зъболекар по време на бременност

  • 22 862
  • 68
Здравейте, момичета! Бих искала да ви попитам има ли проблеми да се посещава зъболекар (оправяне на пломби) по време на бременността. Вие правили ли сте го. има ли опасност за бебо ако се работи без упойка. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Когато отидеш на зъболекар,просто му кажи че си бременна,той трябва да е осведомен какво е добре и какво не за бременните.Аз така направих.Когато бях във 2-рия месец ми вадиха нерви и при това ми ги "убиха"с арсен.Бях се притеснила много но зъболекарката ми каза,че няма проблем.Само знам,че не трябва да се слагат от старите пломби,не знам как се наричат.
Виж целия пост
# 2
Само знам,че не трябва да се слагат от старите пломби,не знам как се наричат.
Амалгамни се наричат  Simple Smile, те съдържат живак.
Казват, че е хубаво след 3-тия месец да се ходи на зъболекар. Задължително казваш, че си бременна, за да се съобразят какви упоики да ти слагат, има подходящи за бременни.
Виж целия пост
# 3
Ходих на зъболекар в 9-я месец. Е, не му казах, че съм бременна, той сам видя  Mr. Green
Каза, че не трябва да се използват определени упойки и арсен.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че няма проблем.
Аз съм ходила на зъболекар в 4-ти месец.Предварително предупредих, че съм бременна.Прави ми кариес без упойка, но ми каза, че ако много ме боли е по-добре да ми сложи, за да не "усеща" и бебчо отрицателните емоции. Peace
Виж целия пост
# 5
Така е. Има специални упойки, които не съдържат адреналин и те могат да се поставят на бременни. Не мисля, че има проблем. Моята кума си направи няколко кариеса, докато беше бременна. Но, между другото, зависи си и от зъболекаря, не всеки се съгласява да работи зъбите на бременна жена.
Виж целия пост
# 6
През първата бременност и аз ходих на зъболекар, имах 1-2 кариеса, тогава работи без упойка.
Виж целия пост
# 7
На мен пък никога не са ми слагали упойка, докато ми лекуват зъб. Наистина, доста неприятно е, но е поносимо.
Виж целия пост
# 8
Вие правили ли сте го.
Да, нямах проблеми  Wink
Зъболекарката се съобразяваше с бременноста и ползваше лекарства, които са "безопасни" Peace
Виж целия пост
# 9
Ходих в 9-тия месец и то за вадене на зъб(което няма как да стане без упойка).Първо се дърпаше и не искаше да поема такава отговорност(защото можело да родя на стола),после не ме хвана упойката и ми биха втора.Не мисля,че ако са минали първите 3 месеца от бременоста ще има някакъв проблем
Виж целия пост
# 10
Аз си правих два зъба, в пети месец бях мисля. Зъболекарят ти знае какво да използва в твоя случай Peace Има специални упойки за бременни. Все пак упойки се ползват и за раждане, така че не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 11
Аз направих Пулпит 15 дни преди термина си и го лекувахме преди и след като родя Peace
Само казах,че съм бременна и всички се отнасяха много добре и работеха внимателно и с нужните и не вредни материали Peace
Виж целия пост
# 12
Мисля, че няма проблем за зъболекар по време на бременността, ще се съобразят с това.
Аз обаче оставам (за сега) за лятото. Зъбите ми изведнъж започнаха да се развалят, но странно не ме болят. Ако ме натисне болка ще ида на зъболекар.
Виж целия пост
# 13
Ходих бременна в 6-тия месец. Имах два кариеса за оправяне. Упойки не ми е слагал, но и мен не ме болеше много.
Виж целия пост
# 14
Мен даже ме накараха да ида, щото по време на бременността се били разваляли зъбите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия