любители на ужасите, да споделим

  • 63 355
  • 761
хайде споделете кои са ви любими филми в жанра, гледахте ли нещо добро напоследък и въоблще да поговорим за нашите любими филми

аз бях силно впечатлена от азиатските филми и най-вече от "The Grudge" - когато гледах "Ju-On" вече бях претръпнала и не ми подейства чак така....
по-късно ще пиша пак...дано си намеря съмишленици да си споделяме
Виж целия пост
# 1
The Grudge  и мен ме впечатли, беше нещо различно на фона на класическия хорър Crazy
Ужаси обожавам, но мразя анатомичните филми тип "The hills have eyes", това не е филм за мен...да ти стане чак физически зле докато го гледаш - не...дори не е кино за мен, а просто някаква извратена форма да покажеш нещо шокиращо Tired

Много добри попадения гледам напоследък, сега ще изредя тези, за които се сещам:
28 Weeks Later (2007)
30 Days of Night (2007)
Boogeyman 2 (2007)
The Hitcher (2007)
Whisper (2007)
Solstice (2008)

Добра актьорска игра, симпатични персонажи, умерена доза ужас - надявам се който не ги е гледал, скоро да йм се наслади подобаващо Crazy
Първите два филма са ми фаворит.
Виж целия пост
# 2
"Dark Water" бе следващия азиатски хорър който за мен също бе добър

за старите класики в хоръра - скоро се опитах да гледам "Елм Стрийт" но се оказа трудно - това, което ме е впечатлило на времето, този път не бе така силно...но пък и открих, че това е един от първите у,жаси, кодето се вмъква и тъмен хумор на фона на ужаса... още повече ме впечатли Джони Деп в негова много ранна роля

Спомням си "Птиците" на Хичкок - повече от впечатляващ филм, но той си е класика като автора си....

за мен "Пришълецът" първите два епизода си остават класика - чат пат си ги преглеждам и държа да кажа, че отмосферата впечатлява и толкова години след направата им....

"Ringu" и "The Ring" първите епизоди са много добри...за следващите - японските не съм гледала, а американската версия не ме впечатли особено...
Виж целия пост
# 3
"Птиците" наскоро си го дръпнах и го гледах, както и други филми на Хичкок - истинска класика, макар и несравнима със днешните ужаси..то неговото май се води "съспенс". Определно се насладих де Simple Smile

Бях забравила за The Ring - той май излезна след Гръдж-а, дори май доста неща иам взаимствани. Аз го гледах на кино този и си спомням че после ме беше страх да се прибера Blush

Dark Water - ей сега почвам да го търся, не съм го гледала Hug

За "ТО" какво ще кажеш Mr. Green

Виж целия пост
# 4

На Стивън Кинг, аз лично, предпочитам книгите.
Някак си, докато чета си изграждам една представа за нещата и когато после гледам филма, се разочаровам...
Виж целия пост
# 5
Аз имах предвид филма като класика - това беше първия ужас, който гледах и до ден днешен е запечатан в съзнанието ми...тогава като дете много навътре го приех, сега не знам дали бих реагирала така, ако го гледах за първи път. Иначе, книгите винаги са по-сполучливи от филма Sunglasses
Виж целия пост
# 6
оо.. ТО и на мен ми е 1вият филм на ужасите, за който се сещам. Mr. Green гледала съм и няколко поредици от "петък 13ти", те са 80 и някоя година май.. аз съм 84та..  Crazy. от the ring не смеех да мръдна от леглото, докато го гледах (гледах 2те части една след друга). после излезе the grudge - хич не ми хареса. не знам дали се води ужас, но saw е добро попадение, вече са 4 филма, надявам се да има 5ти. Mr. Green други по-хард не смея да гледам, защото вече се стряскам на всеки по-страшен момент и стрясвам и всички около мен.. Blush
Виж целия пост
# 7
На времето "То" ми изяде съня! Ужасен филм, ужасен!  newsm43 Дори и сега не бих искала да го гледам отново. "The Ring" също ми беше страшен, а много ми хареса "Final Destination", не знам дали се води точно "на ужасите". Има един Хонгконгски - "The Eye", гледах го на кофти пиратски диск, но е хубав. Филми от рода на "Градски легенди" и "Знам какво направи миналото лято 1-3-5" са ми по-скоро забавни. Laughing
Виж целия пост
# 8
"1408" - много се страхувах докато го гледах, а по принцип не се впечатлявам лесно Whistling
Виж целия пост
# 9
Писах и в една друга тема, че "Проклятието Блеър“ наистина ми развинти фантазията и ме накара да се страхувам, въпреки, че не знам филма дали може да се отнесе към ужасите. По-скоро към психо-трилърите. newsm78
Имаше и един филм (не помня заглавието) - една европейка отива да работи като болногледачка в един дом в Япония. А там имаше някакъв злобен дух, дето я тормозеше през цялото време..На този филм също подскачах.
Аз попаднах на филма "То" след като бях прочела книгата и ми се видя много скучен...(била съм в гимназията тогава) Книгите на Кинг ме карат повечко да се страхувам, отколкото филмите по тях Laughing И до сега си спомням какъв страх берях, докато четях "Сейлъмс Лот"..
Виж целия пост
# 10
"1408" - много се страхувах докато го гледах, а по принцип не се впечатлявам лесно Whistling
   Peace
Виж целия пост
# 11
А гледахте ли "The mist" - http://imdb.com/title/tt0884328/?
Невероятен в буквалния смисъл
Виж целия пост
# 12
А гледахте ли "The mist" - http://imdb.com/title/tt0884328/?
Невероятен в буквалния смисъл
Точно за него щях да пиша и мен много ме впечатли. Confused
Иначе като деца това ни беше любимия жанр, взимахме касети от видеотеката и се събирахме в къщи да гледаме, към днешно време сякаш предпочитам психо-трилъри.
Виж целия пост
# 13
А гледахте ли "The mist" - http://imdb.com/title/tt0884328/?
Невероятен в буквалния смисъл
Дръпнах го, но нещо не беше в ред звука Sad
Виж целия пост
# 14
Едно време, когато нямаше още дискове,
а имаше видеотеки и се взимаха касети
под наем ............ та тогава, отивам за поредната
касетка и момчето, което даваше касетите ми казва:
" Абе Юле, защо не отидеш на преглед при психиатър ?"
Аз естествено учудена от сериозния му тон питам "Защо ?"
А той:
"Ами вече втори картон сменяш и освен ужаси и трилъри,
друго не си взимала."
Щях да падна  Rolling Eyes Наистина си беше така и се замислих,
но какво да направя като харесвам този жанр  Hug
Филмът, който ми се е запечатал в съзнанието от онова
време и беше доста гадничък е "Хелрейзър" или нещо
подобно беше заглавието.
Страх.ком също не е лош.
Скоро гледах един за едно момиче, което излизаше от
един кладенец, но му забравих името Simple Smile
Ще следя темичката Simple Smile
Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия