Кърменето започна да става неприятно

  • 1 074
  • 15
Вече дни подред, може би 3 кърменето вече не е онзи хармоничен акт на хранене, а по-скоро борба, дърпане, опъване, бутане и яростно засмукване след това. Не знам какво да направя, не съм променила нищо нито в храненето нито в начина на живот.
Тъкмо се зарадвах, че се преборих с рагадите и запушените канали, и че вече кърменето изглеждаше възможно и сега нов проблем.  Не само, че е доста изнервящо защото храненето приключва на петата минута, а и започват да ме болят зърната от това опъване. Така се храним 1 час най-малко. Не ми е малко кърмата, защото устичката и се пълни, понякога се дави, т.е. по-скоро тече по повече и това я дразни, но как да си помогна?
Много благодаря на всички, които отговорят.  Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Те такова нещо не ми се е случвало, но ако бебка се дави от голямото количество мляко при първоначалното засукване, пробвай да изцеждаш малко мляко преди кърмене. Може би това я дразни.  newsm78
Виж целия пост
# 2
Пробвах на следващите опити пак същата работа  Sad Sad Върти глава бута с ръце, а иначе по всички признаци е гладна. Сменях пози, места дори облеклото си сменях.  newsm78 изчерпвам се
Виж целия пост
# 3
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256033.0
Виж целия пост
# 4
може да има колики и затова така да реагира.Давай и капки.
Виж целия пост
# 5
Според мен има такива моменти. На мен лично първия месец кърменето ми беше едно такова... все имаше някакви проблеми. Имам чувството, че някак си ни трябваше време да свикнем един с друг. След това нещата си дойдоха на място и кърменето стана приятно занимание и за двама ни Simple Smile

Не се отказвай, не се нервирай, дай му време на малкия човек. Пожелавам ти успех  Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета

аз все се притеснявам,че нещата не са по ноти и като че ли ми липсва търпението. Ще се опитам да проявя повече такова, пък дано се нормализират нещата.
  bouquet
Виж целия пост
# 7
И ние минахме през такъв период,но нещата се нормализираха.
Бъди търпелива,защото ела да видиш какво хапане пада сега заради зъбите  Laughing
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 8
Спокойно, не се притеснявай! Много е малко бебчето още, не сте се напасвали, а и колики сигурно започват.
Аз, например, съм безкрайно спокойна на тази тема, може би заради успешно кърмене (макар и кратко) преди години и заради напредналите ми годинки и опитът от всякакъв характер, който идва с тях  Sunglasses  От родилното поставих нещата на добра основа, засукахме прекрасно и всичко тръгна ок. И въпреки това до края на втория месец все имаше някакъв проблем - колики, извиване на дъга, пълна липса на система - хранехме се ту на 15 мин, ту на 3 часа - по желание на сина ми. Едва в третия месец май всякакви проблеми изчезнаха. Или по-скоро вече съвсем не обръщам внимание на дреболии Mr. Green

Конкретно искам да те посъветвам да кърмиш известно време на полумрак, в уединение, да няма с какво да се разсейва бебчо. Може дори легнали под одеалото на топло. И продължавай да изцеждаш мъничко кърма преди кърмене, за да не са прекалено напрегнати гърдите ти и силната струя да дразни детето.
Не знам ти какво правиш по време на кърмене. Аз обикновено интернетствам или гледам телевизия (ако е вечер), но щом детето е неспокойно и суче разсеяно - мигом му обръщам внимание и започвам да му говоря. И така си общуваме, докато той суче - много обича и да му пея песнички понякога. Опитай.

P.S. Върнах се да допиша за паузи в кърменето, но видях, че Юлчето го е написала. Подписвам се и под нейните думи
Виж целия пост
# 9
С второто бебе изживявам все още такива моменти понякога, въпреки че коликите минаха. По време на коликите беше ужасно - хем е спокойно бебе, хем почваше едно въртене, дърпане и опъване със спорадични писъци, защото го заболяваше корема още при първата глътка. Помагаше (понякога) да правя малко упражнения преди кърменето, за да изкарам газовете - присвиване на крачетата към коремчето, каране на колело, след това малко масаж по посока на часовниковата стрелка около пъпчето - притиска се съвсем лекичко, после пак упражнения с крачетата, докато се изпръцка хубаво. Като почне да се върти на гърдата, го махах и го уригвах хубаво, после пак продължавахме. Ако нищо не помогне, прекратявах кърменето и правехме почивка 15-20 минути, за да се успокоим и двамата.
Капките за колики успокояват положението донякъде. Аз давах първо Саб симплекс, с него се пооправи малко акането, а след като свърши опаковката, давах Бебинос то е с екстракт  от копър и успокоява стомахчето.









Виж целия пост
# 10
Според мен е Много млякото ти. Скоро открих, че имаме този проблем и ние. Прочети линка даден от Роси 81 или http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0 тази тема в Библиотека.
Успех! Laughing Ще се справиш!
Виж целия пост
# 11
       При нас така беше в началото на коликите. Когато засуче и стомахчето и започваше да къркори, дърпаше, пак засукваше и пак дърпаше. И аз се изнервях и тя се превиваше. Когато започнах да давам капки REUTERI и започна да пръцка много и коликите отшумяха. Съжалявам дори, че късно ги започнахме. Но при всяко бебе е различно. Повече търпение от твоя страна и всичко ще се оправи.  newsm10
Виж целия пост
# 12
Много, много благодаря на всички ви дано отшуми бързо,че аз все се ядосвам, че не се справям.   bouquet
Виж целия пост
# 13
И ние имахме такъв период в началото, още по-гадно е ако покрай теб има кой да ти казва , че не се справяш , че не му стига кърмата и т.н.
Но ние се справихме, този период отшумя и кърменето стана много лесно и естествено.
Желая ти успех и дълго кърмене   bouquet
Виж целия пост
# 14
Повече търпение!
Това е само период от развитието на бебо, който скоро ще отмине.
Бъди търпелива и всичко ще бъде наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия