,

направих си хормонално изследване във връзка с желанието ни за забременяване...
със съпругът ми се борим да имаме бебе вече едно известно време....
та питането ми е: знаете ли от какво се влияят нивата на хормоните? от храна, стрес???
търсих подбна тема, но за съжаление не можах да открия Tired

ще се радвам да поговорим...
Виж целия пост
# 1
От стрес, да. Но не само. Защо не напишеш резултатите, за да можем да бъдем по-конкретни? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Виж в закованите теми в този подфорум или в проблемно забременяване.
Също така в сайта на zachatie.org

Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 3
TSH   2.541   mIU/l
Prolactin   449,57   IU/l
LH   9,58   IU/l
FSH   5,57   IU/l
Estradiol   183,1   pmol/l
Testosteron   2,3   nmol/l


Благодаря ви за отговорите момичета. Това са ми резултатите, ще се радвам на мнение... Hug
Виж целия пост
# 4
А някакви референтни граници да дадеш newsm78
Виж целия пост
# 5
всичко е в граници, въпросът е сътношението между хормоните.
аз за това питам от какво се повлияват? дали има начин освен с лекарства да им се влияе.. newsm78
Виж целия пост
# 6
Най-добре е да дадеш и референтните стойности, както и да кажеш на кой ден от цикъла са правени.
Виж целия пост
# 7
Здравейте!Извинявам се,че се намествам в темата на авторката,но реших,че е по-добре да пиша тук,отколкото да отварям нова тема. Аз вчера си взех резултатите от хормоналните изследвания и съм любопитна да чуя мнението ви. Първо искам да оточня,че на 5-ти Декември мин.г. претърпях кюртаж в следствие на кухо яйце. След кюртажа,кървенето ми продължи много дълго време и след преглед с коремен видеозон,на който се установи,че всичко е наред бях насочена към гинеколог-ендокринолог.Правиха ми кръвна картина-всичко беше наред.Изписаха ми оргаметрил за 10 дни.през които кървенето ми спря,но след това отново шурна едена кръв.На 14-тия ден отидох на лекър и ми казаха пак да почвам оргаметрила по същата схема.През този период направих изследване за хламидия,което излезе отрицателно.След като отново спрях оргаметрила ми дойде и на 4-я ден си пуснах хормонални изследвания.Резултатите са:
TSH 1.84    ref: 0.38-4.31
FSH  8.3      ref: 4.5-11.0
E2 [/b]175.0     ref:149.3-808.8
PRL 432.6    ref:86.9-612.7
Искам да ви благодаря предварително и да ви се извиня за дългия пост  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия